ünchen

FC Bayern - VfL Wolfsburg

6
: 1 (2 : 1)

Na semifinálový zápas Nemeckého pohára proti "vlkom" nastupujeme v zostave: Neuer - Contento, Dante, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Martínez - Shaqiri, Müller, Robben - Mandžukič.

7min - Lahm prihráva pred bránku Schweinsteigerovi, ten tiesnený posiela loptu tesne vedľa.
17min -
1 : 0 Shaqiri vysúva Robbena a jeho prízemný center posiela Mandžukič pod brvno.
22min - center Rodrígueza boxuje Neuer iba k Hasebemu, jeho strelu zblokuje Dante na roh.
34min - Schweinsteigerom tečovanú strelu Rodrigueza, Neuer pochodlne chytá.
35min -
2 : 0 nepresnú rozohrávku hostí zachytí Shaqiri, vysúva Robbena a ten prekonáva brankára Benaglia.
39min - Rodríguez rozohráva rohový kop na hlavu Nalda. Jeho hlavička letí tesne vedľa.
43min - Robbenova strela tesne vedľa.
44min - Neuer vyráža strelu Oliča, pri následnom protiútoku letí Shaqiriho strela vedľa bránky.
45min -
2 : 1  Diego peknou strelou z hranice šestnástky prekonáva Manuela Neuera.

51min -
3 : 1 Robben si na krátko rozohrá priamy kop, prihráva Shaqirimu, ktorý z hranice šestnástky prestrelí všetko pred sebou.
53min - Naldo vidí ŽK za faul.
57min - Vieirinha v šestnástke prifilmuje faul po súboji s Lahmom, skúsený hlavný rozhodca Knut Kircher mu správne nenaletí.
61min - Vieirinhova strela letí tesne vedľa našej bránky.
61min - hostia striedajú Fágnera za Dosta.
62min - Polák vidí ŽK po faule na Mandžukiča.
63min - striedame M
üllera za Gustava.
73min -  hostia dvojnárobne striedajú. Poláka a Oliča nahrádzajú Träsch a Helmes.
74min - Robbena strieda Rafinha.
77min - Mandžukiča strieda Gomez.
80min -
4 : 1 Shaqiri nezištne prihráva Gomezovi a ten posiela loptu do opustenej bránky.
81min - ŽK pre Schweinsteigera po faule na Diega.
83min -
5 : 1 Schweinsteiger vysúva Gomeza a ten nezaváha.
86min -
6 : 1 šiesty gól je takmer dokonalou kópiou piateho gólu.
90min - hlavný rozhodca Kircher záverečným hvizdom ukončuje trápenie hostí.

Matthias Sammer:
"Sme veľmi spokojní. Shaqiri je muž večera. To bolo prvotriedne dnes. Náš tréner našiel zodpovedajúce slová v polčase a správne zmeny."

Jupp Heynckes: "Bolo to veľmi dobré semifinále dnes. Wolfsburg bol silný súper. V 2.polčase sme pracovali lepšie v defenzíve. Všetci chceme vyhrať pohár a to nie je tak jednoduché. Máme za sebou veľa tvrdej práce."

Dante: "Som rád, že sme vo finále. To bol náš cieľ pred sezónou. Som tak šťastný, že sme to dokázali. Dúfam, že získame trofej."

Xherdan Shaqiri:
"Celý tím hral dobre. Bol to krásny večer. Chceli sme do finále a dosiahli sme to. Ukázali sme, veľmi dobrý výkon a mali celú hru v rukách."

Dieter Hecking (tréner VfL Wolfsburg):
"Ak prehráte 6:1, nie je čo hodnotiť. Urobili sme veľa práve, ale na konci nemáme nič. Samozrejme na to nemám chuť, ale musíme to akceptovať. Mali sme šance, ale trebalo ich premeniť. Bayern je ťažké brániť, ale výsledok 6:1, je pre mňa o dva, tri góly príliš vysoký.

Naldo (VfL Wolfsburg): "Bolo to veľmi trpké. Podľa môjho názoru sme hrali veľmi dobre. V 1.polčase sme urobili dve chyby a dostali dva góly. Gratulujem Bayernu, ale život ide ďalej. Výsledkom je príliš vysoká."