HDI-Arena Hannover

Hannover 96 - FC Bayern

0 :
4 (0 : 2)

Na nedeľňajšiu dohrávku 22.kola Bundesligy nastupujeme v Hannoveri v základnej zostave: Starke - Rafinha, Martínez, Boateng, Alaba - Lahm, Schweinsteiger - Müller, Thiago, Götze - Mandžukič.

8min - pred Dioufa dobre vybehne brankár Starke a odkopáva loptu do bezpečia.
11min - Boateng sa pretlačí cez Rajtorala, jeho zakončenie ale končí v náručí brankára Zielera.
13min - Alabov tečovaný priamy kop končí na horu domácej bránky.
15min - Rudnevs vnikne do šestnástky, Starke však dobre vybehne a po kľučke a zakončení domáceho hráča vyráža loptu.
21min - Diouf pri prerušenej hre chytí Boatenga pod krk a tak vidí od hlavného rozhodcu Kirchera ŽK.
23min - Rafinha vidí za faul ŽK.
25min -
0 : 1 Rafinha odcentruje a nikým nekrytý Thomas Müller posiela loptu hlavou do siete.
26min - Huszti vidí ŽK za faul na Schweinsteigera.
31min - Mandžukičovu gólovú strelu vyráža brankár Zieler.
32min - gólovú strelu Müllera vyráža domáci brankár.
35min -
0 : 2 Schweinsteigerov center za obranu nachádza Thiaga, ktorý si spracuje loptu na hrudi a strelou prekonáva brankára domácich.
36min - strela Schmiedebacha mieri vedľa našej bránky.
37min - zraneného Bittencourta strieda Prib.
45min - koniec 1.polčasu.

50min - Rudnevsova strela letí vysoko nad našu bránku.
55min - Dioufovu gólovú hlavičku vyráža brankár Starke.
59min -
0 : 3 Alabov center posúva Mandžukič pätičkou na Müllera a ten sám zoči-voči brankárovi domácich nezaváha.
61min - Pribova strela sa obtrie o Husztiho tvár a tak lopta končí tesne vedľa našej bránky.
62min - Müllera strieda Robben.
64min - Mandžukič z prvej trafí centrovanú loptu vedľa bránky.
66min -
0 : 4 po Rafinhovom centri Mandžukič nezaváha a posiela loptu hlavou do siete.
67min - Götzeho strieda Kroos.
68min - Robbenova strela letí nepresne vedľa bránky. Domáci striedajú. Stindla strieda Andreasen.
72min - Schweinsteigera strieda Pizarro.
79min - domáci striedajú. Dioufa strieda Sobiech.
82min - Schulzovu gólovú strelu spoza šestnástky vyráža brankár Starke.
90min - hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Matthias Sammer: "Sme v rytme a chceme zostať v rytme. Videli sme výsledky konkurentov a vedeli sme, že dnes môžeme zvýšiť náskok. To je to, čo sme chceli. Máme dobrú skupinovú dynamiku v tíme. Takže ideme ďalej!"

Pep Guardiola: "Prvých pár minút je vždy ťažkých. Trvalo kým sme našli rytmus. Po góle sme už hrali veľmi dobrý zápas. Mali sme príležitosť rozšíriť svoj náskok pred svojimi prenasledovateľmi. A chlapci to dokázali!"

Bastian Schweinsteiger: "Bolo dobré hrať znovu od začiatku a nemať žiadne problémy. Cítim sa lepšie. Musím sa ale dostať do svojho rytmu a musím pridávať minúty hry a budem opäť plne fit. Dúfam, že to od teraz bude somnou už len lepšie a lepšie."

Tayfun Korkut (tréner Hannover 96): "Prvých 25 minút sme odohrali naozaj dobrý zápas, ale hrali sme proti tímu s brutálnou kvalitou. Proti takýmto top tímom, nie je jednoduché aplikovať svoj plán. Bayern využiť svoje skúsenosti."