03/02/2015
20:00

FC Bayern - Schalke 04

1 : 1 (0 : 0)

Bundesliga pokračuje v rýchlom slede a tak už 4 dni po zbabranom zápase vo Wolfsburgu nastupujeme na domácom štadióne po prvý krát pred 75 000 divákmi na zápas 19.kola proti Schalke 04. Nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Benatia, Boateng, Alaba - Weiser, Alonso, Schweinsteiger, Bernat - Robben, Müller, Götze.

5min - rohový kop Robbena posiela Schweinsteiger hlavou tesne vedľa bránky.

7min - rohový kop Alonsa v dobrej pozícii zle trafí Götze.

8min - Götze hlavou zle sklepne loptu na Müllera v črtajúcej sa šanci.

10min - Robben padá v šestnástke po súboji s Nastasičom. Penalta sa ale nepíska.

13min - priamy kop Schweinsteigera z dobrej pozície končí nad bránkou hostí.

16min - držanie lopty 74%-26% vnáš prospech.

17min - Alaba podbehne v súboji so súperom loptu, ktorá sa dostáva k Samovi, ktorý sám postupuje na bránku. Záchrannú brzdu zatiahne Boateng bohužiaľ veľmi neskoro (aj keď si myslím, že ju zatiahol už pred šestnástkou a penalta sa pískať nemala...) a len za cenu penalty a ČK. Penaltu ale Choupo-Moting kopne veľmi zle, Manuel Neuer našťastie vystihne smer a loptu chytá.

19min - Neuer vyráža strelu Sama spoza šestnástky.

27min - tréner Guardiola reaguje na vylúčenie Boatenga striedaním Götzeho za Danteho.

36min - strelu Kevina-Princea Boatenga chytá Neuer.

38min - Robbenova "akcia" sa končí strelou mimo bránky.

43min - Müller odcentruje a Schweinsteiger hlavou v dobrej pozícii tesne minie loptu.

46min - hostia cez polčasovú prestávku striedajú brankára. Giefera strieda Wellenreuther. Hneď v prvej minúte 2.polčasu fauluje Höwedes Bernata a vidí ŽK.

55min – Müllera strieda Lewandowski.

57min – Robben sa uvoľní v súboji jeden na jedného, jeho strelu ale vyráža brankár Wellenreuther.
64min – Benatia vidí ŽK za ruku v tvári Sama.
66min – Lewandowski z bránkovej čiary zakončí a lopta na prekvapenie všetkých končí v bránke. Druhé prekvapenie prichádza hneď vzápätí, keď hlavný rozhodca neuzná gól, pretože lopta údajne opustila ihrisko. Neopustila ho však celým objemom a tak mal gól určite platiť.
67min –  1 : 0 hra pokračuje po neuznanom góle rohovým kopom, ktorý Alonso pošle na hlavu Robbena, ten strieľa gól a potvrdzuje známe pravidlo o „pravde čo sa ukáže“.
72min –  1 : 1 z vedenia sa ale tešíme len 5 minút. Sam rozohrá rohový kop na hlavu Höwedesa, ktorého neustráži Weiser a obranca hostí zrovnáva skóre.
74min – Robben padá v šestnástke po súboji s Fuchsom, penalta sa nepíska.
76min – Sama strieda Sané.
80min – Weiser vidí ŽK za faul na Kevina-Princea Boatenga.
85min – Schweinsteiger vidí ŽK za faul na Uchidu.
86min – Kevina-Princea Boatenga strieda Barnetta.
88min – Weisera strieda Rode.
90min - Lewandowski sa najprv zbaví obrancu hostí a následne sa snaží neúspešne technickou strelou obstreliť brankára hostí. Následne hlavný rozhodca nepochopiteľne bez nadstaveného času ukončí zápas.

Pep Guardiola: "Nie som spokojný, som veľmi, veľmi, veľmi spokojný. Samozrejme, že sme chceli tri body, ale 70 minút v oslabení proti Schalke nie je ľahké. Hru sme mali veľmi dobre riadenú a mali sme dosť šancí. Náš výkon bol oveľa lepší ako vo Wolfsburgu. Všetko je v poriadku. Červená karta - žiadna diskusia! Mali sme šťastie, že nedali penaltu."

Bastian Schweinsteiger: "Zlepšili sme sa oproti zápasu proti Wolfsburgu, mali väčšiu kontrolu. S 1 : 1 nie sme spokojní. Aj s desiatimi mužmi, ktoré sme mali možnosť vyhrať zápas. Teraz ideme do Stuttgartu a chceme vyhrať tam."

Arjen Robben: "Bojovali sme, bežali a hrali dobrý futbal proti ultra-obrannej hre súpera. Kontrolovali sme hru a to sme mali o muža menej! Výsledok je veľmi nepríjemný. Samozrejme, že sme hrali s desiatimi mužmi. Ale keď sa ujmete vedenia 1 : 0 a potom dovolíte Höwedesovi vyrovnať na 1: 1 - to nie je možné! V Lige majstrov môže mať takýto gól fatálne následky."

Roberto di Matteo (tréner FC Schalke 04): "My sme získali bod. Náš plán dopadol dobre. Avšak sme trochu sklamaní, pretože sme zahodili penaltu. Remíza je možno trochu spravodlivodlivá."