Príhovor Rummenigge - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Rummeniggeho príhovor na bankete:
25/05/2013

Dnes premeníme noc na deň!


V Grosvenor House v Londýne sa oslavovalo. Okolo 2000 hostí vzdávalo hold čerstvému víťazovi Ligy majstrov na oficiálnom bankete. Prv než hudobná skupina rozpálila slávnostnú sálu a než mužstvo, predstavenstvo a čestní hostia zobrali tanečný parket útokom, predniesol o 1:06 hod. miestneho času prítomným oslavujúcim Karl-Heinz Rummenigge pár slov.
fcbayern.de zdokumentovalo reč predsedu predstavenstva FCB:

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

"Vážený pán premiér, milí hostia, milí Bavoráci,

keď som v pondelok po prvýkrát videl toto video (finálová hymna v podaní Mníchovských filharmonikov), vohnalo mi to slzy do očí, pretože som si pomyslel: Čo je to za klub? Aká je to kvalita? Aká je to hrdosť, ktorú momentálne prezentuje tento Bayern Mníchov? Od pondelka, do dnešného večera, tak do 22.45, som pociťoval v žalúdku silné rachotenie, pretože som tento zápas prežíval takým spôsobom, ako nikdy doposiaľ. V tejto sále sedí 2000 ľudí - to je Bayern Mníchov. Mužstvo, tím trénerov, na čele s veľkolepým trénerom, ktorí nám dali tento rok neuveriteľnú nádielku.
(potlesk)
Veľmi dobre si spomínam: je to rok dozadu, keď sme sa 19. mája 2012 po "finále dahoam", do ktorého sme všetci vkladali veľké nádeje, stretli v Postpalaste (....). Prechádzal som popri zástupoch fanúšikov, ktorí odchádzali z Olympijského štadióna, pozeral som do ich tvárí a pomyslel som si: Mamma mia! Čo sa to deje? Aký šok spôsobil práve tento klub?(....) A ako to unesieme?
Sám som bol pred začiatkom sezóny veľmi zvedavý.(...) Prirodzene sme boli všetci po tom 19. máji 2012 riadne šokovaní. Milý Jupp, ja som bol na dovolenke na Sylte, ty si bol na dovolenke v Schwalmtale! A skoro každý deň ráno, presne o 10-tej mi zatelefonoval a oznamoval mi, čo všetko musíme na mužstve zmeniť. Všetci sme potom v klube zatlačili na pílu - Mathias Sammer, Karl Hopfner, Jan-Christian Dreesen, Uli Hoeneß, Andi Jung.
To, čo sme dnes večer, vážené dámy a páni zažili, to bol športový comeback roka!
(potlesk)
Myslím, že viacerí očakávali, že sa po 19.5. zložíme, že upadneme do šoku a zmeravieme, že skončíme. Myslím, že presne to by sa vôbec nepodobalo na Bayern Mníchov. Myslím, že sme urobili presne to, čo sa urobiť muselo. Všetci sem sa zjednotili, zvlášť toto mužstvo, títo tréneri.(...) Považujem za veľkolepé, ako náš manšaft uznanlivo tlieskal, keď kráčala Borussia Dortmund hore (na čestnú tribúnu), ako potľapkávali a objímali hráčov.
(potlesk)
(...) Myslím, že to bolo úžasné finále, vynikajúci súper ale - a to je to najdôležitejšie - naše mužstvo zaslúžene zvíťazilo!
(potlesk)
Už som dlho pri tom (...) - no vychutnával som si to, ako nikdy predtým, keď mužstvo dnes preberalo najskôr medaily a potom aj pohár. Moja manželka mi povedala, že som vyzeral, akoby som objímal vlastných synov. Trocha mi to teraz vháňa slzy do očí....
(potlesk)

Tento manšaft má neuveriteľný charakter. Je prvotriedny na pľaci, je jedinečný aj mimo ihrísk. Nie je arogantný. Vyhráva, ide ďalej. (...) Chcem sa poďakovať mužstvu, tímu trénerov, špeciálne Juppovi Heynckesovi, za tento skutočne fantastický, veľkolepý rok, ktorý sme spolu prežili, čo nás priviedlo k titulu nemeckého majstra s náskokom 25 bodov...
(potlesk)
...a čo nám zaslúžene prinieslo po dvanástich rokoch opäť Ligu majstrov do Mníchova. Veľmi ďakujem za to! (...) Hermann Gerland povedal: "Páľte! Delá sú pripravené." O šesť dní je ďalšie finále, no myslím, že aj s 1,8 promile máme veľkú šancu!
(potlesk)
Všetko dobré! Oslavujte už dnes! Poučme sa z toho, čo povedal Bastian Schweinsteiger: Pite veľa! Premeníme noc na deň a ráno pocestujeme, bez spánku, domov!
Ďakujem!"
(potlesk)

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist