Rozhovor Nerlinger - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Predsezónny rozhovor.
Športový riaditeľ Christian Nerlinger poskytol nemeckému denníku Bild predsezónny rozhovor. Prinášam jeho voľný preklad:

BILD: Pán Nerlinger, stavili ste v minulej sezóne 10 000 € na to, že Bayern skončí na druhom mieste a prehrali ste. Máte odvahu staviť sa znovu, tentokrát na to, že Bayern bude majstrom v roku 2012?
Nerlinger: "Nechcem vsádzať alebo mať veľké vyhlásenia. Chceme útočiť v prvom rade na ihrisku. Tam je potrebné mať rešpekt. Som presvedčený, že odohráme veľmi úspešnú sezónu."

BILD: Čo znamená veľmi úspešnú?
Nerlinger: "Je samozrejmé, že chceme byť doma číslom 1 a samozrejme chceme byť úspešný v Európe. "

BILD: Najprv sa Bayern musí kvalifikovať do Ligy majstrov. Je to veľká záťaž na mužstvo tak skoro na začiatku novej sezóny?
Nerlinger: "Liga majstrov má nesmierny význam pre klub. Tento dvojzápas v auguste, musí ukázať jasný smer. Tím presvedčivo tvrdí, že nechce hrať Európsku ligu."

BILD: Ako silný je káder s menami ako Rafinha, Petersen a Usama, v porovnaní s minulým rokom, kedy sa tréner Van Gaal vzdal posilnenia mužstva?
Nerlinger: "Urobili sme veľký krok ďalej. Máme tím, ktorý je veľmi vyrovnaný. Nemôžem nájsť žiadne slabé miesto a ďalšie posily ešte plánujeme."

BILD: Čo je nové ohľadne Boatenga a Vidala?
Nerlinger: "Bez zmeny. Vyhlásenia predstaviteľov Manchesteru City a Leverkusenu sú stále rovnaké."

BILD: Aj vyhlásenie hráčov ohľadne FC Bayern sú rovnaké : chcú obaja.
Nerlinger: "To je pravda, ale nie za každú cenu. Nie sme ochotní zaplatiť za prestup nereálne čiastky. Preto sme prirodzene hľadali aj alternatívy. "

BILD: Kedy by mal byť tím najneskôr kompletný?
Nerlinger: "Nie je dôvod byť nervózny. Už teraz majú všetky posty veľmi dobrú kvalitu."

BILD: Aj na trénerskej pozícii. Je Jupp Heynckes kľúčom k úspechu?
Nerlinger: "Pre mňa je to tretíkrát, čo s ním budem spolupracovať. Trénoval ma keď som mal 16 rokov. Potom som s ním spolupracoval v roku 2009 a teraz znovu. On je pre mňa tréner svetovej triedy, ktorý má nespočetné množstvo skúseností, veľmi pekné ľudské vlastnosti a sociálne cítenie. Je veľká zábava s ním spolupracovať. "

BILD: Prichádza po van Gaalovi, nová éra?
Nerlinger: "Áno. Tešíme sa."

BILD: Čo musí tréner Heynckes v prvom rade zlepšiť?
Nerlinger: "Musíme hrať oveľa kompaktnejšie. To je úloha celého tímu. S tak veľkým počtom gólov, ako v minulej sezóne je nemožné vyhrať titul. "

BILD: Je preto Neuer najdôležitejšia posila?
Nerlinger: "On je stelesnením extra triedy. Aj čo sa týka charakteru, aj ako osobnosť. V prípade Rafinhu sme získali pravého obrancu s výbornou technikou."

BILD: Čo očakávate od overených hviezd ako Ribéry, Robben, Schweinsteiger, Lahm, či strelec Gomez?
Nerlinger: "Skutočnosť, že ukážu svoje kvality znova. Pre mňa sú to všetko hráči svetovej triedy. Mali teraz dosť dlhý čas na dovolenky, verím, že začnú s veľkým množstvom energie novú prípravu. A nezabúdajme na Thomasa Müllera, jeho góly v minulej, iba jeho druhej Bundesligovej sezóne boli málo docenené."


foto: www.bild.de

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist