7.deň - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2014/2015 > Sústredenie Doha

Sústredenie Doha.

7.deň15/01/2015

Noc zo stredy na štvrtok bola v Dohe krátka pre Pepeho Reinu. O štvrtej hodine ráno (čas v Doha) sa stal piatykrát otcom! Jeho žena Yolanda priniesol na svet tretiu dcéru, ktorá dostala meno Sira. Najnovší prírastok do rodiny Reinaovcov má 51 cm a 3350g. Reina bol pri narodení vďaka internetovému vysielaniu.

fcbayern.sk gratuluje Reinovcom k ďalšiemu prírastku a malej Sire praje do života všetko len to najlepšie.

Arjen Robben, Mario Götze a Manuel Neuer doobedu napriek voľnu nezaháľali. Trio absolvovalo dobrovoľný špeciálny tréning v žiarivom slnku. Robben a Götze trénovali s Dr. Holgerom Broichom, Manuel Neuer s Toni Tapalovicom. Napriek tomu, že ako jediný z mužstva má zdravotné problémy Medhi Benatia (problémy s chrbtom) a ostatným sa zranenia našťastie vyhýbajú, predsa len došlo vo výcvikovom tábore k nepríjemnej udalosti. Tímový doktor Kilian Müller-Wohlfahrt si zlomil ľavú ruku a neuveríte pri čom - pri hraní futbalu samozrejme... Následne opustil výcvikový tábor a vrátil sa do Mníchova.

fcbayern.sk želá pánovi doktorovi skoré uzdravenie.Takmer deň voľna využil každý po svojom. Tréner Pep Guardiola, Bastian Schweinsteiger, Thomas Müller, Pepe Reina a Sebastian Rode si boli zahrať golf. "Nie som golfový profík, ale bola to zábava," povedal Müller. Voľno po ťažkých tréningoch padlo dobre. Thomas ďalej hovorí: "Pracovali sme tvrdo, aspoň to hovorí moje telo. Musíme byť pripravený. Marec alebo apríl bude zaujímavý. Prídu zápasy v pohári a Lige majstrov, kde príde na lámanie chleba."

Naplno už trénuje aj David Alaba: "Chcem sa čo najskôr vrátiť k tímu a odohrať čo najviac zápasov ako to len bude možné. Je to skvelý pocit byť späť. Ak nemôžete hrať futbal viac ako dva mesiace uvedomíte si, ako veľmi máte radi tento šport. Koleno je na tom veľmi dobre."

Podvečer čakala všetkých opäť ďalšia tréningová jednotka.Arjen Robben absolvoval vo štvrtok popoludní tlačovú konferenciu a to výhradne pre nemecké deti v Medzinárodnej škole v Doha. "V 25 som prišiel do Bayernu. Pre mňa to bol najlepší krok v mojej kariére," povedal Robben na začiatku. "Koľkí z vás majú nejakú otázku?" Skoro všetci!" Možno by som sa stal telocvikárom," povedal Robben, na otázku, čo by robil ak by nebol futbalistom. Ako dieťa bola po škole na programe iba jedna vec: ísť von s loptou! "Vždy som hral veľa. A driblovanie? Veľa som cvičil," spomínal Arjen. Jeho obľúbeným hráčom bol v tej dobe brazilec Romario, ktorý hral v tom čase v PSV Eindhoven, kde Arjen prišiel z FC Groningen. Nasledovali zastávky v Chelsea a Reale Madrid. A či je superstar, lebo má z FC Bayern už jedenásť trofejí? - Nie. "Toto slovo sa mi nepáči. Mám talent a schopnosti hrať dobrý futbal, ale inak som človek ako každý iný, aj keď veľmi úspešný. Som hrdý na to byť súčasťou toho tímu. O plánoch do budúcnosti futbaloví fanúšikovia dobre vedia. Existuje niekoľko možností. Možno budem trénovať, ale možno budem robiť niečo úplne iného. Dúfam, ale že ešte stále môžem hrať veľmi dlho."

Fotogaléria z tlačovej konferencie Arjena Robbena:
Dnes si trochu predstavíme ďalšieho človeka, ktorý sa stará aby mali hráči všetko tip-top. Tým mužom je 43-ročný Lawrence Aimable, Má na starosti tréningové oblečenie a obuv pre mužstvo. Po dvojfázových tréningoch ostane kopec prepoteného oblečenia. Deň sa preto pre Lawrenca začína o 8:00 a končí cca o 20:30. Všetko treba triediť, oprať, opäť dať dohromady. Pomocou DHL prišlo do Kataru asi 40 krabíc s oblečením, tréningovými pomôckami, materiálom lekárov. V sobotu musí byť opäť všetko uložené v krabiciach, ktoré cez Saudskú Arábiu poputujú späť do Mníchova.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist