Rozhovor Robben - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Rozhovor s Robbenom, časť prvá...

"...a potom to znova poriadne rozbehneme."
Arjen Robben poskytol pre fcbayern.de rozhovor. Zverejnený bol v dvoch častiach. Vďaka prekladu, o ktorý sa postala Sue, Vám ho na tomto mieste prinášame celý v jednej časti...Ďakujeme Sue!

Arjen Robben je jedným zo 16 bavorských hráčov - reprezentantov, ktorí sú v týchto dňoch rozcestovaní.  Tento "blesk" na krídle nemusel našťastie ďaleko: dvakrát nastúpi v jedenástke holandského národného mužstva v Amsterdame - proti Estónsku a Rumunsku. "Všetkým reprezentantom, počas reprezentačnej prestávky v najbližších dňoch, veľmi prospeje nadýchať sa trocha iného vzduchu," vysvetlil v rozhovore pre fcbayern.de, pre ktorý si tento 29 ročný hráč našiel čas. Okrem iného, v ňom hovoril i o varovných slovách prezidenta FC Bayern Uliho Hoeneßa, ako i o jeho ocenení "strelec mesiaca február".

Rozhovor s Arjenom Robbenom, časť prvá:

fcbayern.de: Arjen, v sobotu si bol zvolený za najlepšieho strelca mesiaca február vďaka tvojmu úžasnému zásahu vo štvrťfinále o pohár DFB proti BVB. Aké pocity sa spájajú v s týmto gólom?
Robben: "Bol to krásny moment, v mimoriadnom zápase, proti obrovskému rivalovi. V kariére každého sa znova a znova vyskytnú okamihy, ktoré sú jednoducho krásne, ktoré si človek vychutná a na ktoré nikdy nezabudne. Tento gól patrí definitívne k nim. Aj preto, že bol mimoriadne dôležitý pre moje mužstvo."

fcbayern.de: Pri oceňovaní si za to dostal i medailu. Dostane čestné miesto?
Robben: "No, momentálne s ňou pobehujú moje deti. Milujú medaily - najmä môj najstarší syn. Pred pár týždňami získal on sám dve v lyžovaní. Cez víkend sa ma samozrejme opýtal, za aký výkon som dostal ja tú moju."

fcbayern.de: Najbližších skoro desať dní budeš s národným mužstvom Holandska.
Robben: "Tak veľmi sa na to teším - hlavne, že hráme dvakrát doma v Amsterdame a nemusíme teda nikam ďaleko cestovať.  Všetkým reprezentantom, počas reprezentačnej prestávky v najbližších dňoch, veľmi prospeje nadýchať sa trocha iného vzduchu a mať okolo seba iných ľudí. Potom to v FC Bayern znova riadne rozbehneme."

fcbayern.de:
Matthias Sammer oznámil, že od budúcej stredy "zavejú iné vetry" v FC Bayerne. Čo tým myslel?
Robben: "To je jasné. Od budúcej stredy, keď budeme zasa späť na Säbenskej ulici (sídlo FC Bayern v Mníchove: pozn. prekladateľa), sa musíme znova pustiť do toho naplno, musíme opäť nájsť svoj rytmus a dostať sa na tú úroveň, ktorá nás robila tak silnými v celej uplynulej sezóne. Potom to už totiž pôjde jedno za druhým: Najskôr zápas s Hamburgom, potom príde do Mníchova Juventus Turín. Musíme mať všetko pripravené - najmä v hlavách - a ukázať to najlepšie."

fcbayern.de: Po porážke s Arsenalom si volal po "budíčku". Boli ste v Leverkusene už prebudení?
Robben: "Najmä prvých 20 až 30 minút sme hrali veľmi dobre. Dominovali sme v celom dianí na ihrisku. Potom sme, žiaľ, stratili trocha kontrolu. Leverkusen zosilnel a riadne na nás tlačil. V konečnom dôsledku sme uspeli, ale v jednotlivých fázach sme zabudli presadzovať našu hru. Na tom musíme ešte zapracovať."

fcbayern.de: Ohliadnime sa ešte raz na zápas proti Arsenalu. Ako si ty vysvetľuješ, že na konci to znova bolo také tesné?
Robben: "Pred zápasom sme hovorili o tom, že nesmieme inkasovať skoro gól. Zábavné na futbale je, že sa stane presne to, o čom sme rozprávali. To nahralo Arsenalu do kariet. Nemali čo stratiť. A my sme jednoducho nemali dobrý deň - ako už v Hoffenheime a proti Düsseldorfu."

fcbayern.de:  Presne takto to zhodnotil aj prezident Uli Hoeneß…    
Robben: "Áno a mal aj absolútnu pravdu s tou kritikou. Je to pravda. Tá nie je niekedy pekná, no považujem za dobré, že je vyslovená. Prirodzene hráme zatiaľ super sezónu, často sme predviedli veľmi pôsobivé výkony. Ale teraz sa ukázalo zopár vecí, ktoré musíme znova vylepšiť.

Rozhovor s Robbenom, časť druhá..

"Ten "hrniec" už musím aj ja raz vyhrať."
Možný zisk už druhého ligového prvenstva s FC Bayern by bol "veľmi , veľmi dôležitý titul", povedal Arjen Robben. Avšak jeho osobným cieľom je víťazstvo v Lige majstrov, ako vysvetlil v druhej časti rozhovoru pre fcbayern.de: "To chcem dosiahnuť všetkými možnými silami. Dvakrát som bol s FC Bayern vo finále Ligy majstrov, dva razy s Chelsea v semifinále. Ale napokon musí človek tento pohár predsa len raz  vyhrať!" Okrem toho porozprával Robben i o nebezpečenstvách, ak je v lige rozhodnuté predčasne, o jeho skúsenostiach s talianskym týmom a o jeho nevypočítateľnom organizme.

Rozhovor s Arjenom Robbenom, časť druhá:

fcbayern.de: Arjen, teoreticky si môžete titul majstra odniesť domov už na veľkonočnú nedeľu - tak skoro, ako ešte nikdy v histórii. Minulý víkend si povedal, že by to mohlo byť pre Ligu majstrov a Pohár DFB nebezpečné...
Robben: "Takto odpoviem: Bude to iste veľká výzva. Aj keď už body nebudú v domácej lige rozhodovať, musíme ostať s výkonom na 100%. Nesmieme ani potom poľaviť a myslieť si, že všetko zvládneme ľavou zadnou. Čakajú na nás veľké zápasy. Musíme v tom ostať naplno. Ale s takým charakterom nášho mužstva, aký máme, by to nemal byť veľký problém."

fcbayern.de: Ako sa darí udržať ten tenký špagátik medzi rozdelením síl a sústredením sa na tie tri, štyri, päť veľkých zápasov?
Robben: " V tréningu vždy ťaháme spolu. Futbal predsa vieme hrať všetci.  Ide hlavne o myslenie. Toho sa musíme držať."

fcbayern.de: Čo by pre teba znamenalo získanie druhého ligového prvenstva s FC Bayern?
Robben: "To by bol pre nás veľmi, veľmi dôležitý titul - zvlášť, keď sme dva roky nič nezískali. Je to jednoducho výnimočné, že sme na špici s takým veľkým náskokom a je viac než pravdepodobné, že si prinesieme opäť  tú "misu" do Mníchova."

fcbayern.de: Poďme k  Lige majstrov. Vy hráči, ste spoločne sledovali losovanie vo Vašom  tréningovom centre.  Čo sa ti prehnalo hlavou pri vylosovaní Juventusu Turín?
Robben: " Museli sme dlho čakať, kým nás vytiahli. Človek si môže pred tým všeličo želať, ale nakoniec to dopadne tak, ako to dopadne - a tak to musí i prijať. Keď sa chceš dostať do finále, musíš predsa dokázať poraziť aj Juventus. Mohlo to byť lepšie, no ale aj horšie."

fcbayern.de: Ako hodnotíš súpera?
Robben: "Juventus je v defenzíve výborne organizovaný, no i vpredu majú obrovskú kvalitu. Bude to ťažké, pravdepodobne to bude o trpezlivosti. Budeme sa musieť snažiť preraziť svojou kreativitou tú závoru. Budú to istotne úžasné futbalové večery."

fcbayern.de: Ty osobne hráš rád proti talianskym klubom?
Robben: Áno! Vždy som sa proti nim cítil veľmi dobre. Talianske mužstvá majú vo zvyku stiahnuť sa veľmi dozadu. Preto majú protihráči viac loptu v držaní. Môžu viac na nich vyskúšať. A to sa mi páči."

fcbayern.de: Aký je recept na úspech proti Juventusu?
Robben: Doma musíme položiť základy - víťazstvom na nulu. Nevidím nevýhodu v tom, že začíname práve doma, v Allianz aréne. V ostatných rokoch zrovna to bolo pre nás prínosom, výhodou. V roku 2010 sme na ceste do finále porazili na začiatku doma Fiorentinu, Manchester United a Lyon a v odvetách sme rozhodli v náš prospech. Minulú sezónu proti Real Madridu to bolo úplne rovnaké.

fcbayern.de: Zisk medzinárodného titulu je posledným veľkým cieľom v tvojej úspešnej kariére?
Robben: Áno, to chcem dosiahnuť všetkými silami. Dvakrát som bol s FC Bayern vo finále Ligy majstrov, dva razy s Chelsea v semifinále. Ale napokon musí človek tento pohár predsa len raz vyhrať! Teraz sme opätovne v štvrťfinále, teda na veľmi dobrej ceste. Ale keď sa tak pozerám na mužstvá, ktoré tam ešte ostali, bude to v tejto sezóne zasa veľmi, veľmi ťažké."

fcbayern.de: Odohral si v odvetách presne toľko zápasov (10) ako v zápasoch úvodných. Čím to je, že sa teraz môžeš na svoje telo viac spoľahnúť, aj po zimnej prestávke?  
Robben: Neviem. Je pravdou, že v minulosti to bol často problém. Dúfam, že to teraz dokážem. Odohral som dva zápasy za sebou. Bolo to dôležité pre môj rytmus. Mám veľmi dobrý pocit, moje problémy s lýtkom sú vyriešené, ale človek nikdy nevie. Občas i mňa moje telo veľmi prekvapí.

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist