Deň v Rijáde - FC Bayern München

Aktuality > Novinky > 2014/2015 > Sústredenie Doha

Deň v Rijáde.

17/01/2015

Po sústredení v Dohe sa dnes chlapci premiestnili do hlavného mesta Saudskej Arábie - Rijádu, kde ich podvečer čakal na štadióne Kráľa Fahda prípravný zápas proti domácemu Al-Hilal.

Deň v Rijáde prebiehal takto:
11:55 - Zbohom Doha, ahoj Rijád! Po takmer hodine letu pristál špeciál Lufthansa v Saudskej Arábii.
14:49 - Javi Martínez a Holger Badstuber sú nadšene prijatý fanúšikmi, rozdávanie autogramov a fotenie nemá konca.
15:02 - S hodinovým meškaním začala tlačová konferencia v sále v hoteli v Rijáde. "Je mi cťou byť tu," povedal Pep Guardiola," zápas proti Al-Hilal je dobrý test pre nás v príprave. Dúfam, že ľudia si zápas dnes večer užijú. Vraj sa očakáva 60 000 ľudí."
15:25 - Pekné prekvapenie si prichystal saudsko-arabský fan klub Bayernu. Delegácia FCB dostala ako darček veľké sklenené poháre.
15:38 - V hoteli sa medzitým chlapci chystajú na sietu, keďže nasleduje trochu oddychu.
18:26 - Tímový autobus sa pohne smerom na štadión. Vedený policajným sprievodom si razí cestu vo večernej špičke Rijádu.
18:56 - Príchod na štadión. O chvíľu sa začne prípravný zápas.

Samotný zápas s prehľadom zvládneme a zdolávame domácu tím v pomere 1 : 4 po polčase 0 : 3. Ukážkový sme mali už vstup do zápasu. Ako prvý sa trafil už v 9.minúte Dante a o dve minúty neskôr využil chybu domácej obrany Schweinsteiger na strelenie druhého gólu. Následne sa Robben na prahu 20.minúty 2x ocitol v sľubnej pozícii, ale zvyšiť skóre sa podarilo až Lewandowskému tesne pred polčasom. Na začiatku druhého polčasu poslal tréner Guardiola do hry 6 nových hráčov. Dobrú príležitosť za zníženie mal v 55. minúte Kaaba. Následne sa ale v 61.minúte trafil Pizarro. O zmenu skóre sa ešte pokúšali Sinan Kurt (66.), Sebastian Rode (75) a opäť Pizarro (79), ale výsledok sa podarilo až kozmeticky upraviť domácemu Aldawsarimu tesne pred záverečným hvizdom. Čerešničkou na torte víťazného zápasu bola ale 57.minúta v ktorej vystriedal Danteho navrátilec do zostavy David Alaba! Nedá mi nepovedať: konečne!!! :)

AL-HILAL - FC BAYERN 1 : 4 (0 : 3)
FC Bayern: Neuer (46. Zingerle) - Weiser, Boateng (20. Rafinha), Dante (57. Alaba), Bernat - Alonso (46. Rode), Schweinsteiger (59. Hingerl) - Robben (46. Gaudino), Müller (46. Götze/63. Eberwein), Ribéry (46. Kurt) - Lewandowski (46. Pizarro)
Góly: 0 : 1 Dante (9.), 0 : 2 Schweinsteiger (11.), 0 : 3 Lewandowski (39.), 0 : 4 Pizarro (61.), 1 : 4 Aldawsari (90.)
Žlté karty: Digao / Weiser