Imtech Arena Hamburg

Hamburger SV - FC Bayern

1
: 3 (0 : 2)

Na zápas 2.kola Nemeckého pohára proti Hamburgeru SV nastupujeme v zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Bernat - Lahm, Alonso, Alaba - Müller, Lewandowski, Ribéry.

5min – strelu Lasoggu chytá Manuel Neuer.
6min –
0 : 1 po nepodarenej malej domov od Westermanna sa lopta dostáva k Müllerovi, ktorý prihráva Lewandowskému, ktorého zakončenie vykopáva z bránkovej čiary Djourou, na Robertovu dorážku je už ale krátky.
15min – Götz vidí ŽK za faul na Ribéryho.
18min – zraneného Jiráčeka strieda Steinmann.
20min – Lewandowski vysúva Müllera, ktorý obíde brankára Drobného a do prázdnej bránky zakončuje. Gól ale pre offside neplatí, keďže loptu pri prihrávke tečoval Bernat.
33min – Djourou likvidačným zákrokom skosí Ribéryho, vidí však iba ŽK.
35min – hlavička Lasoggu letí vysoko nad bránku.
43min – Alaba centruje pred bránku a Lahm loptu tečuje iba do brankára Drobného.
44min –
0 : 2 Alaba z obrovskej diaľky napriahne a vystrelí, lopta pred brankárom Drobným zapláva a tak si ju domáci brankár tečuje do bránky.

53min – Lasoggova hlavička letí nad bránku.
55min –
0 : 3 Ribéryho strelu tečuje Djourou do protipohybu bezmocného brankára Drobného.
58min – Alaba prihráva Müllerovi, ten sa obtočí okolo obrancu, jeho strelu Drobný reflexívne vyrazí.
61min – domáci striedajú. Prichádza Kačar a odchádza Arslan.
64min – striedame Lahma za Rodeho.
68min –strelu Lasoggu chytá Manuel Neuer.
69min – domáci striedajú Djouroua za van der Vaarta.
70min – Alonsa strieda Hojbjerg.
73min – centrovanú loptu z prvej triafa Ribéry na bránku, brankár Drobný sa natiahne a gólovú strelu vyráža.
74min – Lewandowského strieda Pizarro.
75min – Holtbyho strela končí vedľa bránky.
83min – Bernatova strela tesne míňa bránku.
85min –
1 : 3 van der Vaart z bránkovej čiary odcentruje a Lasogga hlavou strieľa čestný úspech domácich.
88min – Müller prihráva pred bránku Ribérymu a jeho gólovú strelu brankár Drobný nohou reflexívne vyráža. Z následného protiútoku zase nohou vyráža brankár Drobný gólové zakončenie Müllera.
90+1min – Alaba prihráva Müllerovi, jeho gólovú strelu Drobný do tretice opäť nohou loptu vyráža.
90+3min – v poslednej minúte zápasu vbehne na ihrisko „fanúšik“ domáceho tímu a snaží sa šálom inzultovať Francka Ribéryho, ten sa ale nenechá a tak sa dá útočník na ústup, následne ho spacifikujú usporiadatelia a hlavný rozhodca radšej odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: "Poučili sme sa z 0 : 0 v Hamburgu pred niekoľkými týždňami. Bol to veľmi dobrý zápas môjho tímu a bolo pekné, že tím sa zameral aj an druhý polčas."

Philipp Lahm: "Je to samozrejme veľký cieľ v tejto súťaži b až do konca. Teraz máme pauzu až do marca. Je pekné vedieť, že ste v pohári stále v hre."

Thomas Müller: "Bol to iný zápas ako proti Gladbachu. HSV je veľmi agresívny. Hrali sme dobre a mali niekoľko dobrých akcií. Bolo to zaslúžené víťazstvo."

Franck Ribéry: "Pre mňa to bol prvý zápas od začiatku a tak to nebolo ľahké. Som rád, že tím hral dobre. Mne sa tiež hralo dobre. Pri mojom góle som mal trochu šťastie. Ale bolo to aj pre mňa a pre tím. Takto musíme ísť ďalej všetci spoločne."

Joe Zinnbauer (tréner Hamburger SV): "Ak človek prehráva proti Bayern po šiestich minútach je to ťažké. Ale vrátili sme sa do zápasu a ukázali reakciu. 0 : 2 krátko pred prestávkou bol potom už ale bozk smrti."

Heiko Westermann (Hamburger SV): "S mojou chybou som samozrejme neurobil tímu žiadnu láskavosť. Bayern hral potom dobre a nakoniec boli príliš silní. Nebol to dnes náš dnes, ale dali sme do toho všetko."

Lewis Holtby (Hamburger SV): "Individuálna chyba naklonila misky váh, ale je potrebné povedať, že Bayern je nesmierne silný tím."