20:45
Doosan Arena Plzeň

Viktoria Plzeň - FC Bayern

0 : 1 (0 : 0)

Skupinová fáza Ligy majstrov sa prehupla do svojej druhej polovice a tak na štvrtý zápas D-skupiny Ligy majstrov nastupujeme opäť proti Viktorii Plzeň, tentokrát na ich ihrisku v zostave: Neuer - Rafinha, van Buyten, Contento, Alaba - Lahm - Götze, Kroos, Schweinsteiger, Ribéry - Müller.

3min - Tecl padá v šestnáste po kontakte s Contentom, penalta sa ale správne nepíska.
6min - Neuer chytá slabú strelu Ďuriša.
8min - Müller si dovtedy vylepšuje streleckú pozíciu, až preváha moment zakončenia a jeho slabé zakončenie pohodlne chytá brankár Kozáčik.
11min - priamy kop Alabu pekným zákrokom chytá brankár Kozáčik.
13min - domáci brankár vyráža ďalekonosnú strelu Alabu.
16min - Götze posiela spätnú prihrávku na Schweinsteigera, ktorého strela triafa tyč.
20min - Hubníkov pokus o center končí ako nepresná strela nad bránkou.
32min - Hubník vidí ŽK za faul na Müllera.
35min - Kroosovu strelu spoza šestnástky chytá brankár Kozáčik.
36min - Petrželova strela letí vysoko nad bránku. Z následného útoku po Horváthovom centri míňa Kolářova hlavička našu bránku.
43min - Ďurišova veľmi nepresná strela míňa bránku.

49min - Müller vysúva Lahma, ktorého strela už prekonáva domáceho brankára, toho však na bránkovej čiare zastúpi Čisovský, ktorý odkopáva loptu na roh.
51min - rohový kop Ribéryho posiela van Buyten hlavou tesne vedľa bránky.
53min - Ribéryho strelu v dobrej pozícii zablokuje Procházka.
56min - Ribéry postupuje sám na Kozáčika, vo výbornej pozícii však pri zakončení triafa iba jeho ruku.
59min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Schweinsteigera strieda Mantínez a Müllera Mandžukič.
62min - Kolář vidí ŽK za faul na Contenta.
65min -
0 : 1 Lahm posadí center na hlavu Mandžukiča a ten osamotený pred brankárom Kozáčikom posiela loptu do siete.
69min - Horváth vidí ŽK za faul na Ribéryho.
71min - Hubníka strieda Řezník.
75min - Teclovu gólovú strelu vyráža pohotovým zákrokom Manuel Neuer.
76min - Tecl míňa v obrovskej šanci center Petrželu.
77min - Ribéry obchádza v šestnástke Rajtorala, loptu ale triafa iba do domáceho brankára.
81min - Götze postupuje sám na brankára Kozáčika, ktorého obíde, ten ho ale vytlačí zo streleckej pozície a následnú Götzeho prihrávku na Mandžukiča zblokuje domáca obrana.
83min - Ďuriša strieda Pospíšil.
87min - striedajú obe mužstvá. Naši Götzeho za Weisera a domáci Tecla za Bakoša.
90+1min - Kozáčik vyráža gólovú strelu Lahma.
90+3min - hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Vedeli sme, že je nemožné, hrať ako v Mníchove. Ak hráte v Lige majstrov, je to vždy nebezpečné. Plzeň je dobrý tím. V 2.polčase sme hrali veľmi dobre a vytvorili sme si veľa šancí. Z vyrovnania rekordu by bol šťastný každý tréner, platí to aj pre mňa. Dúfam, že nás to nakopne a že budeme schopní tento rekord ešte vylepšiť v ďalšom zápase v Moskve. Zásluhu na tom nesie aj predošlý tréner Jupp Heynckes."

Philipp Lahm: "Musíme zlepšiť začiatky zápasov a nie hrať ako v poslednej dobe. Vždy necháme súpera veriť, že sa mu podarí niečo urobiť. V Allianz Arene sme vyhrali 5 : 0 a tak sme do tohto zápasu išli možno trochu voľnenejšie. To sa nám nemôže stať! To je Liga majstrov! Inak môžeme byť spokojní. Máme dvanásť bodov zo štyroch zápasov."

Manuel Neuer: "Nesmieme tak vstupovať do zápasov. Proti takýmto tímom, je dôležité, roztiahnuť hru do šírky a dostať hru za obrannú líniu. Víťazstvo je pre nás príjemné, ale priali by sme si lepší výkon."
Toni Kroos:"Nebolo to z našej strany nejaký festival. Víťazstvo sa rodilo pomerne ťažko. Mali sme viac príležitostí, ale na začiatku to nebolo tak jednoduché. V 1.polčase málo šancí. V súčasnej dobe máme dvanásť bodov zo štyroch zápasov, čo nemožno považovať za samozrejmé. Môžeme byť hrdí. Niekoľko vecí ale musíme ešte zlepšiť."

Thomas Müller: "Nebola to žiadna sláva, ale vyhrali sme. To bolo dôležité. Teraz ale nebudeme v kabíne otvárať fľašu sektu. Urobili sme príliš veľa chýb a stratili sme veľa jednoduchých lôpt. Možnosti tiež neboli optimálne využité. Plzeň hrala doma inak ako v Mníchove."