20:45
Arena Ľvov

Shakhtar Donetsk - FC Bayern

0 : 0

Na prvý osemfinálový zápas Ligy majstrov nastupujeme v Arene Ľvov, dočasnom domove
Shakhtar Donetsk, v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Alaba, Bernat - Götze, Alonso, Schweinsteiger - Robben, Müller, Ribéry.

1min - Rafinhovu slabú strelu chytá brankár Pyatov.

2min - Robben odcentruje a Schweinsteiger z prvej posiela loptu vedľa bránky.

7min - Alonso z priameho kopu prihrávkou po zemi nájde Robbena, ten ale loptu pri zakončení zle trafí.

11min - Robben vysúva Müllera, ten sa snaží prihrať loptu pred bránku, tam ju ale nikto z našich nečaká.

22min - Rafinha vidí za zdržiavanie domácej rozohrávky zbytočnú ŽK.

24min - Alonso vidí ŽK za faul na Teixeiru. Nariadený priamy kop skrotí na 2x Manuel Neuer.

31min - Ribéry na miesto strely prihráva Müllerovi, ten ale v páde v dobrej pozícii prestrelí bránku.

38min - Costa fauluje Ribéryho, ŽK ale za rečnenie vidí domáci kapitán Srna.

43min - Ribéryho strela z hranice šestnástky letí nad bránku.

45+1min - koniec 1.polčasu.

48min – Alonso padá v šestnástke, penalta sa nepíska. Po následnom rohovom kope hlavičkuje Müller nad bránku, ale vzrušenie je zbytočné lebo Schweinsteigerovi je pískaný útočný faul.

58min – Costa vidí ŽK za faul na Ribéryho.
62min – Adriano po likvidačnom faule na Alonsa nevidí ani ŽK.
65min – neprejdú však ani 3 minúty a na opačnej strane vidí Alonso opäť po faule na Teixeiru druhú ŽK a teda následne ČK.
69min – Müllera strieda Badstuber.
74min – Götzeho strieda Lewandowski.
77min – Fred vidí ŽK za faul na Ribéryho.
78min – Costu strieda Marlos.
80min – Boateng vidí ŽK po faule na Taisona.
84min – Taisona strieda Nem. Následne vidí Schweinsteiger ŽK po faule na Nema.
89min – Adriana strieda Gladkiy.
90+3min – hlavný rozhodca španiel Alberto Undiana Mallenco svojim posledným hvizdom v zápase odpíska koniec zápasu aj koniec svojho tragického výkonu.

Matthias Sammer: "Pred zápasom by som nebol spokojný. Po druhej žltej karte s tým snáď môžem žiť, ale ja si myslím, že výsledok je nebezpečný, pretože to sa iba zdá skvelé. Máme protiútoky dobre zvládnuté, ale je vidieť, že máme pred sebou ešte priestor pre zlepšenie. To je posolstvo. Musíme zvládnuť odvetu a hneď získať oveľa viac miesta, keď chceme ísť do ďalšieho kola. Nebolo to tak zlé, ale nie je to ešte Bayern Mníchov."

Pep Guardiola: "Hrali sme dlho oslabený a to je veľmi ťažké. Ovládali sme však hru a dovolili málo príležitostí na skórovanie. Teraz musíme vyhrať druhý zápas a v tom nám pomôžu aj naši fanúšikovia."

Mario Götze: "Boli by sme radi, ak by sme tu strelili gól, ktorý by bol dôležitý. Bolo to veľmi, veľmi ťažké v poslednej tretine, nevedeli sme sa dostať k našej hre, ako sme si predstavovali. Máme druhý zápas, musíme jednoducho hodiť všetko za hlavu. V Lige majstrov rozhodujú maličkosti."

Mircea Lucescu (tréner Shakhtar Donetsk): "Prvý plán bol neinkasovať a vytvoriť si príležitosti pre odvetu. Príležitosti ale klamú. Čo ma mrzí, je to, že sme nedokázali hrať našu hru, aj keď sme boli proti FC Bayern v presile."