Coface Arena Mainz

1. FSV Mainz 05
- FC Bayern

3 : 2 (1 : 0)

Posledným zápasom 14.kola Bundesligy bol náš nedeľný podvečerný zápas v Coface Arena v Mainzi. Nastúpili sme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, van Buyten, Boateng - Alaba, Gustavo - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

1min - Gomez centruje do šestnástky, Müller však na loptu nedosiahne.
3min - Gomez vniká do šestnástky, posiela prihrávku, ktorú domáca obrana zblokuje.
6min - Caligiuri posiela po zemi strelu na Neuera, ktorú Manuelovi vykopne z ruky Allagui, no hlavný rozhodca to posúdi ako faul.
11min -
1 : 0 okolo Gustava sa uvoľní  Nicolai Müller, posiela peknú prihrávku za obranu na Ivanschitza, ktorý si po kľučke na Neuera, ešte prehodí loptu na ľavú nohu a umiestni ju pohodlne do bránky, aj vedľa dobiehajúceho Boatenga.
16min - Soto pekne prehodí loptu za obranu, ale Ivanschitz loptu z prvej zle trafí.
20min - krížna strela Nicolaia Müllera mieri tesne vedľa.
21min - Ribéryho spätnú prihrávku na Alabu zachytí domáci Soto.
23min - Baumgartlingner vidí ŽK po faule na Ribéryho.
24min - Gomez vysúva Ribéryho, ten zoči-voči domácemu brankárovi triafa iba Wetkla.
26min - Caligiuriho ďalekonosný strelecký pokus chytá Neuer.
28min - Neuer akrobaticky hlavou mimo šestnástky zmarí šancu domácich.
32min - Ivanschitz posiela pred bránku prihrávku na Allaguiho, ktorého dobre prikryje Boateng.
33min - po rohovom kope domácich hlavičkuje Allagui tesne vedľa bránky.
37min - Badstuberov PK po faule na Müllera vytláča Wetklo na brvno.
39min - Boatengovu prízemnú strelu spoza šestnástky chytá domáci brankár.
41min - Gustavov oblúčik na bránku pohodlne chytá brankár Wetklo.
44min - Kroosov PK chytá brankár Wetklo.
45min - Gomez sa dostáva do šance, postranný rozhodca ale odmáva offside. Následne hlavný rozhodca končí 1.polčas.

50min - Ivanschitz vysúva Caligiuriho a ten zoči-voči Neuerovi prestrelí bránku. Gustavo vidí ŽK po faule na Baumgartlingera.
52min - striedame. Odchádza Gustavo a prichádza Olič.
56min -
1 : 1 po faule na Ribéryho zahráva Kroos PK a van Buyten hlavou aj s pomocou domáceho obrancu zrovnáva skóre.
59min - Pospěchov center odvracia van Buyten. Bungert vidí ŽK po faule na Oliča.
63min - Wetklo boxuje do bezpečia RK Badstubera.
64min - Lahnovu slabú strelu po zemi spoza šestnástky chytá domáci brankár.
65min -
2 : 1 Caligiuri napriahne z diaľky a prekvapí Manuela Neuera, ktorý je na jeho strelu krátky.
67min - Gomez vidí ŽK po faule na Baumgartlingera.
69min - striedame po druhý krát. Odchádza Boateng a prichádza Rafinha.
71min - Müller posiela pekný center do šestnástky, Gomez hlavou míňa bránku.
74min -
3 : 1 Soto obtrie PK o múr a nasleduje RK. Po jeho rozohraní Bungert hlavou prekonáva Neuera, ktorý na miesto vybehnutia ostáva stáť na bránkovej čiare.
75min - domáci striedajú.  Odchádza strelec tretieho gólu Bungert a na jeho miesto prichádza Choupo-Moting.
79min -
3 : 2 Kroosov center z PK posiela van Buyten tento krát nohou do bránky a strieľa kontaktný gól.
80min - Alaba napriahne spoza šestnástky a Wetklo iba s veľkou námahou loptu vyráža.
81min - Gomez dopraví loptu do bránky, ale hlavný rozhodca mu píska útočný faul.
84min - Wetklo vidí ŽK po protestoch po faule na van Buytena. Z následného PK Kroosa hlavičkuje sám faulovaný van Buyten vedľa bránky.
85min - domáci striedajú. Odchádza Ivanschitz a prichádza Schönheim.
88min - Allaguiho strelecký pokus z veľkého uhla míňa našu bránku.
90min - domáci striedajú naposledy. Odchádza Allagui a prichádza Ujah. Nadstavený čas sú 3min.
90+3min - Müller v obrovskej šanci triafa iba Wetkla, následne strela van Buytena iba tesne míňa bránku. Po súboji s Müllerom je ošetrovaný Wetklo.
90+5min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Po zápase Ligy majstrov v utorok, ktorý sme s prehľadom zvládli a postúpili do vyraďovacej fázy, sme dnes v Mainzi predviedli úplne iný výkon, zápas sme nezvládli a prehrali sme v Bundeslige druhý zápas po sebe. Začiatok zápasu vôbec nenasvedčoval tomu, že by sme mohli mať problém, ale hrali sme príliš profesorsky. Síce sme kontrolovali hru, prišla však 11min a po rýchlom protiútoku poslal Ivanschitz domácich do vedenia. Tento gól nás poriadne zrazil na zem a odohrali sme katastrofálny 1.polčas. Viazla rozohrávka, chýbal stred poľa a tým pádom aj prechod do útoku a čo bolo horšie škrípalo to aj v obrane. Len domáca strelecká nemohúcnosť mohla za to, že sme neprehrávali vyšším rozdielom. Do 2.polčasu sme ale prišli ako vymenení. Franck Ribéry začal viac behať a Pospěch na jeho strane zrazu "horel". Výsledkom tlaku bol gól van Buytena v 56min. Všetko nasvedčovalo tomu, že obrat v zápase sa začína. Žiaľ, snaha nám vydržala iba prvých 20min 2.polčasu, keď v 65min Caligiuri napriahol z veľkej diaľky a prekonal Neuera. Manuel sa síce rozčuloval, že obrana neskoro pristúpila k hráčovi, čo je síce pravda a strela bola presná, lopta ale letela dostatočne dlho a bez tečovania, takže Manuel mal dostatok času vyraziť ju. Preto ide tento gól tak trochu na vrub Manuela. O 9min neskôr, v 74min idú domáci do 2 gólového vedenia. Žiaľ aj tento gól ide z časti na vrub Manuela Neuera. Pri rohovom kope domácich ostane stáť ako prikovaný na bránkovej čiare a tak na miesto boxovania lopty Manuelom, vidíme gólovú hlavičku Bungerta. Zdá sa, že je rozhodnuté. Prichádza však 79min a kontaktný gól Daniela van Buytena. Do konca zápasu si ešte vytvoria príležitosti Alaba, Gomez a van Buyten, gól však neprichádza. Keďže svoju obrovskú príležitosť v nadstavenom čase zahodí aj Müller a následnú dorážku aj dvojgólový van Buyten, nevybojujeme ani remízu potrebnú na udržanie prvého miesta v tabuľke. To prepúšťame úradujúcemu majstrovi Dortmundu a dokonca klesáme až na tretie miesto v tabuľke, keď sa pred nás dostáva aj doterajšie prekvapenie sezóny Borussia Mönchengladbach. Za muža zápasu dnes vyhlasujem Daniela van Buytena, za 2 góly, ktoré nám aspoň na chvíľku vykresali iskierku nádeje. Ďalší zápas nás čaká v sobotu 03/12/2011, keď sa o 15:30 na domácom štadióne stretneme v jednom zo šlágrov kola s Werderom Bremen (druhým je zápas Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund). Po dvoch bundesligových prehrách a strate prvého miesta v tabuľke, si samozrejme nič iné ako víťazstvo nepripúšťame.

Christian Nerlinger:
"Ľudia v Mainzi si zaslúžia kompliment, ale po takej porážke, musíme samozrejme začať na sto percent s nami. Máme v Bundeslige negatívny trend. V posledných piatich zápasoch sme stratili tri. To je samo o sebe cítiť, dokonca aj v poradí. Musíme späť získať niektoré základné prvky: nutnosť agresie, kompaktnosť, brániace možnosti. To sa nám dnes, a to najmä v prvej polovici, v žiadnom prípade nepodarilo. Napriek tomu má tím obrovskú dôveru. Teraz máme normálny tréningový týždeň. To je dobré, môžeme popracovať na týchto veciach."

Philipp Lahm: "Urobili sme to Mainzu jednoduché. Mainz bojoval, to je úplne nespochybniteľné, ale to je všetko. Že sme za normálnych okolností lepší futbalisti je mimo akúkoľvek pochybnosť. Ale musíme sa pohybovať oveľa agresívnejšie."

Manuel Neuer: "Dnes sme narazili. Máme kvalitný tím, ale dnes sme to neukázali, aj keď sme sa na konci snažili."

Thomas Tuchel (tréner Mainz 05): "Môžete vytvoriť plán a nastavenie tímu - ale tím v to musí veriť a realizovať to. Dnes sme hrali inteligentne a šikovne. Musím urobiť tímu obrovskú poklonu. Už niekoľko týždňov sme na dobrej ceste a taká skúsenosť ako proti Bayernu Mníchov nám samozrejme nesmierne pomôže."

Andreas Ivanschitz (Mainz 05): "Bol to od nás veľmi dobrý výkon, 90 minút to bola vrcholná hru tímu. Mnohí z nás neverili, že je možné poraziť Bayern. Preto je tento výkon veľmi dôležitý. Verím, že sme dnes získali."

Marco Caligiuri (Mainz 05): "Od prvej minúty sme hrali dobre v súbojoch a boli sme odmenení. Proti Bayernu Mníchov, nie je takýto úspech samozrejmý."