15:30
Allianz Arena München

FC Bayern - Werder Bremen

4 : 1 (1 : 0)

V jednom z dvoch šlágrov 15.kola Bundesligy sme privítali na domácom štadióne tabuľkového suseda, mužstvo Werderu Bremen. Druhým šlágrom kola je v Mönchengladbachu súboj dvoch Borusií, domácej a majstrovskej z Dortmundu. Zápasy môžu opäť zamiešať poradie na čele tabuľky. Na zápas nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, van Buyten, Boateng - Gustavo, Alaba - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

7min - Gustavova strela mieri vedľa bránky.
9min - Pizzarovu hlavičku pohodlne chytá Neuer.
15min - strela van Byutena míňa bránku hostí.
22min -
1 : 0 Alaba vybojuje loptu na našej polovici, po rýchlom protiútoku prihráva Ribérymu, ten si kľučkou na stred vylepší streleckú pozíciu a nekompromisne aj s pomocou tyče posiela loptu do siete.
32min - po RK Alabu nedokáže loptu do siete dopraviť ani van Buyten ani Müller.
45+1min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - hostia cez polčasovú prestávku striedajú. Odchádza Arnautovič a prichádza Rosenberg.
51min - Müller v obrovskej šanci míňa loptu po PK Kroosa.
52min -
1 : 1 nedáš-dostaneš platí dokonale. Rosenberg z protiútoku pomotá našu obranu a presnou strelou k tyči zrovnáva skóre.
56min - Ribéryho center zblokuje obrana hostí na roh.
60min - nepresná hlavička Müller po PK Boatenga. Striedame. Odchádza Alaba a prichádza Robben.
62min - ŽK pre Wolfa po faule na Ribéryho.
65min - Marin vyzvŕta van Buytena a posiela nebezpečnú strelu spoza šestnástky, ktorú Neuer vyráža na roh.
67min - hlavička Müllera tesne míňa bránku Mielitza.
69min -
2 : 1 Gomez vysúva Müllera, ktorého fauluje Wolf a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Smer Robbenovej strely síce brankár Mielitz vystihne, ale na presne umiestnenú prízemnú strelu je krátky.
74min - hostia striedajú. Odchádza Marin a prichádza Wagner.
75min - Gomez dáva gól, ale vzrušenie je zbytočné, postranný rozhodca odmáva prihrávajúcemu Müllerovi offside.
77min -
3 : 1 po prihrávke Gomeza, vychytá v obrovskej šanci Müllera brankár Mielitz. Pri ďalšom protiútoku Robben vysúva Gomeza, ktorý kľučkou obíde brankára, ten ho ale spomalí v pohybe a tak loptu do prázdnej bránky dokopne Ribéry.
80min - Hunt vidí ČK po likvidačnom faule na Kroosa. Našťastie Toni je v poriadku.
82min -
4 : 1 Papastathopoulos fauluje Ribéryho, hlavný rozhodca píska ďalšiu penaltu a ukazuje Papastathopoulosovi ŽK. K exekúcii penalty sa opäť postaví Robben a tentokrát do opačnej strany bezpečne skóruje.
84min - hostia striedajú. Odchádza Rosenberg a prichádza Wesley.
85min - Neuer dva krát excelentne vychytá Wagnera.
87min - Robben sa pekne preštrikuje obranou hostí a jeho spätnú prihrávku triafa Ribéry iba do obrancu hostí.
90min - Pizzarova strela mieri nad bránku.
90+1min - dvojnásobné taktické striedanie na našej strane. Ribéryho strieda Pranjič a Müllera Contento.
90+3min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Po dvoch prehrách v Bundeslige a následnej strate prvého miesta v tabuľke, sme potrebovali bodovať ako soľ. To sa nám s prehľadom podarilo, navyše sme podali dobrý výkon a presadili sa aj strelecky. Poďme ale pekne po poriadku. Ak sa vám zdá, že sumár 1.polčasu je pomerne krátky, ospravedlňujem sa, ale pre problémy zo satelitným pripojením, som ho žiaľ videl iba útržkovite (ale aj neskôr pri pozeraní záznamu, som mal pocit, že nebolo šancí oveľa viac). Zároveň "pekne ďakujem" všetkým, ktorí sa neunúvali zdvihnúť telefón a pomôcť mi s týmto technickým problémom. Najpodstatnejšou udalosťou, ale bola v 22min gólová strela Ribéryho, pričom sme mali pred, aj po góle, ešte niekoľko príležitostí. Po zmene strán sa potvrdí pravidlo nedáš-dostaneš, keď po nepremenenej šanci Müllera s protiútoku zrovnal skóre striedajúci Rosenberg. Po hodine hry prichádza na miesto Alabu Arjen Robben. Už o 9min nás posiela do vedenia po premenej penalte po faule na Müllera. V 77min vypracuje gól na 3 : 1 Gomez, ale do prázdnej bránky ho posiela Ribéry. V 80min nezvláda prehru Hunt a po likvidačnom faule na Kroosa vidí ČK. Navyše oslabený hostia ešte o 2min, konkrétne Papastathopoulos vyrobia ďalšiu penaltu, tentokrát po faule na Ribéryho a keďže Arjen Robben sa ani tentokrát nemýli, o zápase je rozhodnuté. V 85min ešte zaujmú excelentné zákroky Manuela Neuera a následne sa zápas už iba dohráva. Po dnešnom "koncerte" dua "Robbéry" (Robben+Ribéry, pozn. autora) som pri uvažovaní nad mužom zápasu samozrejme volil medzi týmito hráčmi. Nakoniec som sa rozhodol, že za muža zápasu dnes vyhlasujem Francka Ribéryho, ktorý síce rovnako ako Robben dal 2 góly, ale navyše "urobil" penaltu a odohral 90 minút. Keďže sa v druhom šlágri kola v súboji Borussia Mönchengladbach-Borusia Dortmundu zrodila remíza 1 : 1, opäť sa po dnešnom víťazstve vraciame na čelo tabuľky. Verím, že sa nám tam podarí ostať čo najdlhšie. O prvé miesto v tabuľke už ale nemôžeme v žiadnom prípade prísť v A skupine Ligy majstrov, v ktorej nás práve čaká najbližší zápas. Ten odohráme v stredu 07/12/2011 v tradičnom čase o 20:45. Cestujeme do Manchestru, kde nám na štadióne Etihad budú súperom domáci "Citizens". Tí, ešte na rozdiel od nás potrebujú bezpodmienečne vyhrať, navyše aj tak musia čakať na zakopnutie SSC Neapol v zápase vo Villarreali, keďže už postup nemajú vo vlastných rukách. Nemám rád reči o zápasoch v ktorých "o nič nejde". Vždy o niečo ide! Či už je to prestíž, rekordy, peniaze a pod. Preto verím, že si naši chlapci budú chcieť udržať v tejto súťaži neporaziteľnosť a pristúpia k zápasu s plnou vážnosťou. Ak tomu tak bude, pravdepodobne nás čaká zaujímavý zápas. Veľa určite napovie už samotná nominácia na zápas. Nechajme sa teda prekvapiť. Verím, že nestratíme neporaziteľnosť.

Jupp Heynckes:
"To sa mi uľavilo. Tímu pomohlo, že som dostal chrípku snáď bude čoskoro prekonaná úplne. Bol to naozaj dobrý tím na ihrisku. Všetci pracovali aj smerom dozadu. Je veľmi dôležité, že sme späť na vrchole. Po príchode Arjena Robben, tím ukázal svoj potenciál a dokázal, že ma na viac než na 1 : 1."

Franck Ribery: "Bolo to rozhodne lepšie, ako minulý týždeň. Bolo dôležité dnes vyhrať. Ak Bayern prehrá, to nikdy nie je dobré. Proti Brémam, je vždy veľmi ťažké hrať. Dnes sme hrali dobre, agresívne a dobre sme napádali. Hra bola zábava. Neukradol som Mario gól na 3 : 1 prerezané loptu, bol som v lepšej pozícii a neskoro osom započul, že ho mám nechať prejsť. Mario dnes veľa bojoval pre tím. Teraz máme dva zápasy proti Stuttgart a Kölnu - a samozrejme chceme vyhrať. "

Arjen Robben: "Pre mňa je to ťažké, pretože ešte niekedy pociťujem bolesť. Celý proces trvá dlho. Niekedy je to lepšie, potom zase horšie. Som ďaleko od toho aby som bol fit. Dnes som bol schopný hrať bez bolesti a to bola radosť. Bol to otvorený zápas. V druhom polčase sme mali veľa príležitostí, ktoré sme dobre využili."

Thomas Schaaf (tréner Werder Bremen): "Neboli sme schopní urobiť takmer nič. Boli sme vďačným súperom. Najmä pri držaní lopty sme urobili príliš málo. To sa proti Bayernu žiada, inak nemôžete vyhrať zápas. Som veľmi sklamaný."