11/04/2015
15:30

FC Bayern - Eintracht Frankfurt

3 : 0 (1 : 0)

V generálke na stredajší zápas Ligy majstrov v Porte nastupujeme doma na zápas proti Eintrachtu Frankfurt aj vinou rozsiahlej maródky v základnej zostave: Reina - Weiser, Rafinha, Dante, Bernat - Alonso - Lahm, Thiago - Götze - Müller, Lewandowski.

3min -Dante vidí ŽK za faul na Valdeza.

15min -  1 : 0 Lewandowski si prehodí loptu cez obrancu hsotí a nekompromisne prestrelí brankára Trappa.

20min - Lahm prihráva Lewandowskému, ten v gólovej pozícii trafí iba nohy brankára hostí.

22min - zrazenú strelu Müllera chytá brankár Trapp.

24min - Lewandowski, ďalšej gólovej príležitosti trafí opäť nohy brankára Trappa.

30min - Trapp vyráža gólovú strelu Götzeho.

35min - Madlung vidí ŽK za faul na Lewandowského.

36min - po faule na Thiaga rýchle rozohráme priamy kop a Müller dáva gól, rozhodca ale vráti akciu späť na rozohranie. Následný Alonsov priamy kop končí nad bránkou.

39min - priamy kop Thiaga chytá brankár hostí.

41min - Reina dobre vybehne a poradí si so strelou Kittela. Z následného protiútoku dáva Müller regulárny gól, ktorý ale pre údajný offside, ktorý videl iba postranný rozhodca neplatí. Škoda, že postranný ani hlavný rozhodca nevideli ani ruku ktorou hral obranca hostí predtým, ako sa lopta dostala k Müllerovi, inak by museli zapískať na miesto offsidu aspoň penaltu.

45+1min - koniec 1.polčasu.

50min - Thiagova strela letí nad bránku.

51min - brankár Trapp je pri lopte skôr ako Müller a tak zmarí jeho šancu.

62min - Götze sa prekľučkuje obranou hostí a trafí tyč.

63min - Valdesova hlavička letí vedľa bránky.

66min -  2 : 0 Müller vysúva Lahm, ktorého spätnú prihrávku Götze trafí iba do Hasebeho, od ktorého sa lopta odrazí do výšky a Lewandowski ju hlavou sklepne do bránky.

69min - Thiaga strieda Rode.

71min - Inui strieda Aignera a Piazón Valdéza.

73min - Andersona strieda Ignjovski.

76min - Rode pätičkou prihráva loptu Lewandowskému, ten trafí iba tyč.

77min - strelu Müllera chytá Trapp.

78min - Lahma strieda Gaudinho.

82min -  3 : 0 Götze vysúva Weisera, ktorý prelobuje brankára Trappa, lopta ale mieri vedľa bránky, Müller ju ale dobehne na bránkovej čiare, obtočí sa a pošle loptu do bránky.

83min - Rafinhu strieda Badstuber.

86min - Lewandowski si vymení loptu s Götzem, odmietne ale hattrick, keď jeho strela minie bránku.

87min - postranný rozhodca odmavaním offsidu, ktorý nebol, zastaví akciu Thomasa Müllera, ktorý by inak postupoval sám na brankára.

88min - Ignjovski vidí na škaredý a zbytočný faul na Müllera ŽK.

90+1min - hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Karl-Heinz Rummenigge: "Bolo to pôsobivé, pretože sme mali menej ako 72 hodín po zápase v Leverkusene, kde sme hrali viac ako 120 minút. Tím to urobil senzačne, napriek tomu, že sme mali dnes bohužiaľ až tri štvrtiny tímu kvôli zraneniu mimo. Tímu aj trénerovi musím urobiť len veľký kompliment."

Pep Guardiola: "Som veľmi, veľmi hrdý. Tri dni po zápase v Leverkusene hráme proti tretej najlepšej ofenzíve Bundesligy. Užili sme si to veľmi, veľmi dobre a hrali sme veľmi dobre. Gratulujem k tomuto zápasu, potrebujeme tri víťazstvá na obhajobu nášho titulu. Teraz musíme zregenerovať a sústrediť sa ďalšiu súťaž. Dúfam, že môžeme konkurovať v Porte s týmito hráčmi, z ktorých sa už nikto viac nezraní."

Robert Lewandowski: "Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas. Zvlášť po 120 minútovom pohárovom zápase a len 2 dňoch voľna, je to vždy ťažké. Napriek tomu sme hrali veľmi dobre, snáď s výnimkou prvých minút druhej polovice. Ale po druhom góle to bolo všetko jasné a my sme nemohli stratiť zápas. Mohli sme skóroval viac, ale sme spokojní."

Thomas Schaaf (tréner Eintracht Frankfurt): "Som trochu sklamaný. Čelili sme veľkému súperovi, myslím, že najlepšiemu tímu na svete. Ale napriek tomu musíte vyskúšať brániť sa svojimi možnosťami, dnes sme ale nemohli uspieť, nemali sme istotu, nemali sebavedomie napádať súpera. Bolo vidieť, že sme nemali šancu dnes. Vidno to aj v tabuľke. Bayern má dvakrát toľko bodov, ako my. To bolo dnes vlastne preukázané."

Kevin Trapp (kapitán Eintracht Frankfurt): "V Mníchove je to vždy ťažké. Vedeli sme to už predtým. Stále sme chceli hrať našu hru, ale Bayern má tak silné individuality, že je ťažké nielen pre nás tu existovať. Hrali sme ale celkom dobre ako celok."