18:30

FC Bayern -
Bayer Leverkusen

2 : 1 (1 : 0)

Na šláger 25.kola Bundesligy proti farmaceutom z Leverkusenu nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, van Buyten, Boateng, Contento - Schweinsteiger, Kroos - Robben, Müller, Götze - Mandžukič.

6min - strela Schweinsteigera končí nad bránkou hostí.
8min - Robbenovu strelu vyráža brankár Leno iba na roh.
11min - po chybe našej obrany spáli Son 100% šancu, keď sám zoči-voči Neuerovi tesne minie bránku.
20min - Müllerova strela letí vysoko nad bránku.
28min - Contento vidí ŽK za faul na Hilberta.
29min - ďalekonosnú strelu Rolfesa vyráža Manuel Neuer pekným zákorokom nad brvno.
39min - Müllerova strela spoza šestnástky končí vedľa bránky hostí.

44min -
1 : 0 Schweinsteiger odcentruje, Mandžukič najvyššie vyskočí a aj keď tiesnený Wollscheidom, posiela loptu hlavou do bránky.

52min -
2 : 0 po faule na Contenta kopeme z hranice šestnástky priamy kop, ktorý Bastian Schweinsteiger nechytateľne zakrúti do bránky.
53min - strela Rolfesa letí vysoko nad bránku.
57min - Castro fauluje Contenta a vidí za to ŽK.
66min- obe mužstvá striedajú. Naši Ribéryho za Robbena a hostia Sona za Sama.
71min - gólovú strelu Kroosa vyráža brankár Leno na roh.
75min - Mandžukiča strieda Shaqiri.
78min - Rafinha vidí ŽK za faul na Cana.
80min - Cana strieda Derdiyok.
81min - Spahič vidí ŽK za "šlapák" na Rafinhu.
85min - Kroosa strieda Thiago.
86min - Bender vidí ŽK za faul na Ribéryho.
87min - Ribéryho gólovú strela spoza šestnástky vyráža Leno pekným zákrokom iba k Müllerovi, ktorého dorážka trafí iba Shaqiriho v offside.
90+1min -
2 : 1 Hilbert odcentuje a Rafinha neubráni Kießlinga, ktorý hlavou znižuje skóre.
90+2min - hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Nebolo ľahké zvíťaziť proti Leverkusenu. V 1.polčase sme nehrali dobre, mali sme veľa strát lopty a tiež šťastie. V 2.polčase sme zaútočili lepšie. Sme spokojní. Teraz potrebujeme jeden alebo dva zápasy na obhajobu titulu. Ale nie je dôležité kedy budeme majstri. Je dôležité, aby hráči udržali napätie. Musíme sa sústrediť a udržať koncentráciu ešte dva alebo tri mesiace."
Bastian Schweinsteiger: "Bol to dôležitý gól, upokojil mužstvo. Som rád, že som to dobre kopol. Len sa snažím robiť svoju prácu a získať spôsobilosť na získanie najvyššieho výkonu na najvyššej úrovni. Už sa môžeme stať majstrami v Mainzi. To by bolo skvelé, ale v skutočnosti nezáleží na tom, kedy."
Thomas Müller: "Od prvej po poslednú chvíľu sme kontrolovali hru aj keď obrana urobila pár chýb a nám trochu chýbal esprit (duchaplnosť, dôvtip, vtipnosť, pozn.prekladateľa) smerom dopredu. Leverkusen nás trochu ukolísal svojou taktikou. Po posledných niekoľkých týždňoch veľkých udalostí to bolo možno kvôli tejto situácii, že nehráme úplne na hranici možností."
Sami Hyypia ( tréner Leverkusen): "Po porážke nemôžeme byť spokojný. Bayern ukázal svoju kvalitu. Na začiatku sme mali príležitosť, aby sme dali prvý gól. Bola to smola, že sme dostali gól tesne pred prestávkou. Voľný kop Schweinsteiger bol skvelý, tam sme nemohli nič robiť. V druhej polovici, sa nám úplne chýbala sila."
Heung Min Son (Leverkusen): "V 1.polčase sme hrali dobre a urobili všetko, aby sa zabezpečilo, že nedostaneme tak rýchlo gól. Na konci 1.polčasu sme ale predsa len dostali gól na 0 : 1. To sa nesmie stať."