06/12/2014
18:30

FC Bayern - Bayer Leverkusen

1 : 0 (0 : 0)

Zápas 14.kola a zároveň šláger jesene nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat - Alonso - Robben, Ribéry - Müller, Götze - Lewandowski.

3min – Boateng pri odkope napáli loptu do Alonsa, od ktorého sa odrazí k Bellarabimu, ten postupuje sám na Neuera, prehadzuje ho, ale loptu pred bránkovou čiarou dobrým obranným zákrokom odkopáva Bernat.

8min - Son odcentruje, Çalhanoğlu ale v dobrej pozícii loptu pri zakončení minie.

11min - Ribéry odcentruje, Leno boxuje loptu pred Lewandowským.

12min - Bernat odcentruje, Lewandowski ale v dobrej pozícii nedosiahne na loptu.

27min - Bellarabiho strela letí vedľa bránky.

31min - hlavný rozhodca Knut Kircher zastaví sľubnú akciu Robbena, keď mu pri spracovaní odpíska ruku, ktorú videl iba on.

36min - držanie lopty 64%-36% v náš prospech.

41min - Son vidí ŽK za faul na Bernata. Pri následnom priamom kope Lewandowski fauluje brankára Lena a tak gól Arjena Robbena nemôže platiť.

45+1min - koniec 1.polčasu

46min – cez polčasovú prestávku strieda Götzeho Rode.

51min –  1 : 0 Robben rozohrá rohový kop na Rafinhu, ten odcentruje do šestnástky, Alonso center hlavou sklepne na Ribéryho, ktorý z prvej napáli loptu do bránky.
55min – Müllerovu strelu z bránovej čiary zastaví tyč bránky hostí.
56min – Ribéry vysúva Robbena, ktorého gólovú strelu reflexívne vyráža brankár Leno na roh.
60min – po rýchlom rozohraní offsidu a následnom rýchlom protiútoku sa lopta po zakončení Müllera dostáva k Lewandowskému, ktorý v 100% šanci netrafí prázdnu bránku ale nepochopiteľne bočnú sieť.
61min – hostia dvojnásobne striedajú. Z ihriska odchádzajú Bender a Son a prichádzajú Drmič a Rolfes.
68min – Castro vidí ŽK za rečnenie po faule Jedvaja na Ribéryho.
69min – Robbenovu slabú strelu pohodlne chytá brankár Leno.
75min - Kießlinga strieda Kruse.
77min – hlavný rozhodca Kircher napriek pravdepodobnej ruke Jedvaja píska až následnú ruku Benatiu.
88min – Müllera strieda Schweinsteiger.
89min – iba ŽK vidí Bellarabi za likvidačný faul na Rodeho.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – Lewandowského strieda Hojbjerg a následne hlavný rozhodca ukončí dnešný zápas.

Pep Guardiola: "Výkon tímu bol vynikajúci. Bolo to veľmi, veľmi ťažké. Po šanciach na začiatku sme neinkasovali a to bolo pre nás veľmi dôležité. V prvom polčase naša finálna prihrávka nebola dobrá. Sebastian Rode nám dal v druhom polčase plný plyn. Som šťastný, pretože viem, že proti akému súperovi sme hrali."

Franck Ribéry: "Bolo to veľmi dôležité víťazstvo v ťažkom stretnutí. Leverkusen má dobrý tím. Škoda, že sme nedali druhý gól. Môj 100 gól je dobrý aj pre mňa osobne, ale predovšetkým veľmi dôležitý pre tím. Stále máme pred sebou v tomto roku štyri zápasy a všetky chceme vyhrať."

Arjen Robben: "To bolo možno menej dramatické, ako sa očakávalo. Boli tam dva tímy, ktoré hrajú veľmi dopredu a nechceli hrať čisto defenzívne späť. Ale oba tímy venovať zápasu pozornosť, pretože vedeli, že hrá proti sebe veľa kvality."

Rudi Völler (športový riaditeľ Leverkusen): "V prvom polčase, a to najmä prvých 30 minút, sme hrali veľmi veľmi dobrý zápas. Tiež sme mali šance, ktoré sme nevyužili. Bayern nemal žiadne veľmi veľké možnosti, ale tlak narastal a nakoneic sme inkasovali."

Roger Schmidt (tréner Leverkuse): "Gratulujem Bayernu! Myslím, že to bolo zaslúžené víťazstvo. Ale aj my sme mali šancu vyhrať zápas. V druhom polčase sme bohužiaľ príliš skoro inkasovali. Potom to bolo veľmi ťažké. Mohli ste vidieť, ako veľmi kvalitný je Bayern. Musíte držať loptu a nedovoliť mu dostať sa pred bránku."

Stefan Kießling (Leverkusen): "V prvom polčase sme hrali dobre a mali lepšie šance. Mali sme ísť do vedeni, Bayern nemal veľa  šancí v prvom polčase. V druhej polovici sme už nehrali tak dobre a na konci nám chýbalo nejaké to percento vykonať zásadné veci."