ünchen

FC Bayern
- SC Freiburg

4 : 2 (1 : 0)

Po obojstranne slabom prvom polčase, sme zásluhou zlepšenej hry a najmä streleckej efektivity zaknihovali dôležité v흻azstvo v lige a potvrdili sme tak utorkové pohárové víťazstvo. Individuálnymi výkonmi sa blisli najmä Danijel Pranjič a Anatoliy Tymoshchuk. Poďme teda pekne po poriadku. Nastupujeme v zostave Butt - Pranjič, Demichelis, Tymoshchuk, Lahm - Schweinsteiger, Ottl - Müller,  Kroos, Altintop - Gomez. V zostave sa prekvapujúco na poslednú chvíľu objaví Martin Demichelis namiesto pôvodne avizovaného Holgera Badstubera.

11min - na zemi ostáva po súboji ležať Demichelis, po následnom ošetrovaní sa našťastie vracia do hry.
16min - pohrozia hostia, po centri za obranu hlavičkuje Cissé vedľa.
20min -
Altintopovu strelu zráža obrana hostí.
21min - Kroos vysúva prihrávkou Gomeza, ten triafa vedľa.
32min - Cissého nebezpečný center musí boxovať Butt.
34min - Ottlova bomba z voleja spoza šestnástky mieri tesne nad bránu Baumanna.
39min -
1 : 0 Pranjičovu strelu zblokuje obrana hostí na rohový kop. Ten zahráva sám Pranjič, ktorý nádherným centrom posadí loptu na hlavu Demichelisa, ktorý otvára skóre zápasu. Prvý rohový kop a prvá lopta na bránu v stretnutí...
43min - Kroos si predkopne dlhú loptu, pri ktorej je ale skôr brankár Baumann.
44min - Altintopovu prízemná centrovaná lopta končí v rukách Baumanna.
45min - M
üller je faulovaný na hranici šestnástky, rozhodca nepíska. Treba povedať, že to bolo pred pokutovým územím, ale faul to určite bol.
45min  - koniec obojstranne slabého prvého polčasu, tešiť môže iba vedenie 1-0.

46min - cez polčasovú prestávku naše mužstvo strieda. Altintopa nahrádza van Buyten. V praxi to znamená, že stopérsku dvojicu vytvoria Demichelis a van Buyten a Tymoshchuk sa konečne posunie na svoj post defenzívneho záložníka.
52min - Putsila vidí žltú kartu po faule na Schweinsteigera.
57min - Schweinsteiger šikovne lobuje loptu za obranu hostí na Gomeza. Jeho strelu s námahou vytláča Baumann nad bránu.
61min -
2 : 0 opäť krásne kopnutý roh Pranjiča, nachádza v šestnástke hlavu osamoteného Gomeza.
62min - Striedanie hostí. Nicuho nahrádza Reisinger.
64min -
2 : 1 Reisinger je na ihrisku necelé 2 minúty, keď hlavou po centri Putsilu strieľa kontaktný gól.
68min - Tymoshchuk triafa po M
üllerovej spätnej prihrávke iba brániaceho hráča hostí.
70min -
strelu Abdessadkiho po Reisingovom centri vyráža Butt a následne z bránkovej čiary odkopáva Tymoshchuk.
73min -
3 : 1 Pranjič vnikne do šestnástky, nachádza prihrávkou Tymoshchuka a ten strelou vedľa Baumanna zvyšuje naše skóre.
74min - M
üller krížnou strelou tesne mína bránu. V tej iste minúte vidí Cissé po hrubom faule na Pranjiča žltú kartu.
75min - Gomez vyzvŕta v šestnástke 2 obrancov hostí, ale jeho strela míňa bránu.
76min - M
üllera strieda Braafheid a následne sa Gomez uvoľňuje v šestnástke, ale triafa nad.
77min - streidajú aj hostia. Abdessadkiho strieda Pamič.
79min - žltá karta pre Topraka za faul na Schweinsteigera.
80min -
4 : 1 Schweinsteiger prenáša hru na Kroosa a ten prekrásnou strelou z cca 25m nedáva Baumannovi žiadnu šancu. Kroos si takto pripomína minulosezónne pôsobenie v Leverkusene, kde bol z tohto miesta mimoriadne úspešný.
82min - posledné striedanie hostí. Schustera mení Williams.
87min -
4 : 2 Po Bastiansovom centri si tiesnený Braafheid strieľa vlastný gól.
90 min - rozhodca napriek striedaniam, nenadstavuje a končí dnešné stretnutie.

Zápas sa teda končí naším víťazstvom v pomere 4 : 2 a dôležité 3 body sú naše. Po slabom prvom polčase, to už v druhom bolo lepšie a čo je veľmi dôležité, konečne sme sa dokázali presadiť aj strelecky. Mužmi zápasu boli nepochybne Danijel Pranjič a Anatoliy Tymoshchuk. Pranjič síce neskóroval, ale svojimi prihrávkami resp. centrami pripravil pre svojich spoluhráčov prvé 3 góly. Tymoshchuk po prvom polčase keď opäť zaskakoval na stopérskom poste, po prestriedaní a posunutí sa na svoj post defenzívneho záložníka, pôsobil oveľa istejším dojmom dopredu a rovnako aj dozadu, zbieral lopty a umne rozdával prihrávky. Verme teda, že nám táto strelecká potencia vydrží aj do ďalších zápasov. Najbližšie nás v stredu 03/11/2010 v skupinovej fáze Ligy majstrov čaká zápas 4.kola na pôde rumunského CFR Cluj.