18:30
   Signal Iduna Park Dortmund

Borussia Dortmund  - FC Bayern

0 : 3 (0 : 0)

Na megašláger jesennej časti, ktorým je zápas 13.kola Bundesligy v Dortmunde nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Müller, Martínez, Kroos, Robben - Mandžukič.

3min - Blaszczykowski vysunie Lewandowského, ktorý sa vyhne offsideovej pasci, následne ale prestrelí bránku.
7min - Mandžukičovu strelu zblokuje domáca obrana.
17min - Kroosov ďalekonosný strelecký pokus je nepresný a končí vedľa bránky.
21min - Neuer a Boateng hasia pred Blaszczykowskim závar v šestnástke.
22min - Blaszczykowského strelu zblokuje Alaba.
24min - Blaszczykowski preváha správny moment na strelu a tak ju Alaba dokáže zblokovať.
29min - Neuer boxuje loptu po strele Reusa.
35min - Mandžukičovu strelu s námahou vyráža brankár Weidenfeller. Po vhadzovaní zakončuje M
üller do rúk brankára domácich.
36min - Boateng vidí ŽK za faul na Lewandowského.
38min - vo výbornej príležitosti minie Mandžukič vo veľkej príležitosti krížny center Robbena.
45min - Großkreutz a Mandžukič vidia po vzájomnej potýčke ŽK. Rafinha vidí po odpískaní konca 1.polčasu ŽK.

52min - Neuer sa snaží neatakovať Lewandowského a tak podbehne centrovanú loptu Bendera, tá našťastie končí vedľa bránky.
55min - po Kroosovom rohovom kope zakončuje M
üller pätičkou tesne vedľa bránky.
56min - Mandžukiča strieda G
ötze. Mkhitaryan vidí ŽK po faule na Müllera.
64min - Boatenga strieda Thiago.
67min -
0 : 1 Müller prihráva Götzemu a ten napriek snahe domáceho brankára posiela loptu vonkajším priehlavkom do siete.
70min - po neodpískanom offside postupuje akcia domácich. K lopte sa dostáva Mkhitaryan, ale triafa loptu iba do Manuela Neuera, od ktorého sa lopta odráža vedľa bránky.
71min - dvojnásobné striedanie v domácom mužstve. Mkhitaryana a Blaszczykowského striedajú Hofmann a Aubameyang.
73min - Lewandowski prihráva Reusovi, jeho prízemnú gólovú strelu vyráža nádherným zákrokom Manuel Neuer.
79min - striedajú obe mužstvá. Domáci Bendera za Piszczeka a naši chlapci Rafinhu za van Buytena.
85min -
0 : 2 Thiago asi 50m pasom vysúva Robbena, ktorý postupuje sám na domáceho brankára a s veľkým prehľadom ponad neho zakončí.
87min -
0 : 3 Lahm prihráva pred bránku Müllerovi, ktorý asi z 13 metrov prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.

Matthias Sammer:
"Sme veľmi šťastní a hrdí. Ak ale máte analyzovať hru, musíme byť realistickí. Borussia Dortmund odohrala skvelý zápas. Medzitým sme tiež mali potrebnú dávku šťastia. Sme radi, že hráč ako Thiago je späť, a dúfam, že čoskoro budeme mať k dispozícii ďalších, ako napríklad Franck."

Pep Guardiola: "Sme šťastní, pretože sme vyhrali proti jednému z najlepšie útočiacich tímov na svete. V prvých 15 minútach sme hrali veľmi dobre, potom ďalších 30 minút nie. V 2.polčase ale s Thiagom, Götzem, Kroosom a Lahmom prišlo citeľné zlepšenie."

Manuel Neuer:
"Zaslúžili sme si vyhrať a vziať tri body. Chceli sme, aby sa Dortmund nedostával do  protiútokov, potom sú vždy nebezpeční. Tomuto sme venovali pozornosť."

Arjen Robben: "Nemôžeme preceňovať víťazstvo. Ešte v 85. minúte bolo 0 : 1. Na konci to vyzerá ako naše jasné víťazstvo, ale Dortmund mal tiež príležitosti. Dobre sme zvládli koniec zápasu. Ako malý chlapec som mal sen hrať na takýchto štadiónoch takéto zápasy. Užil som si to."

Jürgen Klopp (tréner Borussia Dortmund):
"Skutočnosť, že druhý a tretí gól v tomto vývoji zápasu nič neriešili, nie je rozhodujúce. Bayern zmenili svoju hru a hral veľmi veľa dlhých lôpt. Boli trpezliví. Som presvedčený, že sme mali väčšie šance na 1:0, potom dokonca obrovské na 1:1. Z tohto musíme streliť jeden gól."

Roman Weidenfeller (kapitán a brankár Borussia Dortmund): "Zápasy vždy rozhodujú góly a tie sme nestrelili. Zistili sme, že to nejde tak jednoducho. Výška prehry je nakoniec irelevantná. Je horké, že sme boli lepší v priebehu takmer 80 minút, odohrali sme veľmi dobrý zápas a nakoniec sme za to neboli odmenení."

Manuel Friedrich (BVB): "Keby mi niekto pred tromi týždňami povedal, že budem zase hrať Bundesligu a môžem byť stále v hre, ako je táto... Je to neuveriteľný pocit! Len mi je ľúto, že som dnes veľmi nepomohol. Výsledok je jasný, ale nezaslúžili sme si ho, pretože v obrane sme hrali celkom dobre. Myslím, že po 0 : 1 sme podvedome nechať trochu visieť hlavy a zo strany Bayernu prišla ľadová sprcha."