Mimoriadne valné zhromaždenie - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Mimoriadne valné zhromaždenie...

Karl Hopfner - nový prezident FC Bayern...
02/05/2014

V piatok od 19:00 prebiehalo v Audi Dome
mimoriadne valné zhromaždenie s jediným bodom programu a tým bola voľba nového prezidenta. Tým sa po hlasovaní stal Karl Hopfner. Zvolený bol s drvivou väčšinou hlasov a s 99,6 percentami (prítomných 1593 členov, 5 proti, 1 sa zdržal hlasovania). Funkčné obdobie vyprší na výročnom valnom zhromaždení v roku 2016. V 20-minútovom príhovore 61-ročný Karl Hopfner poďakoval svojmu predchodcovi Ulimu Hoenessovi a oznámil, že FC Bayern Mníchov, ktorý má teraz viac ako 235 tisíc členov, "sa čoskoro stane najväčším svetovým futbalovým klubom."

Karl Hopfner: "Ďakujem za obrovskú dôveru. Budem vnímať dobrovoľníctvo s vášňou, srdca a duše, ako som to robil 31 rokov v rôznych pozíciách. Som hrdý na to, byť súčasťou rodiny Bayern a budem vždy pracovať v prospech FC Bayern Mníchov. Tento deň ma napĺňa neuveriteľnou hrdosťou. Klub mi toho toľko dal. Cítim sa povinným mu niečo vrátiť."

Súčasťou valného zhromaždenia bola aj rozlúčka s bývalým prezidentom Ulim Hoenessom, ktorý bol za daňové úniky odsúdený na 3,5 roka väzenia a už t
ento mesiac by mal nastúpiť do väznice v Landsbergu. Ulimu sa dostalo niekoľkých minút potlesku a ovácií v stoji. Následne sa k mikrofónu dostali tak nový prezident Karl Hopfner ako aj odchádzajúci Uli Hoeness.
Karl Hopfner: "Uli Hoeness hlava, často žalúdok, srdce a vždy a navždy duša Bayernu Mníchov. Milý Uli, máte veľkú rodinu. Ale tiež máte rodinu, ktorá má k Vám vzťah a to v našom klube. Pre Vás bude nastávajúci čas veľmi obtiažny. Prajeme Vám potrebnú silu. Môžte sa v pokoji rozhodnúť, čo chcete robiť ďalej. Úprimne Vám ďakujem za vašu predchádzajúcu prácu v našom klube. Drahý Uli, z nášho pohľadu je Vaše "prezidentovanie" iba odložené a nie zrušené."

Uli Hoeness: "Áno to je teraz vážny problém. Ďakujem pánovi Hopfnerovi za citlivé slová. Rovnako ako ja, aj moj rodina sme sa zblížili s časťou členov klubov a mnohými fanúšikmi. Dostal som tisíce listov v posledných týždňoch. Je to emocionálny prejav. V posledných niekoľkých mesiacoch sa mu objavil proti mne niečo, čo som nikdy nepoznal: nenávisť. A nenávisť nie je nikdy dobrá! Ona nie je dobrý sprievodca a už vôbec nie spoločník. Urobí všetko, čo je v mojich silách. Urobil som veľkú chybu a musím čeliť následkom. Ale potom sa vrátim a rozhodne nepôjdem do dôchodku. O klub nemám najmenšiu starosť. Zanechávam ho v dobrej kondícii. Klub nemá žiadne dlhy. Štadión je splatený a tím vyhral ligu. Pokiaľ by som mal namaľovať nejaký obrázok tohto klubu, bol by presne taký, aký je teraz. Dúfam, že Vás tu všetkých zase uvidím v dobrom zdraví, až sa vrátim a bude po všetkom."

Následne si Uli Hoeness na konci 15 minútového príhovoru vyslúžil niekoľko minútové búrlivé ovácie v Audi Dome.

Karl-Heinz Rummenigge: "Myslím, že je skvelé, že ste povedali, že sa vrátite. Som rád."Karl-Heinz Rummenigge sa na valnom zhromaždení nevyhol aj hodnoteniu ešte aktuálne prebiehajúcej sezóny, keď povedal: "Pozerám sa na sezónu 2013/2014 s hrdosťou a uspokojením. Urobili sme to zatiaľ vynikajúco. Za normálnych okolností, po dosiahnutí veľkého úspechu, napríklad triple, cítite v hlave a nohách prázdno. Zvyčajne nasleduje katastrofálny rok. Tentokrát k tomu nedošlo a o to sa veľmi zaslúžil náš tréner Pep Guardiola. On je tréner s jasnou filozofiou a veľkou víziou. Môžeme byť všetci šťastný, že sa rozhodol pre Bayern. Vypadnutie s Realom, to nie je koniec. Mali sme dva roky neuveriteľný úspech. Porážka v Lige majstrov nie je tak zlá. Som rád, že sme všetci v posledných dvoch rokoch mohli byť vo finále. Po dvanástich rokoch opäť vyhrať Ligu majstrov, to bol skvelý pocit šťastia. Spomeňte si na rok 2009 a prehru s Barcelonou 0 : 4. V tej dobe bola Barça "vzorom". Prišli každý rok aspoň do semifinále Ligy majstrov, čas od času, vyhrali titul. To je to, čo je dnes aplikované na Bayern. Nemôžme preto negatívne hodnotiť vypadnutie v semifinále. Človek má dojem, že sa konečne môžete sťažovať na Bayern znovu a znovu. Pripadá mi to čudné. Chcem ešte pochváliť fanúšikov. Bol som rád, a to naozaj, ako v 80. minúte spievali. To bolo pre mňa znamenie, že tento klub sa štýlom, eleganciou dokáže vysporiadať s porážkou a byť lojálny postojom k sebe."

Za viceprezidentov klubu boli zvolení
Rudolf Schels a profesor Dr. Dieter Mayer.Meno pána Schelsa je známe, kto je však pán Mayer?
Profesor Dr. Dieter Mayer sa narodil 19. septembra 1955. Ako notár v súkromnej praxi pracuje od roku 1991. Od roku 1996 je notárom v Mníchove. Pán Mayer je aj čestným profesorom na Ludwig-Maximilians-Univerzite v Mníchove. Je otcom rodiny a vášnivým amatérskym futbalistom.

profesor Dr. Dieter Mayer: "Som nadšený z tohto hlasovania členov. Ďakujem za dôveru. Môžem vám sľúbiť, že budem pracovať zo všetkých síl a s veľkým nadšením pre tento klub."


fcbayern.sk gratuluje Karlovi Hopfnerovi k zvoleniu a v novej funkcii mu praje veľa šťastia, zdravia a úspechov.
fcbayern.sk gratuluje Rudolfovi Schelsovi a profesorovi Dr. Dieterovi Mayerovi k zvoleniu
a v novej funkcii im praje veľa šťastia, zdravia a úspechov.
fcbayern.sk ďakuje Ulimu Hoenessovi za všetku odvedenú prácu pre FC Bayern a praje mu
v nasledujúcich neľahkých rokoch veľa šťastia a pevné zdravie.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist