Rozhovor Rummenigge - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


"Získali sme si veľký rešpekt v Európe."Zas a znova varoval Karl-Heinz Rummenigge pred novembrom. Teraz je už december a Karl-Heinz Rummenigge sa môže našťastie spokojne obzrieť pár týždňov dozadu. Nemecký Rekordmeister neutrpel žiadnu porážku v Novembri 2012, vedie v bundeslige s náskokom 8 bodov pred Leverkusenom a poistil si postup z prvého miesta v Lige majstrov proti Bate Borisov (4:1) v skupine F. "Nakoniec sme túto skupinu vyhrali s prehľadom", konštatuje Rummenigge. V rozhovore pre fcbayern.de hovorí Rummenigge o najbližšom súperovi Augsburgu, o losovaní osemfinále Ligy majstrov, o červenej karte Jerôma Boatenga a možných prestupoch.

Rozhovor s Karl-Heinz Rummeniggem:

fcbayern.de: Pán Rummenigge, FC Bayern vyhral svoju skupinu v Lige majstrov tretí rok po sebe, čo k tomu môžte povedať?
Rummenigge: To poukazuje na to, aký silný sa stal Bayern na medzinárodnej scéne. V rebríčku UEFA sme si upevnili druhú pozíciu po FC Barcelone, pretože tretí Manchester United v stredu prehral zápas. Som veľmi spokojný, to je moje úprimné zhodnotenie.

fcbayern.de: Ako by ste zhrnuli skupinovú fázu?
Rummenigge: V princípe sme hrali veľmi dobre. Prehra s Borisovom bola v každom prípade zbytočná. To sme mali po dvoch zápasoch iba 3 body. Nebolo to ideálne a dostalo nás to trocha pod tlak. Nakoniec sme ale skupinu vyhralo s prehľadom.

fcbayern.de: Aj Dortmund a Schalke skončili skupinovú fázu na prvom mieste v skupine. Čo to znamená?
Rummenigge: To je dôkaz toho, že sa Bundesliga v Európe posilnila. Obaja, Dortmund aj Schalke vyhrali veľmi ťažkú skupinu. Bundesliga sa za posledných 5 rokov veľmi vytiahla.

fcbayern.de: Kam radite bundesligu v európe?
Rummenigge: V Španielsku sú už iba 2 kluby hrajúce o titul, zvyšok nehrá až takú veľkú rolu. V Anglicku sú to 3, 4 kluby. Jasne, aj v Nemecku dominuju Bayern, Dortmund, Leverkusen a Schalke. Ale každý tento klub môže proti údajne malému súperovi stratiť. To v iných krajinách nie je. Musíme so silnými výkonmi pokračovať, v nádeji že kúsok po kúsku sa priblížime k Premier League. Bundesliga je so svojou solídnou finančnou politikou a solidaritou ktorá tu žije veľmi dobre nastavená.

fcbayern.de: Michel Platini vyjadril myšlienku, že Liga majstrov  bude zostavená zo 64 týmov. Aký máte na to názor?
Rummenigge: Ja nie som žiadny priateľ kvantity, ktorá zníži kvalitu. V tomto čase máme Ligu majstrov, ktorá je oprávnene pomenovaná aj kráľovskou futbalovou klasou klubového futbalu. Príjmy sú na vysokej úrovni. Prosím len nemente nič.

fcbayern.de: Mimochodom, na vrub toho by Platini zrušil Európsku ligu.
Rummenigge: To nebol dobrý nápad. Chce to trpezlivosť. Spomínam si, že Liga majstrov bola v 90. rokoch tiež kritizovana a príjmy tiež neboli dobré.

fcbayern.de: V poslednom zápase ligy majstrov videl Jerôme Boateng červenú kartu. Ako ste videli Vy túto situáciu v druhom polčase?
Rummenigge: Považujem to za prísnu červenú kartu. Mohol to odpískať ako faul, mohol za to udeliť žltú kartu, ale nie červenú. Bol to prvý faul od Jerôma. Nás táto situácia veľmi prekvapila. No musíme to prehltnúť, že Jerôme nebude hrať v osemfinále.

fcbayern.de: S Holgerom Badstuberom chýba teda isto ďalší obranca. Dante s ďalšou žltou kartou ich môže nasledovať. Je to ťažká situácia?
Rummenigge: Nebudem to označovať za žiadnu situáciu. Bez debaty, s touto červenou kartou nesúhlasíme a nezapadá nám vôbec do konceptu.

fcbayern.de: Bude to nutné, v zime sa pozrieť možno aj na nejaký nákup?
Rummenigge: Nie, porada nie je definitívna, či kvôli dvom zápasom v Lige majstrov budeme hľadať neakého obrancu. Nájsť v zime obrancu, ktorého môžme nasadiť rovno do Ligy majstrov a aby posilnil našu kvalitu, to asi nebude možné. Koniec koncov, v Bundeslige môže Jerôme hrať.

fcbayern.de: Budu teda v zime neaké zmeny v mužstve?
Rummenigge: Stanovisko teraz je nie! S kádrom sme si vodili veľmi dobre. Finálne stanovisko bude až po porade s trénerom a Matthiasom Sammerom.

fcbayern.de: 20. decembra bude vylosovanie osemfinále Ligy majstrov. Philipp Lahm
povedal: "Nikto na nás nechce naraziť", vidíte to rovnako?
Rummenigge: Môžem to trocha viac zväčšiť. V tomto momente nechce žiadny klub hrať proti klubom z Nemecka! My, ale tiež Dortmund a Schalke máme teraz v Európe veľký rešpekt. Musíme sa pripraviť na všetko. V každom prípade budeme v Lige majstrov aj naďalej vysoko motivovaní. Čakáme, koho nám los prisúdi.

fcbayern.de: Real Madrid ale nemusí nevyhnutne naraziť na Bayern už v osemfinále, alebo?
Rummenigge: Verím, že Real Madrid tiež nechce naraziť na Bayern hneď v osemfinále.

fcbayern.de: 3 zápasy ešte čakajú FC BAYERN tento rok. Aké su ciele?
Rummenigge: Bude to perfektné, ak sa nám podarí vyhrať všetky 3. Chceme pekný náskok, ktorý sme si vypracovali aj udržať. Mužstvo je aj naďalej motivované a hladné po úspechu. Ja to cítim. My chceme bezodkladne vyhrať Bundesligu a stať sa tak nemeckým majstrom, to je pre nás v tejto sezóne najdôležitejší titul!

fcbayern.de: Bastian Schweinsteiger v piatok oslávi 10 rokov od debutu v bundeslige. Môžte ho označiť ako "Mr. FC BAYERN"?
Rummenigge: Určite, momentálne je v mužstve ako najldhšie pôsobiaci hráč. Je pekné, že je z vlastného dorastu. Bastian si ide svoje a je náš motor. Potrebujeme ho v najlepšej kondícii, aby sme dosiahli naše ciele.

fcbayern.de: Ukazuje Javi Martínez v poslednom čase prečo sem prišiel?
Rummenigge: Zaplatili sme veľa peňazí. Nemali sme to jednoduché, ale bojujeme na všetkých frontoch preto sme to museli urobiť. Som presvedčený že sem prišiel jeden veľmi dôležitý hráč, ktorý bude v nasledujúcich mesiacoch ešte lepší.

fcbayern.de: Arjen Robben zatiaľ neodohral túto sezónu veľa zápasov. Prestanú tie jeho
zranenia niekedy?
Rummenigge: Prirodzene mu prajeme, aby sa dostal zo zranení. Ale štatistiky ukazujú, že často chýbal kvôli zraneniu v prvej polovici sezóny. V druhej polovici je to často lepšie. Preto si aj tentoraz sadneme, pretože potrebujeme jeho kvalitu. Viem z vlastnej skúsenosti, že to nie je uspokojujúce, ked sedíte na tribúne a nemôžete hrať. Chcete ako hráč byť stále v hre. Dobré výsedky mužstva sú možno balzamom pre jeho dušu.

fcbayern.de: Mario Gomez bol tiež dlho zranený. Teraz je ale späť. Tešíte sa tomu?
Rummenigge: Je to veľmi pozitívne. Na hrot máme pripravených perfektných hráčov, tréner sa trápi s voľbou, koho pošle na zápas. Ja sa teším, že Mario Gomez je späť. Ale je veľmi dôležité že máme pripravených všetkých troch útočníkov. Všetci traja predstavujú vysokú kvalitu FC BAYERN MNÍCHOV.

Zo stránky fcbayern.de preložil Ondro.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist