Rozhovor Zidane - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Schweinsteiger je môj obľúbený...
bild.de krátko pred finále Ligy majstrov vyspovedal ikonu svetového futbalu, francúza Zinedine Zidana. Prinášam voľný preklad rozhovoru.

bild.de: Priali ste vášmu priateľovi Franckovi Ribérymu všetko najlepšie pre dnešný zápas?
Zidane: "Nie. Nemám rád, keď je hráč kontaktovaný pred dôležitým zápasom. Ale ja mu zavolám neskôr, a som istý, že mu pogratulujem k niečomu veľkému."

bild.de: Ako hodnotíte jeho vystúpenie k dnešnému dňu?
Zidane: "Ako mimoriadne silné. Franck hrá vynikajúcu sezónu. Dáva Bayernu veľmi, veľmi veľa a robí fanúšikov spokojných."

bild.de: Ktorý nemecký hráč je Váš najobľúbenejší?
Zidane: "Schweinsteiger. Ťažko vysloviteľné meno - ale je to veľmi veľký hráč na mňa (smiech)."

bild.de: Prekvapilo Vás, že dva nemecké tímy sú vo finále?
Zidane: "Ale vôbec nie! Videl som Dortmund v tejto sezóne opakovane hrať proti Madridu. Rovnako ako Bayern, majú skvelý mix mladých a skúsených hráčov. Všetci sú dokonale vyškolení, majú silnú techniku. Oba tímy hrajú trvalo najlepší futbal v Európe. Zaslúžili si to finále. "

bild.de: Čo odlišuje nemecký futbal?
Zidane: "Rovnako ako máme mnohých hráčov Francúzska, ktorí majú iné kultúrne zázemie, aj nemci majú hráčov ako Özil alebo Khedira. Tento vplyv je veľmi dobrý pre nemecký futbal, takže je čím ďalej lepší. Nemecký futbalový už nie je len boj a nadšenie, to je naozaj dobre vidieť."

bild.de: Čo na Vás najviac zapôsobilo?
Zidane: "Úspech nie je náhoda, budúcnosť bola plánovaná v čase. Začalo to s výstavbou nových štadiónov pre majstrovstvá sveta 2006. Každý vie, že štadióny sú vždy plné, liga je čím ďalej lepšia. V Nemecku je vždy veľmi priateľská atmosféra. Nemecká cesta je vzorom pre všetky ostatné krajiny. "

bild.de: Sme teraz favoritom na víťazstvo titul majstra sveta?
Zidane: "Nemecko je stále favoritom. Nikdy to nebolo inak."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist