Messi uznáva Gerda Müllera - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Messi uznáva Gerda Müllera...
V pondelok 07/01/2013 večer Lionel Messi opäť prepisoval históriu, keď vyhral štvrtýkrát v rade ocenenie FIFA Zlatá lopta.

Karl-Heinz Rummenigge: "Bayern blahoželá. Lionel Messi si to zaslúži. V súčasnej dobe je jednoducho najlepší. On bude čoskoro medzi hráčmi ako Diego Maradona, Pelé a Franz." (Beckenbauer - pozn. red)

Messi nevyhral v roku 2012 s klubom ani na medzinárodnej úrovni žiadny titul, jeho osobný výkon bol napriek tomu výnimočný. Strelil neuveriteľných 91 gólov, čím o 6 gólov prekonal 40 rokov starý rekord ikony nášho klubu Gerda Müllera. Bonbardér Bayernu strelil 85 gólov v kalendárnom roku 1972.

Ako poctu Gerdovi Müllerovi poslal prezident Barcelony Sandro Rosell po priateľovi Karl-Heinz Rummeniggem darček pre Gerda Müllera - dres Lionela Mesiho s osobným venovaním: "Pre Gerda Müllera, môj rešpekt a obdiv. S objatím Leo."

Gerd Müller o Messim: "Ak človek vidí takmer 100 gólov v roku, nemôžu byť žiadne dva názory o najlepšom futbalistovi na svete. Je to neuveriteľný hráč, gigant, veľmi sympatický a profesionálny."


  

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist