09/02/2013
18:30

FC Bayern - Schalke 04

4 : 0 (2 : 0)

V šlágri 21.kola Bundesligy nastupujeme na domácom štadióne proti odvekému rivalovi v zostave: Neuer - Alaba, Dante, Boateng, Lahm - Martínez, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribéry - Gomez.

10min - Bastosova strela končí v bočnej sieti.
16min - Kroos potiahne akciu od polovice ihriska, prihráva Robbenovi, ktorý ale loptu zle trafí.
18min - Ribéry je v šestnástke faulovaný H
ögerom a hlavný rozhodca Gagelmann odpíska penaltu.
19min -
1 : 0 David Alaba penaltu bezpečne premieňa, keď posiela loptu na opačnú stranu ako sa vrhne brankár Timo Hildebrand.
27min - po Alabovom centri hlavičkuje Schweinsteiger nad bránku.
29min - Gomezova hlavička nad po priamom kope Kroosa.
32min -
2 : 0 Robben je faulovaný asi 20 metrov pred bránkou. Priamy kop exceletne kopne Schweinsteiger a tak lopta aj s miernym prispením tyče končí v bránke bezmocne sa priazerajúceho Hildebranda.
42min - Kroosova strela asi z 10 metrov končí tesne nad bránkou.

51min -
3 : 0 Robben prihráva do šestnástky na Gomeza, loptu ale zblokuje domáca obrana. Najskôr sa k nej ale dostane Gomez, ktorý ju priťukne z hranice "malého vápna" späť k Alabovi a ten presne zakončí.
55min - Robben beží sám na Hildebrand, jeho lob si ale cestu do bránky nenájde.
57min - H
öger vidí ŽK.
63min -
4 : 0 Schweinsteiger zdvihne loptu perfektne cez obranu na Robbena, ktorý loptu pekne spracuje, prihráva Gomezovi, ktorý asi zo 7 metrov presne triafa.
64min - H
ögera strieda Raffael.
72min - proti Bastosovej strele asi z 20 metrov nemusí Manuel Neuer nijako zasahovať. Striedajú obe mužstvá. Naši hromadne, keď z ihriska odchádzajú Lahm, Ribéry a Schweinsteiger a prichádzajú Rafinha, Contento a Gustavo. Hostia striedajú Bastosa za Farfána.
78min - Pukkiho strieda Edu.
79min - Gomez sa dostáva do dobrej pozície, je ale nachytaný v offsidovej pasci.

Jupp Heynckes:
"Samozrejme sme zaznamenali dobrý výsledok. V prvých 20 minútach sme to proti dobrej obrane nemali ľahké. S 1 : 0 mi bolo jasné, že súper bude musieť skúsiť niečo viac, ale ukázali sme od tej doby suverénny hru. Moji hráči ukázali, že majú zábavu a potešenie z hrania futbalu. Pre mňa to je veľká radosťou pracovať s týmto tímom. Hráči majú veľký cieľ, ktorým je domáci titul. Musíme pokračovať v práci, sú tam ešte veci, ktoré môžeme zlepšiť."

Philipp Lahm:
"Bola to skvelá sobotu pre nás. Tak to môže ísť aj ďalej. Samozrejme, že nás teší, čo robí konkurencia, ale je to len na nás."

David Alaba: "Dnes to bolo veľa zábavy. Dôležité je, že máme tri body. Naše myšlienky ešte nie sú pri titule. Musíme byť aj naďalej porozní a hrať z týždňa na týždeň. Chceme vyhrať každý zápas."

Franck Ribéry: "Bolo to skvelé. Mali sme šance a využili sme ich."

Dante: "Bola to zábava. Videli ste, že sme boli plne sústredení do hry. Vedeli sme, že je to dôležité aj dnes. Cesta k titulu je ešte dlhá."

Jens Keller (tréner Schalke 04): "Až do penalty sme hrali celkom dobre. Inkasovali sme a potom to je tu už samozrejme neuveriteľne tažké. Vedeli sme, že sme sa tu nemáme silu na držanie lopty. V 2. polčase ste mohli vidieť, že chlapci stratili odvahu. Kvalita Bayern Mníchov je už enormná, preto sú tam kde sú."