07/04/2012
15:30

FC Bayern - FC Augsburg

2 : 1 (1 : 1)

Na bavorské derby proti FC Augsburg, ktoré je zápasom 29.kola Bundesligy, nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Alaba, Badstuber, Boateng, Lahm - Tymoshchuk, Schweinsteiger - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

1min -
1 : 0 Ribéry zabojuje pri bránkovej čiare o loptu, posiela center na Gomeza. Jeho strelu ľavou nohou brankár Jentzsch vyráža, na dorážku pravou nohou je už ale prikrátky. Gól padne v čase 00:24.
8min - Neuer včasným vybehnutím odkopáva do bezpečia loptu pred Bellinghausenom.
15min - pri strele Ndjenga, prekonaného Neuera na bránkovej čiare, zastúpi Jerôme Boateng.
22min - Tymoshchukov lob tesne míňa bránku hostí.
23min -
1 : 1 po chybe našej obrany a spätnej prihrávke Bellinghausen, prestrelí Koo Manuela Neuera.
25min - Ribéryho strela opečiatkuje pravú žrď bránky Augsburgu.
33min - hlavička Müllera končí vedľa bránky.
35min - strela Schweinsteigera tesne míňa bránku hostí.
36min - Gomez hlavičkou míňa bránku.
38min - Badstuber vidí za faul na Baiera ŽK.
43min - Schweinsteigerova strela míňa bránku.
45min - koniec 1.polčasu.

48min - Alabova strela mieri vedľa bránky.
52min - Müllerova strela vedľa bránky.
53min - striedame. Odchádza Tymoshchuk a prichádza Kroos.
55min - hostia striedajú. Odchádza Rafael a prichádza Callsen-Bracker.
57min - Müller v obrovskej príležitosti hlavou nedosiahne na center Ribéryho.
60min -
2 : 1 Robben uniká po krídle a nádherne prihráva pred bránku, kde nikým nekrytý Gomez posiela loptu do bránky.
66min - Mario Gomez po kontakte s domácim stopérom padá v šestnástke, hlavný rozhodca penaltu nepíska.
76min - hostia striedajú Ndjonga za Wernera.
80min - hlavičku Schweinsteigera chytá brankár Jentzsch.
81min - hostia striedajú naposledy. Odchádza Hosogai a prichádza Hain.
82min - Ribéryho strela míňa bránku.
90min - striedame. Odchádza Ribéry a prichádza Contento.
90min - hostia majú výhodu priameho kopu aj rohu, vypomôc príde aj brankár Jentzsch. Snaha o vyrovnanie je ale zbytočná.
90+2min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Dôležité bavorské derby sme teda zvládli. Víťazstvo sa nerodilo však vôbec ľahko a hostia ukázali, že napriek záchranárskym prácam, nie náhodou neprehrali posledných 6 zápasov. Samozrejme produkovali "betonársky" futbal, proti ktorému sa presadzuje veľmi ťažko. Zápas sme ale začali ako z veľkej knihy, keď už po 24 sekundách zakončil Ribéryho akciu Mario Gomez. V 15min majú hostia príležitosť na vyrovnanie pri strele Ndjenga zastúpil Neuera na bránkovej čiare Boateng. V 23min už ale hostia príležitosť premenia na gól. To po spätnej prihrávke Bellinghausena Koo prestrelí Neuera.O 2min neskôr opečiatkuje Ribéryho strela pravú žrď bránky hostí. Do konca 1.polčasu máme ešte niekoľko príležitostí, všetkým však dominuje nepresnosť v zakončení. v rovnakom duchu sa nesie aj začiatok 2.polčasu. V 57min M
üller nedosiahne hlavou na center Ribéryho. O 3min nás to už ale mrzieť nemusí, Robben vypracuje akciu na ktorej konci je 25 tohtosezónny bundesligový gól Maria Gomeza. V 66min by mohol Gomez dokonať hattrick, to by ale hlavný rozhodca musel faul na Maria posúdiť ako penaltu. Hostia sa snažia o vyrovnanie a oživujú hru striedaniami, gólovú príležitosť si ale vypracovať nedokážu. Keďže sa neujme ani hlavička Schweinsteigera ani záverečný tlak hostí, pri ktorom im vypomáha aj brankár Jentzsch, zápas za končí našim víťazstvom. Franck Ribéry oslávil svoje 29.narodeniny gólovou prihrávkou na prvý gól Maria Gomeza a práve strelca 2 gólov Gomeza, dnes vyhlasujem za muža zápasu. Tento zápas bolo veľmi dôležité zvládnuť najmä kvôli pohode v mužstve pred "prvým zápasom sezóny", ktorým pokojme môžme nazvať zápas ktorý nás čaka už nasledujúcu stredu 11/04/2012 o 20:00. Bude to vlastne predčasné finále Bundesligy, keď sa v Dortmunde postavíme priebežne vedúcemu celku tabuľky, domácej Borussii, na ktorú strácame 3 body. Napriek tomu, že do konca bundesligovej sezóny ostáva ešte 5 zápasov, dovolím si tvrdiť, že ak chceme pomýšlať na titul, tento zápas potrebujeme bezpodmienečne vyhrať. Všetci teda budeme musieť držať palce a dúfať v potrebné víťazstvo.

Christian Nerlinger:
"Bol to ťažký zápas a veľké víťazstvo. Musím zložiť tímu kompliment. Je výborné ako sa tím v súčasnosti prezentuje."

Jupp Heynckes:
"Vedel som, že to bude ťažký zápas a to sa potvrdilo. Augsburg uhral remízu v Hannoveri, Brémach aj proti Dortmundu. Je to tím, ktorý je veľmi dobre zostavený a organizovaný. V 1.polčase sme sa boli príliš ťažkopádni a pomalí. Po prestávke sme trochu pritlačili. Musíme vyhrať v tejto fáze pri trojdňovom rytme takéto naše zápasy a to sme dnes urobili."

Bastian Schweinsteiger:
"Bola to ťažká práca, pretože Augsburg hral dobre. Vzali v posledných týždňoch body dobrým mužstvám. Musíte mať počas 90 minút bojovného ducha a vôlu vyhrať. Nepodarilo sa nám streliť rozhodujúci tretí gól, ale my sme hlavne chceli získať tri body. To je to, čo sme urobili."

Mario Gomez:
"Musíme sa vysporiadať s tým, že hráme proti súperovi ako proti stene. Toto vôbec nie sú ľahké víťazstvá. Augsburg neprehral v sérii šiestich zápasov. Bolo to pôsobivé, čo hrajú vzhľadom na miesto v tabuľke. Makali sme dlho, ale na konci bolo víťazstvo. To je najdôležitejšia vec. Čaká nás ešte päť tvrdých zápasov v Bundeslige, ale všetci chceme vyhrať."

Andreas Rettig (manager FC Augsburg): "Klobúk dolu pred našim výkonom. Výsledkom je samozrejme sklamanie. Ale náš výkon bol v poriadku. Bola to dobrý výkon."

Jos Luhukay (FC Augsburg tréner): "Prevažuje radosť zo spôsobu, ako sme hrali. Na žačiatku sme zažili šok, ale potom sa tím prezentoval veľmi dobre. Po prestávke hral Bayern veľmi rýchlym tempom. Bolo neuveriteľne ťažké zastaviť ho. Prehra 1-2 je zaslúžená, v druhom polčase sme vydali zo seba málo a nemali sme veľké šance. Posledný kúsok šťastia mám chýbal."

Simon Jentzsch (FC Augsburg brankár):
"Dnes sme hrali veľmi dobre, aj keď sme zaspali začiatok zápasu. Teraz je potrebné pridať plyn, pretože prihádzajú rozhodujúce zápasy.