15:30
Commerzbank-Arena Frankfurt

Eintracht Frankfurt  - FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

Na prvý zápas na ihrisku súpera v 2.kole Bundesligovej sezóny 2013/2014 nastupujeme vo Frankfurte proti domácemu Eintrachtu v základnej zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Schweinsteiger -  Müller, Kroos, Shaqiri, Ribéry - Mandžukič.

3min - Mandžukič nedosiahne na M
üllerov center.
4min - Neuer boxuje strelu Inuiho.
5min - Ribéryho center nedokáže na domácu bránku usmerniť Kroos.
8min - Alabov strieľaný center chytá brankár Trapp.
9min - po centri Alabu triafa Kroos hlavou tyč domácej bránky.
13min -
0 : 1 Müller posiela pred bránku center na Mandžukiča, ktorý loptu z prvej krásne posiela do bránky.
16min - držanie lopty 30%-70% v náš prospech.
23min - Meier hlavičkuje do rúk Manuela Neuera.
25min - Ribéry strelu chytá brankár Trapp.
27min - Kroosova strela z veľkej diaľky míňa bránku.
28min - po Ribéryho prihrávke pred bránku, volí M
üller na miesto strely zbytočne ďalšiu prihrávku.
33min - Kroosov priamy kop po faule na Ribéryho posiela Dante vo výbornej šanci iba do brankára Trappa.
40min - strelu Shaqiriho z diaľky chytá brankár Trapp.
42min - po rozohraní rohového kopu a centri Fluma, zakončuje Meier hlavou do bránky, gól ale pre offside neplatí.
45min - Mandžukič vysúva M
üllera, tomu ale Oczipka vypichne loptu na roh.

55min - Dante vidí ŽK za zdržiavanie hry.
59min - držanie lopty 30%-70% v náš prospech.
64min - Inui triafa iba bočnú sieť.
65min - Shaqiriho strieda Thiago.
66min - Alabova strela mieri tesne vedľa.
71min - Rosenthal strieda Rodeho.
74min - Robben strieda M
üllera.
75min - brankár Trapp chytá dobru strelu Thiaga.
78min - domáci dvojnásobne striedajú. Dvojicu Schwegler a Inui strida dvojica Celozzi a Lakič.
81min - Robben dáva gól, je mu ale odmávaný offside.
86min - priamy kop Robbena z dobrej pozície mieri do náručia brankára Trappa.
88min - Ribéry v dobrej pozícii spätne prihráva na Lahma, tomu ale ukopne loptu na roh domáci obranca. Následne strieda Kroosa Rafinha.
89min - Schweinsteiger vo výbornej šanci sám zoči-voči Trappovi triafa iba domáceho brankára.
90min - Neuer zle vybehne a nerozumie si s Dantem, Lakičovu strelu ale nakoniec náš stopér v poslednej chvíli zblokuje.
90+1min - Meier v dobrej pozícii našťastie zakončuje kolenom iba do náručia Manuela Neuera.

Pep Guardiola:
"V porovnaní s minulým týždňom sme hru ovládali oveľa lepšie. Proti Gladbachu sme povolili príliš veľa protiútokov, v tomto sme dnes boli lepší. Nikdy to nie je ľahké keď máte po reprezentačnej prestávke len tri dni. Napriek tomu sme si vytvorili mnoho príležitostí. Som šťastný a spokojný sto percent."

Manuel Neuer: "Chceli sme vyhrať a získať tri body. Nechceli sme hrať len pekný futbal a oslavovať, ale išlo hlavne o druhé bundesligové víťazstvo v sezóne. To sa nám aj podarilo."

Toni Kroos: "Skutočnosť, že to proti Frankfurtu nie je jednoduché všetci vieme. Je to dobrý tím. Napriek tomu sme ovládali hru po celých 90 minút. Mali sme pridať aj druhý gól, aby sme na konci mali viac pokoja."