Rozhovor Boateng - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Boateng: "Teraz musíme ísť na plný plyn."16/09/2013

Jérôme Boateng poskytol rozhovor pre fcbayern.de. Preklad vám prinášame vďaka Sue.

Ani nie 24 hodín po víťazstve nad Hannoverom, je Jérôme Boateng už pokojný a uvoľnený. Po regeneračných dávkach v tréningovom centre, stretol sa v nedeľu popoludní obranca Bayernu s portálom fcbayern.de, aby sa v pokoji porozprávali o aktuálnej situácii v mužstve.
Ako hodnotí úspech proti Hannoveru? Ako veľmi sa teší na štart Ligy majstrov? Čo hovorí na nadchádzajúci duel bratov na Schalke, ktorý je pred ním budúci víkend?

Rozhovor s Jérômom Boatengom:

fcbayern.de:
Jérôme, proti Hannoveru si bol v strede druhého polčasu vystriedaný a celá Allianz aréna tlieskala. Ako často sa to stáva obrancovi?
Boateng: "Nie tak často. My obrancovia nie sme na ihrisku známi svojimi mimoriadnymi a nápadnými kúskami. O to je to krajšie, ak publikum uzná aj dobrý obranný výkon. Veľmi ma to potešilo."

fcbayern.de: Zápas ste vyhrali a ty, ako obranca, sa môžeš veľmi radovať najmä z toho, že ste nedostali ani jeden gól.
Boateng: " Áno, je to veľmi dôležité pre mňa, ako i pre mojich spoluhráčov v obrane i všetkých ostatných v manšafte. Najmä pre Manu (Manuel Neuer, pozn. redaktora) je vždy príjemné hrať na nulu."

fcbayern.de: Tréner Pep Guardiola pracuje okrem iného na tom, aby si mužstvo vybudovalo stabilitu najmä v defenzíve. Ako sa Vám to darí práve v tomto bode?
Boateng: "Robíme pokroky, i keď to pred reprezentačnou prestávkou lepšie fungovalo, ako teraz proti Hannoveru. Dopustili sme veľa protiútokov, čím si Hannover vytvoril gólové šance."

fcbayern.de: To, že to nefunguje na 100%, isto súvisí i s reprezentačnou pauzou.
Boateng: "Áno, ale to nie je žiadne ospravedlnenie. Jasné, že nám po repre zápasoch chýba trocha energie, no napriek tomu, musíme predsa s našim kádrom podávať dobrý výkon. S prvým polčasom proti Hannoveru nemôžeme byť vôbec spokojní, v druhom to bolo o niečo lepšie."

fcbayern.de: Matthias Sammer sa po zápase sťažoval, že mu chýbalo na trávniku viac emócií. Ako si prijal jeho slová?
Boateng: "Že mal úplnú pravdu, o tom nemusíme vôbec diskutovať. Matthias Sammer nikdy nepovie niečo, keď nie je čo povedať. Myslím, že mužstvo si to vezme k srdcu. Máme pred sebou náročný program a musíme ísť na plný plyn."

fcbayern.de: Hovorme krátko i o tebe. Si stabilným hráčom FC Bayern, medzi tým hráš i za národný tím a na svojom obľúbenom poste zadného obrancu. Vyšlo všetko podľa tvojich predstáv, po prestupe do Mníchova pred dvoma rokmi?
Boateng: "V FC Bayern, podľa mňa v najlepšom klube na celom svete, sa cítim super dobre. Bayern ma zobral v čase, keď som bol po zranení kolena - to jasne ukazuje, akú dôveru vo mňa klub mal. Myslím, že som rok po roku urobil veľké kroky vpred."

fcbayern.de: Takýto posun a vývoj, nemôže byť založený len na normálnom tréningu s manšaftom. Ako si na sebe ešte pracoval?
Boateng: "Rovnako ako moji spoluhráči, i ja trénujem pravidelne navyše: hlavičky, behanie a silový tréning v posilňovni. Vďaka mnohým zápasom, najmä v Lige majstrov, som získal trpezlivosť a pokoj, najmä s loptou. Dôverujem viac svojim schopnostiam, verím si viac a nedostávam sa tak veľmi pod tlak. Často som bol v kŕči a chcel som priveľa. Snažil som sa prirýchlo získať loptu a potom som často vyrábal hlúpe fauly. To sa zmenilo."

fcbayern.de: Pred dverami je začiatok Ligy majstrov. Ako veľmi sa tešíš na utorok?
Boateng: "Veľmi! Konečne sa to znova začne! Všetci sa zasa chceme dostať čo najďalej. Preto musíme byť od začiatku dobrí a na svojich miestach."

fcbayern.de: V histórii Ligy majstrov sa ešte nikdy nepodarilo úradujúcemu majstrovi titul obhájiť.
Boateng: "Prirodzene, že chceme byť prvými, ktorým sa to podarí. No stojíme úplne na začiatku a vôbec sa tým teraz nezaoberáme. Premýšľame od zápasu k zápasu. Teraz ide o to, aby sme čo najlepšie odštartovali v skupine."

fcbayern.de: Prvým súperom je CSKA Moskva. Ako odhaduješ tohto ruského majstra?
Boateng: "Zápasy z Moskvy sa u nás nedajú skoro vôbec sledovať, preto Vám o nich neviem teraz nič viac povedať. Najskôr si pozrieme nejaké videá a i ja sám sa poinformujem na internete o súperových útočníkoch. No už teraz viem, že to bude veľmi nepríjemný manšaft. Majú vo svojich radoch veľmi dobrých futbalistov. Moskvu neslobodno podceniť. Musíme si dať veľký pozor."

fcbayern.de: Štyri dni po Moskve je na programe ďalší zlatý klinec, najmä pre teba. Na Schalke narazíš na svojho polovičného brata, Kevina-Princa. Došlo už k nejakému podpichovaniu medzi Vami?
Boateng: "Po dňoch Ligy majstrov (Kevin-Prince tiež hrá so Schalke zápas v LM) si prehodíme jedno či dve provokatívne slová. Určite si vymeníme zopár SMS-iek."

fcbayern.de: Hrali ste už častejšie proti sebe?
Boateng: "Najmä v mladosti, keď sme boli ešte deti. V Hertha BSC sme potom hrali i spolu. V Bundeslige sme jeden krát na seba narazili, ale len na krátko: v Dortmunde nastúpil ako striedajúci hráč, ja som šiel za Hamburg o dvadsať minút neskôr dole z ihriska. Jediný ozajstný duel sa odohral na Majstrovstvách sveta (MS 2010, Nemecko-Ghana, 1:0, pozn.redaktora) a tam som vtedy vyhral! V dôležitých vzájomných zápasoch mám teda pozitívnu bilanciu."

fcbayern.de: Aký je to teda pre teba pocit, keď musíš nastúpiť v zápase na trávnik proti svojmu bratovi?
Boateng: "Na jednej strane je to normálny súboj, na druhej predsa len nie. Samozrejme, že obaja budeme chcieť ukázať, kto je lepší. Už sa veľmi tešíme na zápas."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist