Millerntor-Stadion St.Pauli

FC St.Pauli
- FC Bayern

1 : 8 (0 : 2)

V predposlednom 33.kole Bundesligy sme sa predstavili na ihrisku FC St.Pauli. Zápas sme zvládli s veľkým prehľadom a po polčasových 0 : 2, sme neuveriteľnou kanonádou v 2.polčase a konečnom výsledku 1 : 8, definitívne poslali domácich minimálne na rok do 2.ligy a kedže Hannover prehral v Stuttgarte, zabezpečili sme si definitívne minimálne 3.miesto zaručujúce účasť v predkole Ligy majstrov. Poďme ale pekne po poriadku. Nastupujeme v základnej zostave: Butt - Contento, Gustavo, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

1min - Robben rozohráva PK signálom na Ribéryho, jeho strelu chytá domáci brankár Kessler.
7min - Robbenova strela spoza šestnástky končí vedľa bránky domácich.
10min -
0 : 1 nedorozumenie medzi Egerom a brankárom Kesslerom využíva Mario Gomez na úvodný gól zápasu.
12min - Schweinsteigerov dobrý strelecký pokus končí tesne vedľa bránky domácich.
19min - centrovanú loptu po PK domácich posiela Eger vysoko nad bránku Butta.
20min - strela Müllera iba do rúk brankára Kesslera.
22min - ŽK pre Müllera za bránenie v rozohrávke PK domácich.
24min - Gomez v dobrej pozícii zle preberie prihrávku od Müllera.
28min - Tymoshchukov strelecký pokus zblokuje Lehmann na RK.
32min -
0 : 2 po RK Robbena strieľa van Buyten hlavou druhý gól stretnutia. Zdá sa, že loptu ešte jemne tečoval domáci obranca, ale gól je pripísaný Danielovi.
40min - Lechnerova ďalekonosná strela mieri rovno do náruče brankára Butta.
43min - pravdepodobne zraneného Gustava strieda Badstuber.
45min - Daubeho vo veľkej príležitosti perfektne vychytá brankár Butt. Následne hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - dvojnásobné striedanie v domácom celku Takyiho a Thoranta nahrádzajú Bruns a Ebbers.
47min - Brunsovu strelu zblokuje van Buyten na roh, po jeho rozohraní hlavičkuje Asamoah iba do rúk Butta.
49min - Ebbersova hlavička mieri ďaleko od našej bránky.
51min - Lechnerova ďalekonosná strela sa obtrie o spojnicu našej bránky.
52min -
0 : 3 Robben vysúva Gomeza za obranu hostí a ten aj keď tiesnený dokáže sa presadiť a skórovať.
54min -
0 : 4 Robben si narazí loptu s Müllerom a prestrelí domáceho brankára.
61min - Robbenova strela spoza šestnástky mieri tesne vedľa bránky domácich.
65min - Robbenovu prudkú prihrávka pred bránku, posiela Gomez z prvej vedľa bránky.
66min - ŽK pre Ribéryho a Bartelsa za nešportové správanie.
68min - Lehmanna strieda Kalla.
69min - Müllera strieda Klose a Schweinsteigera Kroos.
74min -
0 : 5 Klose posiela prihrávku pred bránku, osamotený Gomez triafa loptu iba do brankára Kesslera, na následnú dorážku Ribéryho je už ale domáci brankár krátky.
78min -
1 : 5 Eger zaznamenáva hlavou čestný úspech domácich.
81min - Lechner vidí ŽK.
84min -
1 : 6 Ribéryho centrovanú loptu posiela Robben hlavou za chrbát brankára Kesslera.
86min -
1 : 7 Klose vybojuje loptu, prihráva ju Robbenovi a ten prihrávkou vyzýva Gomeza k hattriku. Ten ponuku neodmieta.
88min -
1 : 8 Ribéryho strela končí v sieti domácich.
90min - hlavný rozhodca naplnením 90min zapíska a ukončí dnešný zápas a najmä trápenie domácich.

Posledný tohtosezónny zápas na ihrisku súpera je teda za nami. Vyhrali sme ho s neuveriteľným výsledkom 1 : 8. 1.polčas vôbec nenasvedčoval tomu, že by sme mohli byť svedkami takejto kanonády. Už v 10min sme síce išli po nedorozumení v domácej obrane do vedenia a v 32min aj do vedenia dvojgólového po peknej hlavičke van Buytena, ale domáci napriek tomu, že si nevytvorili gólovú šancu a náš tlak bol evidentný, vôbec nepôsobili dojmom posledného mužstva tabuľky. Na začiatku 2.polčasu sme ale pridali ďalšie 2 góly a bolo prakticky po zápase. Po štvrtom góle sme si na 20min "oddýchli", aby sme v 74min rozpútali 14min ofenzívne peklo, ktorého výsledkom boli 4 góly v sieti domácich a 1 čestný úspech v našej sieti. Treba ale povedať, že výraznou mierou nám k tomuto výsledku dopomohla rezignácia domácich hráčov, ktorých mi už chvíľami začínalo byť aj ľúto. Rovnaké pocity mal pravdepodobne aj hlavný rozhodca, ktorý bez nadstaveného času s naplnením 90min ukončil dnešný zápas. Kto iný ako hattrickom sa blisnúci Mario Gomez sa logicky núka za muža zápasu, dnes si to ale zaslúži iné riešenie a tak za mužov zápasu vyhlasujem všetkých ofenzívnych hráčov mužstva. Ako som už vyššie spomínal, domáci definitívne zostupujú do 2.ligy, nám naopak prehra Hannoveru v Stuttgarte zabezpečila definitívu 3.miesta zaručujúceho účasť v predkole Ligy majstrov. Pozornejší z vás si ale určite všimli, že som napísal "minimálne 3.miesto" poďme si tedy vysvetliť prečo. Kedže v tabuľke druhý Leverkusen doma iba remizoval s Hamburgom 1 : 1, naša strata naňho sa zmenšila na 3 body. Z ďaleko lepším skóre aj vzájomným zápasom sa nám tak pred posledným kolom tejto sezóny ponúka nečakaná možnosť kvalifikovať sa do Ligy majstrov priamo z druhého miesta. Čo k tomu potrebujeme? Poraziť v poslednom zápase sezóny na domácom trávniku VfB Stuttgart a zároveň výhru SC Freiburg nad Bayerom Leverkusen. V tom prípade by sme na druhom mieste tabuľky, zaručujúcom priamy postup do Ligy majstrov skončili práve my. Našu časť úlohy absolvujeme v sobotu 14/05/2011 o 15:30 v Allianz Arene.

Karl-Heinz Rummenigge:
"Sme radi, že sme isto tretí. Je ešte malá šanca na druhé miesto, ale to musí ešte pre nás jedna sobota dopadnúť perfektne. Neviem či si Leverkusen dá z rúk vziať druhé miesto."

Andries Jonker:
"8 : 1 je neuveriteľné a úžastné. Prvý cieľ splnený. Teraz pojdem domov a pri šálke kávy si na gauči budem vychutnávať toto víťazstvo. Teším sa na zápas proti Stuttgartu. Budeme hrať na plno a pokúsime sa vytvoriť ešte tlak na Leverkusen. Atmosféra tu dnes bola osobitá, také niečo som ešte nikdy nezažil."

Mario Gomez:
"Je pekné, že náš minimálny cieľ je už splnený. Museli sme do toho dať veľa, pretože táto sezóna pre nás nezačala dobre. Sme šťastný, že sme tretí a snáď môžeme byť ešte aj druhý. Treba o túto šancu bojovať do poslednej minúty. Vyzerá to, že by som sa mal stať kráľom strelcov, ale vo futbale je možné všetko, preto sa aj ja v poslednom zápase sezóny ešte pokúsim skórovať."

Philipp Lahm:
"Je úžasné, ako to mužstvo oslavuje, napriek porážke a zostupu tam bola senzačná atmosféra. Je škoda, že taký klub spadol po prehre s nami, preto sme neoslavovali tak, ako sme pôvodne plánovali. Bolo by senzačné, keby sme skončili druhý. Dáme do posledného zápasu proti Stuttgartu všetko a potom uvidíme ako sa bude činiť Leverkusen."

Holger Stanislawski (tréner FC St. Pauli): "Dnešný deň ma neuveriteľne sklamal, idem domov, po takomto zápase ani nemôžem chodiť s radosťou po ulici. Hrali sme strašne."