20:30
Imtech Arena Hamburg

Hamburger SV - FC Bayern

0 : 0

Z ihriska doma nepríjemného súpera, v ktorého kádri je viacero vynikajúcich futbalistov ako napríklad Westermann, Jansen, Trochowski, Guererro, van Nistelrooy, alebo nám dobre známy Zé Roberto, si po bezgólovej remíze vezieme 1 bod. Nastupujeme v zostave Butt - Pranjič, Badstuber, Tymoshchuk, Lahm -Ottl, Schweinsteiger - Kroos, Müller, Altintop - Gomez.

8min - Benjamin vniká z prava do šestnástky, ale Pranjič ho odzbrojuje.
13min - po centri do šestnástky sa od obrany k odrazenej lopte dostáva Guererro, jeho strela tesne míňa našu bránu.
14min - Altintop vniká do šestnástky, ale v rozhodujúcom momente sa mu lopta zapletie medzi nohami.
15min - M
üller tvrdou strelou z hranice šestnástky tesne nad bránu.
16min - Pranjič centruje, Schweinsteiger sa zráža z brankárom Rostom, ktorého následne ošetrujú.
19min - Gomez po M
üllerovej prihrávke tiesnený míňa bránu súpera.
20min - van Nistelrooy v dobrej pozícii triafa iba Tymoshchuka.
21min - van Nistelrooy strelou takmer z bránkovej čiary prinúti Butta k zákroku.
23min - Mathijsen vidí žltú kartu za faul na Gomeza.
25min - Zé Robertov pokus o vniknutie do šestnástky rieši výborne Tymoshchuk.
27min - Pranjič vidí žltú kartu, následnú slabú hlavičku Mathijsena, rieši Butt.
28min - Pranjič z diaľky skúša pozornosť brankára Rosta.
30min - Pitroipa vo vynikajúcej pozícii, naštastie pre nás, volí namiesto strely prihrávku.
31min - van Nistelrooy z diaľky skúša pozornosť Butta.
31min - Altintop v dobrej pozícii triafa tesne nad bránu.
35min - nedorozumenie útočiacich hráčov súpera marí šancu domácich, strelou vedľa to ešte následne skúša Guererro
36min - hlavička Mathijsena po rohovom kope končí nad bránou Butta.
41min - pekná akcia po osi Altintop-M
üller-Kroos, posledne menovaný strieľa tesne nad bránu Rosta.
42min - vynútené striedanie brankára Rosta, pravdepodobne ako dôsledok zrážky zo Schweinsteigerom a zákroku po strele Kroosa v predchádzajúcej minúte. Do brány sa prichádza čech Jaroslav Drobný.
45min - Mathijsenova hlavička opäť pohrozí Buttovi.
45 min - rozhodca nadstavuje 3 minúty.
45+3min  - koniec prvého polčasu.

50min - M
üllerovu prihrávka v poslednej chvíli uskočí tiesnenému Gomezovi.
52min - nebezpečná prízemná strela Jansena tesne vedľa našej brány.
53min - zlý odkop Badstubera triafa van Nistelrooy iba do Tymoshchuka.
54min - Lahm to skúša individuálne po strane. Strela končí iba tesne vedľa brány.
57min - Kroos šikovne vysúva Gomeza, ale brankár Drobný je pri lopte skôr.
60min - Rincónova strela z diaľky vedľa.
61min - domáci strieda
jú, prekvapeného a aj kvôli striedaniu nahnevaného Guerrera mení Petrič.
63min - strelu van Nistelrooy vo veľkej šanci v poslednej chvíli blokuje Tymoshchuk.
64min - Trochowského center nenachádza v šestnástke nikoho.
69min - Schweinsteiger to z diaľky skúša vedľa.
71min - van Nistelrooya strieda Choupo-Moting.
75min - Butt s prispením dobiehajúceho Tymoshchuka rieši zoči-voči nebezpečnú strelu Trochowského.
78min - Lahmov center posiela osamotený Gomez nad bránu súpera.
79min - Gomezovu strelu blokuje obrana Hamburgu.
81min - v najväčšej šanci zápasu Pitroipa po peknom centri Petriča za obranu triafa na naše veľké šťastie iba ľavú tyč Buttovej brány.
82min - Ottlov strelecký pokus z diaľky vedľa brány.
86min - vzhľadom na možnosti nášho tímu opäť jediné striedanie v zápase na našej strane. Gomeza strieda ešte stále nie celkom doliečený a navyše v maske chrániacej nos a lícne kosti hrajúci Olič ().
87min - Trochowski tesne míňa centrovanú loptu z rohového kopu.
90min - Altintopova strela z hranice šestnástky iba do Jansena.
90 min - rozhodca nadstavuje 2 minúty.
90+2min  - po ani nie celých 2 minútach nastaveného času, hlavný rozhodca končí zápas.

Zápas sa teda končí bezgólovou remízou 0 : 0. Aj keď body, ak sa chceme čím skôr priblížiť mužstvám v tabuľke nad nami, by sme mali zbierať najmä po víťazstvách, vzhľadom na priebeh zápasu a najmä vyloženú šancu Pitriopu z 81 minúty, musíme byť asi z bodom spokojný. Pochváliť by som dnes chcel najmä Anatoliya Tymoshchuka, ktorý si zastal stopérske miesto presne tak ako to od neho, v súčasnej situácii zo zranenými hráčmi očakávame. Zvládol všetky nebezpečné situácie v našej šestnástke a zblokoval všetky nebezpečné strely súpera. Ďakujeme a len tak ďalej "Tymo"! Už najbližší utorok 26/10/2010 nás doma v Nemeckom pohári čaká tradičný rival Werder Bremen.