Dráma s nešťastným koncom v Manchestri - FC Bayern München

Aktuality > Blog > Mario

Dráma s nešťastným koncom v Manchestri.

26/11/2014

Po výhre 4:0 s Hoffenheimom nás nečakal žiaden oddych, ale cesta do Manchestru, kde nás čakal súper bojujúci o život v tejto súťaži. Predkrmom tohto zápasu bol súboj juniorskej LM, kde sme utržili debakel 0:6... Ale o 20:45 to mal byť úplne iný zápas. Konkrétne už 6. vzájomný za posledné roky, takže súperi sa dokonale poznajú. V prvom zápase tohto ročníka sme na gól čakali až 89 minút, ale stálo to za to, Boatengova trefa bola vydarená. Stávkové kancelárie aj tentokrát až dosť suverénne verili Bayernu, kedže domáci museli vyhrať a nám o nič nešlo, ale ako aj naši hráči spomínali, do každého zápasu idú s cieľom víťazstva.

Čakalo sa, že v základnej zostave ešte nebude Schweinsteiger, nakoniec mu na lavičke robili spoločnosť aj Müller a Götze. Bolo správnou voľbou posilniť stred ihriska proti silným protiútokom Citizens, preto od začiatku nastúpili Rode aj Höjbjerg. Šláger sa začal, už od začiatku sa hralo v dobrom tempe, Rode mohol streliť gól, a v 15 minúte s neuveriteľným držaním lopty 29-71%. Nám to ale vyhovovalo, súper sa nedostával na dostrel, o to viac mrzí 21.minúta. Prenikajúceho Agüera poslal na zem Benatia. Okej jasná penalta, neprotestujem. Ale 3 dôvody, prečo to malo byť bez červenej: 1. Je akýmsi nepísaným pravidlom, že pri takejto situácii má byť tím potrestaný len penaltou a žltou kartou, nie červenou 2. Išlo o prvý faul Benatiu v zápase 3. Bol to stále len začiatok zápasu, takže československý mix rozhodcov mal ukázať väčší cit pre hru... Ale na druhej strane som bol rád. Naozaj. Takúto situáciu sme si potrebovali vyskúšať - s desiatimi hráčmi, kedy musíme my čakať s pozornou obranou na súperove útoky a navyše, lepšie dostať červenú teraz, ako možno niekedy v semifinále. Neuerovi chýbali centimetre, ale žiaľ dostávame gól. Červená samozrejme znamenala nutné posilnenie defenzívy, čo ma mrzí, lebo Rode prišiel o veľký zápas a bolo na ňom vidieť istý smútok, ale chápal to. Domáci hráči boli hneď sebavedomejší, my sme boli chvíľami v šoku. Ale bola to ozaj len chvíla, aj keď nás bolo o jedného menej, aj tak sme začali hrať svoju hru, proti anglickému majstrovi! Keď rozhodca odpískal tesne za 16-kou faul ma Lewandowskeho, všetky oči smerovali na Alonsa. Ten geniálny chlapík, oslavujúci 33 rokov, sa v Reale na úkor Ronalda nedostával často k priamym kopom, ale u nás už druhýkrát potvrdil svoju výnimočnosť. Presnou umiestnenou strelou urobil z Harta iba štatistu, a mohli sme si schuti zakričať góól! Asi každý z nás sa už pomaly chystal do chladničky po nejaké to pivo, prestávka sa blížila, ale to by nesmel Boateng fantastickým pasom nájsť Lewandowskeho hlavu (či rameno?) - ešte sme sa nespamätali z vyrovnania a zrazu vyhrávame. Do 2.polčasu sme tak mohli ísť ešte s väčšou pohodou. A tak to aj vyzeralo. Žiadny tlak Manchestru, žiadne veľké šance, ale naša rozumná hra, všetko išlo ako po masle. Neuer zneškodnil 2 či 3 pološance, domáci boli v koncoch. Preto tak veľmi mrzí táto darovaná výhra... Na ihrisko prišiel aj Schweinsteiger, zdalo sa, že to ešte viac posilní našu kompaktnosť. Ale potom to prišlo... hráči ktorých posledné obdobie veľmi chválim (a stojím si za tým aj naďalej), Alonso aj Boateng školáckymi chybami ponúkajú Agüerovi možnosť stať sa hrdinom. Ani superstena Neuer nemohol nič urobiť. Nemrzí strata 3 bodov, ale spôsob, akým sme o ne prišli. Držali sme anglický veľkoklub, aj s 10 hráčmi na dištanc. Darovali sme výhru, ale nech je to pre nás ponaučením. Toto mužstvo po dlhej sérii potrebovalo takúto facku, lebo naisto viem, že Guardiola o to viac bude makať s našimi chlapcami, aby sa to už nezopakovalo. Ukázali sme srdce aj charakter, ale odchádzame s prehrou, nie však so sklonenou hlavou. Výkony Höjbjerga či Bernata idú hore, a to je potešitelný fakt do budúcna. So skupinovou fázou sa rozlúčime doma s CSKA Moskva, ale my už pomaličky môžme sledovať aj situáciu v iných skupinách, a kto nás teoreticky môže z 2.miesta čakať v osemfinále. Verím, že po tejto prehre sa spomedzi nás, fanúšikov, nenašlo zopár ojedinelcov, ktorí by začali kritizovať či nadávať na Bayern. Za svojim klubom stojíme stále, v dobrom či zlom!

autor: Mario
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.