Prognóza zranenia Schweinsteigera - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Blog > Tomáš 'MeeTee' Čorej


Prognóza zranenia Bastiana Schweinsteigera...

18/10/2014

Bastian Schweinsteiger patrí už teraz k najlegendárnejším hráčom Bayernu vôbec. 30-ročný záložník zohral dôležitú úlohu pri zisku majstrovského titulu s nemeckou reprezentáciou, no odvtedy v podstate vôbec nehral. Jeho problémy so šľachami ho však eliminujú natoľko, že si v tomto roku už zrejme vôbec nezahrá.

Joachim Löw to bez Schweinsteigera nemá ľahké, o čom svedčia koniec koncov aj samotné výsledky úradujúcich majstrov sveta. Je veľmi náročné nahradiť dirigenta zálohy, o čom by zrejme vedeli hovoriť viacerí. "Dúfame, že sa skoro uzdraví, no nemôžeme prognózovať dopredu. Bastian sa už nevie dočkať, kedy opäť vybehne na trávniky, no na druhej strane si dobre uvedomuje, ako na tom je. Potrebuje veľa času k plnohodnotnému návratu," komentoval podľa stránky bleacherreport.com Oliver Bierhoff, generálny manažér Nemecka. Bild reports informuje, že 108-násobný nemecký reprezentant by sa mohol do zápasov vrátiť až v budúcom roku, a aj to iba pri pozitívnom vývoji jeho šliach.


Ľudia sú pochopiteľne z jeho zdravotného stavu značne znepokojení, čo je však logické. Bastian je už 10 rokov súčasťou nemeckej reprezentácie, kde odohral 108 zápasov, v ktorých sa mu podarilo streliť 23 presných zásahov. Paradoxne, za svoju vlasť hrať nemôže hrať až odvtedy, odkedy sa stal jej hlavným kapitánom, po tom, čo Lahm ukončil reprezentačnú kariéru.


Ako sa však Schweinsteingerovi nedarí zdravotne, všetko si vynahradzuje v osobnom živote. Nemecké bulvárne denníky informujú, že sa mal dať dokopy s Annou Ivanovičovou, hviezdnou srbskou tenistkou. Nejedná sa však o potvrdenú informáciu.


Ako fanúšikovia Bayernu tak musíme spolu dúfať, že sa dá dokopy čo najskôr, pretože všetky tímy v ktorých hrá sú bez neho len 'polovičné'.


autor: Tomáš 'MeeTee' Čorej
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist