15:30
Trolli Arena Fürth

SpVgg Greuther Fürth - FC Bayern

0 : 3 (0 : 1)

V úvodnom kole novej sezóny Bundesligy sme odohrali zápas na ihrisku nováčika z Fürthu. Na zápas nastupujeme v zostave: Neuer - Badstuber, Boateng, Dante, Lahm - Gustavo, Kroos - Robben, Müller, Shaqiri - Mandžukič.

10min - domáci Fall vidí ŽK.
43min -
0 : 1 na roh Shaqiriho najvyššie vyskočí Dante, jeho hlavičku odvracia z bránkovej čiary Schmidtgal, lopta sa ale odráža k Müllerovi, ktorý ju posiela do bránky.

53min - Kleine vidí ŽK.
59min -
0 : 2 Shaqiri vysúva Robbena, ten posiela strelu iba do pravej nohy brankára Grüna, od ktorej sa lopta odráža na úplne osamoteného Mandžukiča a ten pohodlne posiela loptu do opustenej bránky.
62min - domáci striedajú. Odchádza Falla a prichádza Azemi.
68min - Gustavo vidí ŽK.
69min - domáci opäť striedajú. Tentokrát na miesto Tyrala prichádza Stieber.
72min - striedame. Ochádza Shaqiri a prichádza Schweinsteiger.
79min -
0 : 3 Robben uniká po ľavej strane, z veľkého uhla vystrelí a obranca Thomas Kleine loptu tečuje pod brvno vlastnej bránky.
81min - Mandžukiča strieda Pizarro.
88min - striedame. Ochádza Kroos a na jeho miesto prichádza Tymoshchuk.
89min - Boateng vidí ŽK.

Jupp Heynckes: "Hrali sme veľmi sebaisto, veľmi inteligentne a šikovne. Samozrejme potrebujeme nejaký čas, kým sa našatrtujeme, to je normálne. Hrať proti nováčikovi, ktorý je v postupovej eufórii nie je jednoduché. Po 1 : 0 sme sa dostali do rytmu a zaslúžene vyhrali. My všetci pracujeme veľmi dobre, takže výsledok dnes nie je pre mňa prekvapením."

Philipp Lahm: "Môžeme byť veľmi spokojní. 3 : 0 je veľmi, veľmi dobrý štart. Samozrejme, že je stále čo zlepšovať. Je dôležité, ísť s dobrým pocitom do nasledujúcich zápasov. Teším sa."

Thomas Müller: "Prvá polovica bola tvrdá, ako sa očakávalo, pretože Greuter Fürth sa hlboko uzavrel. Pred polčasom sme išli do vedenia, ktoré sme si zaslúžili a hrali sme dobre. Sme radi, že sme na začiatok vyhrali."

Arjen Robben: "V 1.polčase sme zistili, že Fürth hrá dobre, nedostali sme veľa šancí. V 2.polčase to bolo iné, pretože sme museli dostať trochu viac priestoru, ktorý sme plne využili. Najdôležitejšie pre nás je, že hráme dobre a ešte sa možme zlepšovať."

Xherdan Shaqiri: "V 1.polčase sme mali trochu problémi, pretože Greuter Fürth nám nechal málo miesta. V 2.polčase sme boli schopní ukázať viac z ofenzívy. Potom sme strelili aj zodpovedajúce góly."

Mike Büskens (tréner Greuter Fürth): "Keď sa dostanete proti Bayernu do straty, je to ťažké. Ak im dáte chvíľku priestor, dokážu to ihneď využiť."

Thomas Kleine (Greuter Fürth): "Nesmieme dopustiť, aby nás tento zápas poznačil. V piatok hráme v Mainzi a chceme vyhrať!"