15:30
SGL Arena Augsburg

FC Augsburg - FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

Na zápas 16.kola Bundesligy a zároveň bavorské derby nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, Boateng, Lahm - Schweinsteiger, Martínez - Ribéry, Kroos, Müller - Mandžukič.

5min - po Wernerovej prihrávke nestihne zakončiť Mölders, ktorého navyše zblokuje Dante.
7min - s Dante pokusom si bez problémov poradí domáci brankár Amsif.
9min - Musonovu strelu asi zo 16 metrov vyráža Manuel Neuer.
10min - Mandžukič potiahne rýchly protiútok, nepresne však zakončí.
23min - Mandžukič po prihrávke Kroosa míňa bránku asi o 2 metre.
25min - po Ribéryho prihrávke zakončuje Mandžukič priamo do náručia brankára Amsif.
28min - akcia dua Ribéry a Mandžukič, Amsif zachraňuje.
31min - Wernerov strelecký pokus asi z 18 metrov, lopta ešte poskočí, Neuer je však pozorný.
32min - po prihrávke od Lahma, Mandžukič asi z 8 metrov nepresne zakončí.
39min -
0 : 1 loptu z nohy Kroosa zastavuje ruka Sankoha a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú Thomas Müller bezpečne premieňa, keď posiela loptu na opačnú stranu ako sa hodí brankár Amsif.
41min - Kroos v dobrej šanci neskóruje.
44min - De Jong posiela prihrávku na Möldersa, ale jeho hlavička končí nad bránkou.

61min - Mandžukiča strieda Gomez.
63min -
0 : 2 Ribéry vysúva prihrávkou za obranu Gomeza, ktorý po 2 minútach na ihrisku krásnou strelou zvyšuje skóre.
66min - domáci striedajú Möldersa za Bancého.
71min - domáci striedajú Sankoha za Haina.
77min - so Schweinsteigerovou strelou v dobrej pozícii si poradí brankár Amsif.
78min - Müllera strieda Tymoshchuk.
86min - Kroosa strieda Rafinha.
90min - domáci striedajú Musona za Petrželu.

Jupp Heynckes: "Povedal som svojmu tímu pred začiatkom zápasu, že to nebude prechádzka. Bola to ťažká práca. V 1.polčase sme videli, že všetko, čo bolo povedané a napísané, nič neznamená. Domáci mali veľmi dobrý poriadok v ich hre, hrali veľmi dobrý pressing a mali sme smerom dopredu problémy. Po góle sme už hrali lepšie a po 0 : 2 sme to opäť boli my. Začali sme v zápase dominovať."

Philipp Lahm: "Nebolo naším zámerom nechať Augsburgu na začiatku iniciatívu. Chceli sme od začiatku dávať plyn a udržať poriadok. To sa nám dnes nepodarilo. Ale boli sme ešte v 1.polčase lepším tímom. Vedenie bolo úplne v poriadku, pretože sme mali lepšie šance. Nakoniec, jediné víťazstvo sa počíta."

Mario Gomez: "Augsburg má 8 bodov, ale oni hrajú doma dobrý futbal, ktorý sme dnes tiež znovu videli. Takéto zápasy ale musíte vyhrávať a my sme opäť vyhrali."

Thomas Müller: "Som jedným z určených na penaltu, tak som šiel. Posledných pár krát to dopadlo celkom dobre. Mám z toho dobrý pocit, všetko zapadá."

Mark Weinzierl (tréner Augsburgu): "Gratulujem FC Bayern! Po 90 minútach je víťazstvo spravodlivé. Podali sme v 1.polčase veľmi slušný výkon. Škoda, že sme nešli do 2.polčasu za stavu 0 : 0. Dostali sme ale gól z penalty a potom to toľko bolí. Pre 2.polčas sme mali veľké plány, ale pri druhom góle sme videli, čo je to individuálna trieda."

Iné:

Nový rekord FC Bayern..
.

Po jasnom víťazstve (2 : 0) v Augsburgu sa nemusí ťešiť FC Bayern iba z trojbodového zisku, ale aj z nového bundesligového rekordu. Po poslednom víťazstve zaznamenal Bayern ďalšiu nulu v počte inkasovaných gólov a celkovo dostal vonku iba jeden gól (skóre vonku 20 : 1). Bayern tak zlomil rekord Stuttgartu zo sezóny 2003/2004. Stuttgart vtedy dostal vonku do zimnej prestávky 2 góly.

Ribéry slávy jubileum...

Po trefe Maria Gomeza v Augsburgu je to 50. gól, na ktorý prihrával Franck Ribéry v Bundeslige (140 odohraných zápasov pre Francka). V aktuálnej sezóne sa znova dotiahol k vodcom tabuľky najlepších prihrávačov spolu s kolegom Thomasom Müllerom a hráčom Szabolcsom Husztim ktorý hrá za Hannover. Sedem asistencií stojí pri každom z troch menovaných hráčov.

Zo stránky fcbayern.de preložil Ondro. Ďakujeme!