Prípravný zápas v Bochume - FC Bayern München

Aktuality > Novinky > 2014/2015

Prípravný zápas v Bochume...

23/01/2015

V generálke na budúco týždňový štart Bundesligy a zároveň šláger vo Wolfsburgu sme odohrali zápas s druholigovým Bochumom. Klubu s ktorým nás navyše úž dlhé roky spája fanúšikovská družba sme pomohli aj finančne, keďže výťažok zápasu poputuje do klubovej pokladnice. Sviatkom bol zápas aj pre rodáka z Bochumu a momentálne asistenta trénera Hermanna Gerlanda, ktorý navyše v tomto klube odohral celú svoju aktívnu hráčsku kariéru. Za domácich nastúpil v základnej zostave aj slovenský reprezentant Stanislav Šesták. Poďme k samotnému zápasu, na ktorý sme nastúpili pravdepodobne v zostave, ktorá začne o týždeň jarnú čast Bundesligy.

VfL Bochum - FC Bayern 1 : 5 (1 : 2)
VfL Bochum:  Esser – Celozzi (59. Abdat), Bastians, Fabian, Perthel (59. Bulut) – Latza (85. Cacutalua), Losilla – Tasaka, Gündüz (74. Forssell) – Sestak (67. Terrazzino), Terodde (74. Cwielong)
FC Bayern:  Neuer (46. Reina) – Rafinha (73. Weiser), Boateng (71. Benatia), Dante (63. Alaba), Bernat (72. Badstuber) – Alonso, Schweinsteiger (64. Rode) – Robben (78. Kurt), Müller (63. Götze), Ribéry (73. Pizarro) – Lewandowski (78. Gaudino)
Rozhodca: Sven Waschitzki (Essen)
Divákov: 29.299 (vypredané)

Minutáž zápasu:

1min – priamy kop Ribéryho končí v náručí domáceho brankára.
5min –  1 : 0 Celozzi odcentruje do šestnástky, Rafinha hlavou odvracia loptu ale iba ku Latzovi, ktorý ju z prvej posiela do bránky. Manuel Neuer je napriek pohotovému zákroku bezmocný.
9min- Lewandowského strelu spoza hráča vyráža domáci brankár na roh.
11min – Ribéryho šancu zastaví offside.
16min – Robbenova strela tesne minie spojnicu.
26min –  1 : 1 Müller pätičkou prihráva Robbenovi, ktorý loptu umiestni k tyči na vyrovnávajúci gól.
31min – Robbenova ďalekonosná strela tesne minie bránku.
32min – Müllerova, hlavička po rohovom kope Robbena, letí tesne nad bránku.
37min – Müllerova ďalekonosná strela letí nad bránku.
43min –  1 : 2 Robben zakrúti rohový kop na hlavu Danteho a ten prekonáva brankára domácich.

2.týždeň
61min – Robbenovu gólovú strelu, po prihrávke Ribéryho, vyráža krásnym zákrokom domáci brankár.
66min –  1 : 3 Götze si narazí loptu s Ribérym a strelou k tyči zvyšuje skóre stretnutia.
78min –  1 : 4 Robben gól... (opis gólovej situácie nie je potrebný :-) ).
83min – Lewandowského strela míňa domácu bránku.
84min –  1 : 5 domáci stopér pri obrannom zákroku odhlavičkuje loptu presne na nohu Rodeho, ktorý s prvej uzatvára skóre dnešného zápasu.
90min – koniec zápasu.