Rozhovor Fink - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Návrat trénera HSV ku "svojmu" Bayernu.

Keď  sme nemali čo stratiť, boli sme vždy výborní.
Náš bývalý vynikajúci hráč a v súčasnosti tréner nášho najbližšieho súpera Hamburgeru SV, Thorsten Fink poskytol rozhovor pre bild.de.

Osemnásť stupňov, slnko, Mallorca. Pohodička pre Thorstena Finka (45) pred rachotom sobotného večera  proti jeho bývalému klubu, Bayernu. Prvý raz sa vracia ako ligový tréner HSV ku svojmu starému športovému spolku  (1997 - 2006).

bild.de: Aké vášne alebo pocity vo Vás vyvoláva návrat do Mníchova?
Fink: "Ide to. Pred februárovým zápasom v mojom rodnom meste Dortmunde (víťazstvo 4:1) som bol podstatne nervóznejší."

bild.de: 150 odohratých ligových zápasov, štyrikrát majster, tri poháre DFB, víťazstvo v Lige majstrov a Svetový pohár 2001. Zanechali ste riadne stopy v FCB...
Fink: "Bayern mi dal veľmi veľa. Ale ja som mu i veľa vrátil. Náš vzťah bol založený na vzájomnom opätovaní."

bild.de: Boli ste takým "neospevovaným" hrdinom v klube s rekordným počtom titulov. Hviezdy ako Matthäus, Basler, Effenberger, Kahn boli stredobodom pozornosti. Vy skôr nie. Nevadilo Vám to?
Fink: "Vždy som zistil, že je pre mňa lepšie, nebyť stále na očiach. Vedel som sa zaradiť. Nikdy som sa nepreceňoval, ale ani nepodceňoval. V Bayerne potrebuje mať človek veľa sebadôvery..."

bild.de: S takou istou dôverou v seba chcete s HSV vyhrať i na Bayerne...
Fink: "Vždy keď sme nemali čo stratiť, boli sme výborní. Víťazstvo nad "premocným" Bayernom by bolo "super vec". Väčšia, ako náš úspech v Dortmunde."

bild.de: Kto bol najlepším spoluhráčom v Bayerne za Vašich čias?
Fink: "Mario Basler. Ale aj Bixente Lizarazu bol celkom silný. Môj najlepší parťák v Bayerne bol Hasan "Brazzo " Salihamidžič. I v súkromí sme podnikali spolu veľa vecí."

bild.de: Je pre Vás šéf Bayernu, Uli Hoeneß,  akýmsi otcovským priateľom?
Fink: " Uli by bol pre mňa úplne prvým človekom, ktorého by som oslovil, ak by som potreboval poradiť v akýchkoľvek futbalových otázkach. Vlastne sa stále cítim v Bayerne vítaný."

bild.de: Máte ešte nejaké suveníry z čias Vášho pôsobenia v Bayerne?
Fink: "Medaily za prvenstvá v domácej lige, ako aj v Lige majstrov. Kópiu majstrovského pohára som si nechal vtedy za pár tisíc eur vyrobiť. Ale dres Bayernu Mníchov už nemám. Ten dostali moji priatelia..."

bild.de: Ako hodnotíte súčasný káder Bayernu?
Fink: "Veľmi dobrý tým. Napriek tomu si myslím, že v Bayerne nebol ešte lepší manšaft ako ten náš z roku 2001. Všetci sme boli navzájom spriatelení, spoločne sme prechádzali ohňom. Boli sme jedna veľká rodina, ktorá chcela spoločne vydupať úspech. To nás vtedy robilo veľmi silnými."

bild.de: Vo Vašom prejave je cítiť veľká radosť z návratu...
Fink: "Áno, priznávam. Veľmi sa teším..."

Zo stránky bild.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist