FC Bayern uniká konkurencii - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


FC Bayern uniká konkurencii...


2 : 0, 2 : 0, 3 : 0, 4 : 0 - FC Bayern po zimnej prestávke ešte nezaváhal a opäť sa vzdialil v tabuľke Bundesligy od konkurencie o ďalší krok. Vďaka výhre na domácej pôde proti Schalke 04 Gelsenkirchen 4 : 0 (2 : 0) v sobotu večer a vďaka prekvapivým zaváhaniam prenasledovateľov (Borussia Dortmund 1:4 proti HSV, Bayer Leverkusen 3 : 3 v Mönchengladbachu) vzrástol náskok v tabuľke už na 15 bodov.

"Bol to pre nás prirodzene perfektný hrací deň", teší sa klubový prezident Uli Hoeneß po záverečnom hvizde a 17-nástom víťazstve v sezóne. "Vyzerá to veľmi dobre. Mužstvo je veľmi, veľmi dobre rozohrané. To sa teraz potvrdilo", uzavrel Karl-Heinz Rummenigge a uviedol ešte: "Hráme neuveriteľne
koncentrovane celú sezónu. V druhej časti sezóny tím opäť vzrastá. Je to neuveriteľné."

15 bodový náskok FC Bayern po 21 kolách, to sa v 50 ročnej histórii Bundesligy ešte nestalo. "Bayern Mníchov hrá v tomto momente inú ligu", povedal tréner Schalke Jens Keller. O predbežnom rozhodnutí o víťazovi Bundesligy ale nemôže byť "žiadna reč", povedal Hoeneß jasne, nie je "žiadny dôvod" na eufóriu. "Máme pred sebou ešte dosť zápasov a bojujeme na troch stranách.

"Neprijímame ešte žiadne gratulácie", vysvetľuje Rummenigge. "Musíme hrať takto s istotou aj naďalej, tak ako sme začali." Ani tréner Jupp Heynckes nechce ešte o predbežnom rozhodnutí počuť. "Ešte nás čaká veľa zápasov, ktoré musíme zvládnuť. Ak už nebude ani teoretická šanca, že môžeme prísť o titul, potom sa môžeme rozprávať o titule."

Zo stránky fcbayern.de preložil Ondro.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist