ünchen

FC Bayern -
1. FC Nürnberg

3 : 0 (1 : 0)

V 12. kole Bundesligy sme na domácom štadióne v bavorskom derby s 1. FC Nürnberg zvíťazili rozdielom triedy 3 : 0. Potešujúce je určite aj to, že v 70. minúte prišiel na trávnik uzdravený Franck Ribéry. Víťazstvo mohlo byť aj vyššie, ale Mario Gomez autor 2 gólov, nedokázal skompletizovať hattrick a v 87.minúte nepremenil penaltu. Nastupujeme v zostave Butt - Pranjič, Demichelis, van Buyten , Lahm - Ottl,  Tymoshchuk - Kroos, Schweinsteiger, Altintop - Gomez.

8min - Pranjič posiela centrovanú loptu na Kroosa, ten v dobrej pozícii triafa iba obrancu hostí, ale vzrušenie je zbytočné, postranný rozhodca odmával centrujúcemu Pranjičovi ofsajd.
10min -
1 : 0 Pranjič dostáva od Kroosa výbornú prihrávku za obranu a aj keď môže sám zakončovať, nachádza lepšie postaveného Gomeza a ten už nemá problém trafiť loptu do prázdnej bránky.
24min - po faule na Altintopa zahráva Pranjič priamy kop a Demichelis hlavou tesne míňa bránku.
32min - Pranjičov center do šestnástky, pred dobiehajúcim Schweinsteigerom, odkopáva stopér hostí.
35min - Kroosova strela spoza šestnástky mieri tesne vedľa bránky.
36min - Demichelisa vyzvŕta v šestnástke Schieber, ale jeho strela triafa iba dobiehajúceho van Buytena.
40min - opäť Kroosova strela spoza šestnástky, no tentokrát už musí brankár Schäfer loptu vyrážať.
42min - po faule na Kroosa, nebezpečne vystrelí z priameho kopu Altintop, brankár hostí je pripravený.
43min - na Kroosov center sa do vzduchu položí Gomez, ale loptu hlavou tesne míňa.
45min - hlavný rozhodca bez nadstavenia končí 1.polčas.

46min - cez polčasovú prestávku striedajú obe mužstvá. U nás strieda Demichelisa Breno a u hostí Hegelera Frantz. Zápas je vzápätí na 2 minúty prerušený, kedže náš fanklub za bránou brankára Schäfera zahádže jeho bránu konfetami.
49min - Butt boxuje loptu po priamom kope Ekiciho.
53min - Frantz centruje a Schieber osamotený na 5-ke prekopáva Buttovu bránku.
54min - van Buyten prehráva súboj na bránkovej čiare a Schieber triafa loptu do dobre postaveného Butta.
56min - Altintopa strieda M
üller.
57min -
2 : 0 Pranjičova centrovaná lopta nachádza osamoteného Gomeza pred brankárom hostí a tomu neostáva nič iné, ako nášho útočníka faulovať, za čo vidí ŽK a následný pokutový kop prememí Lahm.
61min - Pinolá nebezpečne vystrelí spoza šestnástky a lopta tesne míňa spojnicu Buttovej bránky.
63min - Pinolá tečuje strelu svojho spoluhráča tesne nad našu bránku.
64min - Ekiciho nebezpečná strela z diaľky letí tesne nad našu bránku.
70min - minúta na ktorú sme všetci netrpezlivo čakali od septembra, Franck Ribéry je späť. Strieda Kroosa.
71min - hneď po príchode na ihrisko ukazuje Ribéry, prečo nám tak veľmi chýbal, nádherne sa uvoľňuje v šestnástke a po jeho centri a M
üllerovej koncovke, len dvojnásobný reflexívny zákrok brankára Schäfera zachraňuje hostí od gólu.
73min - Pranjič vidí ŽK po faule na Judta.
74min - Ekiciho strieda slovák Róbert Mak. V rovnakej minúte po Schweinsteigerovej prihrávke, M
üller osamotený pred brankárom, urobí ešte klučku a triafa iba ruku brankára hostí. Nasleduje rohový kop.
75min -
3 : 0 rohový kop rozohráva Ribéry, ktorý posadí krásny center na hlavu Gomeza a ten sa nemýli.
76min - obrancom hostí tiesnený Schweinsteiger triafa loptu tesne nad bránku.
79min - Eiglera strieda Cohen.
83min - G
ündogan triafa dobre postaveného Butta.
87min - Po faule na
llera hlavný rozhodca píska penaltu. K lopte sa postaví Gomez, ale zrejme uspokojený výsledkom aj blížiacim sa koncom zápasu prestrelí bránku Schäfera.
90+2min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Bavorské derby sme teda zvládli a vyhrali sme ho presvedčivým výsledkom 3 : 0. Predvedený výkon mohol byť aj lepší, ale v súčasnom stave, keď musíme naháňať mužstvá na špici tabuľky sú pre nás dôležitejšie body. Pochváliť však musím najmä Danijela Pranjiča a Maria Gomeza. Pranjič počas celého stretnutia neúnavne zásoboval centrovanými loptami do šestnástky svojich spoluhráčov. Gomez síce nepremenil penaltu a neskompletizoval hattrick, ale strelil 2 góly a ukázal, že číslo pomeru šance/góly je v jeho prípade veľmi vysoké. Samozrejme teší návrat uzdraveného Franka Ribéryho, ktorý hneď po príchode na ihrisko ukázal prečo nám od septembra tak veľmi chýbal. Najbližšie hráme v sobotu 20/11/2010 v 13. kole Bundesligy v BayArena s Bayerom Leverkusen.