25/09/2012
20:00

FC Bayern - VfL Wolfsburg

3 : 0 (1 : 0)

V 5.kole Bundesligy sme na domácom štadióne nastupili proti "vlkom" s Wolfsburgu v zostave: Neuer - Badstuber, Boateng, Dante, Lahm - Martínez, Schweinsteiger - Ribéry, Shaqiri, Robben - Mandžukič.

3min - po Ribéryho prihrávke triafa vo veľkej šanci Schweinsteiger iba tyč.
9min - Robbenov rohový kop a hlavička Martíneza nad bránku.
16min - po prihrávke Schweinsteiger, triafa Lahm loptu iba do náručia brankára Benaglia.
18min - strela Schweinsteiger z 25 metrov konči opäť na tyči bránky hostí.
23min - Ribéryho strela z uhla míňa cieľ.
24min -
1 : 0 Ribéry vniká do šestnástky, posiela spätnú prihrávku na Schweinsteigera a ten pomedzi nohy prekonáva brankára Benaglia.
33min - Mandžukič triafa v dobrej pozícii iba bočnú sieť.
36min - Kahlenberg vidí ŽK.
37min - Benaglio končekmi prstov vyráža strelu Mandžukiča.
39min - strelecký pokus Shaqiriho chytá Benaglio.
42min - Robbenovu strelu z hranice šestnástky vyráža pozorný Benaglio.
45min - pri prvom streloeckom pokuse hostí triafa Rodriguez iba bočnú sieť.
45+1min - po vynikajúcej spolupráci Ribéryho s Robbenom, druhý menovaný triafa loptu do náručia Benaglia.

47min - najprv Mandžukič a potom ani Robben nedokážu prekonať dobre chytajúceho Benaglia.
53min - pri Oličovej strele z uhla, je Neuer pozorný.
57min -
2 : 0 Shaqiri sa na ľavej strane pohrá s Naldim, nacentruje loptu do šestnástky, v ktorej najvyššie vyskočí Mandžukič a hlavou zvyšuje skóre.
65min -
3 : 0 akcia ako pri druhom góle, tentokrát ale z pravej strany centruje Lahm a nezadržateľný Mandžukič zvyšuje skóre na rozdiel triedy.
67min - Arjena Robbena strida Toni Kroos. Hostia striedajú dvojnásobne. Odchádzajú Naldo a Kahlenberg a prichádzajú Träsch a Vieirinha.
69min - Olič vniká do šestnástky, ale nepresne zakončuje.
70min - Ribéryho strela z hranice šestnástky letí tesne nad brvno.
71min - Shaqiri nepresná strela asi z 25 metrov.
72min - Martíneza strieda Tymoshchuk.
78min - pri Mandžukičovej šanci v poslednej chvíli zasiahne Pogatetz.
79min - Mandžukiča strida Pizarro.
82min - Schweinsteiger vidí ŽK.
89min - brankár Benaglio vychytá v dobrej šanci Holgera Badstubera.
90min - šancu Pizarra zmarí opäť Benaglio.
90+1min - Kroosov nepresný priamy kop.

Jupp Heynckes: "Nebolo to tak jednoduché, ako to môže vyzerať. Potom, čo sme šli do vedenia 1 : 0, sa nám nepodariloz dobrých pozícií pridať gól. Aj keď sme ovládli hru, nebolo to proti Wolfsburgu jednoduché. Aj po 2 : 0 sme museli hraž zo zabezpečenej obrany."

Xherdan Shaqiri: "Chceli sme začať tam, kde sme v sobotu skončili. Bol to veľmi dobrý zápas a my môžeme byť spokojní s výsledkom. Mohli sme dať viac gólov. Máme dobré družstvo a môže hrať veľmi dobrý futbal. Ak sa futbalom budeme baviť, bude ťažké poraziť nás."

Mario Mandžukič: "Keď sa pozriete na nás všetkých, vidíte, že sa bavíme. Každý bojuje aj za druhého a v tomto chceme pokračovať. Baví ma každý deň v tomto tíme."

Felix Magath (tréner VfL Wolfsburg): "Bayern nás dostal pod tlak a hral dobre. Musím uznať, že Bayern pre nás v tejto chvíli príliš veľký."

Diego Benaglio (brankár VfL Wolfsburg): "Bolo vidieť, že Bayern je top tím. Hrali rýchlo, v tempe a dostávali sa do šancí. Boli sme v rôznych situáciách jednoducho príliš ďaleko od svojich súperov."