10/12/2013
20:45

FC Bayern - Manchester City

2 : 3 (1 : 2)

Skupinovú fázu Ligy majstrov končíme domácim zápasom proti "The Citizens" a nastupujeme na neho v základnej zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Thiago - Müller, Götze, Kroos, Ribéry - Mandžukič.

3min - Lescott a Hart si nerozumejú, čoho výsledkom je náš rohový kop.
5min - Richards nevyberavo fauluje Ribéryho, nepochopiteľne ale nevidí ŽK.
5min -
1 : 0 Dante z vlastnej polovice centrom krásne nájde Müllera, ktorý aj keď tiesnený obrancom hostí, umiestnenou strelou otvára skóre stretnutia.
10min - hlavička Danteho po priamom kope Kroosa končí v náručí brankára Harta.
11min - po centri Lahma a teči Lescotta sa k lopte dostáva Ribéry, ktorý v veľkého uhla trafí tyč bránky hostí.
12min -
2 : 0 Götzeho strela zvyšuje skóre.
15min - Neuer pekným zákrokom vyráža strelu Džeka.
16min - zraneného Richardsa, ktorý si pravdepodobne poškodil stehenný sval, strieda Zabaleta.
18min - Ribéryho strelecký pokus zblokuje Lescott.
20min - Kroosov strelecký pokus spoza šestnástky chytá brankár Hart.
25min - Fernandinhova strela spoza šestnástky letí nad našu bránku.
28min -
2 : 1 po viacerých chybách v našej obrane, Milner hlavou priťukne loptu pred bránku na Silvu a ten strieľa kontaktný gól.
40min - Dante vidí ŽK za faul rukami na Navasa.
42min - Džeko vidí ŽK za nepekný "šlapák" na Danteho.
43min - Ribéry krásne vysúva Götzeho, ten je ale príliš blízko Harta a tak už nestihne umiestniť loptu a tak trafí iba brankára hostí.
44min - Milner vidí ŽK za "šlapák" na Thiaga.
45+1min - koniec 1.polčasu.

51min - Džekovu dobrú strelu chytá Manuel Neuer.
55min - Götzeho strieda Martínez.
58min -
2 : 2 Milner po súboji s Dantem padá v šestnástke a španielsky hlavný rozhodca vymyslí penaltu, ktorú Kolarov premení a zrovnáva skóre.
63min -
2 : 3 po Navasovej krížnej prihrávke a chybe našej obrany osamotený Milner obstrelí brankára Neuera.
68min - Mandžukiča strieda Shaqiri.
73min - Silvu strieda Negredo.
78min - Fernandinho vidí ŽK za faul na Kroosa.
80min - po obrovskej chybe Danteho sa do zakončenia dostáva Negredo, trafí však ale iba nohy Neuera.
82min - Shaqiriho slabú strelu pohodlne chytá brankár Hart.
83min - Zabaleta vidí ŽK za faul na Ribéryho.
85min - Ribéry padá v šestnástke po súboji so Zabaletom, tentokrát španielsky hlavný rozhodca na počudovanie penaltu nepíska.
88min - Džeka strieda Rodwell.
90min - hrať sa budú ešte 2 minúty.
90+2min - koniec zápasu.

Pep Guardiola:
"Gratulujem Manchestru City. Gratulujeme aj mojim hráčom, ktorí sa kvalifikovali ako skupiny víťazov do ďalšej fázy. Porážka nie je nikdy dobrá, ale možno to klub, tím a tréner potrebujú porážku, aby vedeli, ako ťažké je vyhrať zápasy - v Bundeslige a v Európe. Sme skvelý tím, ale môžeme niekedy prehrať, pretože ostatné tímy majú dobrých hráčov a dobrých trénerov."

Philipp Lahm: "Musíte hrať lepšie ako dnes. Je dobre, že môžeme žiť s porážkou."

Thomas Müller: "V 2.polčase polovici to bolo trochu divné. Na konci, ale musíme byť spokojní, že to bolo dosť pre víťazstvo v skupine."

Manuel Pellegrini (tréner Manchester City): "Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas. Víťazný tu, najmä po 0 : 2 je znamením a dáva nám to veľkú dôveru. Som veľmi šťastný pre tím."