Philips a FC Bayern - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2014/2015


Philips sa stáva oficiálnym partnerom osvetlenia pre Allianz Arena a FC Bayern...
26/05/2014


Philips Lighting a FC Bayern podpísali dohodu o strategickom partnerstve, ktorej súčasťou je aj dodávka vonkajšieho LED osvetlenia pre pre dynamické svetelné animácie. Allianz Arena je prvým a najväčším štadiónom v Európe s takouto realizáciou. Fanúšikovia a hostia sa tak môžu tešiť v nadchádzajúcej sezóne na unikátne svetelné efekty a nezabudnuteľné okamihy na štadióne. Philips Lighting je lídrom na svetovom trhu pre LED. Vo viac ako polovici zo všetkých najväčších svetových futbalových štadiónov pochádza osvetlenie od spoločnosti Philips. Deväť z dvanástich brazílskych štadiónov pre Majstrovstvá sveta sa spoliehajú na systémy od popredného dodávateľa osvetlenia športovísk, teda firmy Philips. V prípade Allianz Arena je potrebné nasvietiť najväčšiu membránovú plochu na svete. Priečelie Allianz Areny je vysoké viac ako 35 metrov a má okolo 29.000 m2. Nasvieti ho teda 380 000 LED alebo ak chcete až 8000 Philips Color Graze (LED pásov), vďaka ktorým bude možné ovládať nielen statické objekty. Výmena osvetlenia sa oplatí aj pre energetickú a ekologickú rovnováhu. Energeticky úsporný systém Philips znižuje spotrebu energie približne o 60 percent, čo šetrí asi 362 ton CO2 ročne.Partneri si stanovili jasný signál pre udržateľnosť v športe a v regióne. Philips tiež ponúka rozsiahle služby od profesionálneho osvetlenia, projektovanie a programovanie až po uvedenie do prevádzky a údržbu.


Roger Karner (generálny riaditeľ spoločnosti Philips Lighting pre Nemecko/Rakúsko/Švajčiarsko): "Rozširujeme ponuku z troch na 16 miliónov farieb. Tak bude možné pomocou svetelných scenárov poskytnúť Allianz Arene jedinečné nálady. Prvý dizajn štúdie už bol vyvinutý partnermi a to bude aj naďalej rozvíjať, navyše to podlieha schváleniu regulačných orgánov.“

Jürgen Muth (generálny riaditeľ spoločnosti Allianz Arena München Stadion GmbH): "Životnosť LED diód a spoľahlivosťou týchto systémov, môžeme znížiť nielen spotrebu a náklady na energiu, ale aj údržbu počas prevádzky."

Karl-Heinz Rummenigge: "S novým osvetlením od Philips bude plášť štadiónu plný emócií a dynamiky a poskytne unikátny zážitok."

Andreas Jung: "Bayern privítal s Philipsom globálneho hráča s osvetlením. Spoločne budeme bojovať o víťazstvo v súťaži o najatraktívnejšiu arénu na svete."


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist