Signal Iduna Park Dortmund

Borussia Dortmund - FC Bayern

2
: 0 (1 : 0)

Na zápas o Supercup 2014, proti momentálne najväčšiemu rivalovi Borussii Dortmund, nastupujeme v netradičnej základnej zostave aj s netradičným rozostavením 3-4-3. Základnú zostavu tvoria: Neuer - Boateng, Martinez, Alaba - Hojbjerg, Bernat - Rode, Gaudino, Shaqiri - Müller - Lewandowski.

3min - brankár Langerak vyráža strelu Shaqiriho.
17min - Martínez malou domov takmer strelí vlastný gól. Manuel Neuer vykopáva loptu z bránkovej čiary. Kirchovu strelu z dobrej pozície Neuer vyráža.
22min - po Hofmannovom rohovom kope vyráža Neuer hlavičku Kircha.
23min -
1 : 0 lopta sa po súboji Aubameyanga s Alabom dostáva ku Mkhitaryanovi a ten ju nechytateľne posiela do bránky.
26min - prízemná strela
Aubameyanga končí v rukaviciach Manuela Neuera.
31min - zraneného Martíneza strieda Dante.
41min - Kehlovu strelu Neuer chytá.
43min - Neuer vyráža strelu Hofmanna a chytá strelu Kehla.
45min - Hojbjerg vidí ŽK za faul na Mkhitaryana.

46min - obe mužstvá cez prestávku striedajú. Domáci Schmelzera za Durma a naši Müllera za Lahma.
53min - Neuer chytá strelu Durma.
59min - Hojbjerga strieda Götze.
61min - držanie lopty 44%-56% v náš prospech.
62min -
2 : 0 Piszczek sa uvoľní cez Bernata, odcentruje a keďže Boatenga neustráži Aubameyanga, ten hlavou zvyšuje skóre.
63min - strelca gólu
Aubameyanga strieda Ramos.
73min - Boateng fauluje Kircha a vidí ŽK.
79min - Mkhitaryanova strela míňa bránku.
81min - Lahm stiahne za dres Durma a vidí ŽK.
84min - Kircha strieda Bender.
90+1min - hlavný rozhodca Gagelmann odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Blahoželám Jürgenovi Kloppovi a jeho tímu k víťazstvu. Prvých 15 minút sme hrali dobre, potom sme ale mali nejaké problémy. V 2.polčase sme boli príliš hlboko. Potrebujeme viac času. Zlou správou je vážne zranenie Javi Martínez, ktorý bol v dobrej kondícii. Vo štvrtok budeme vedieť, čo sa konkrétne stalo, ale myslím, podľa bolesti, že to nie je dobré."

Philipp Lahm: "Máme mnoho hráčov, ktorí len nedávno začali trénovať, takže stále potrebujeme čas. Z tohto dôvodu, to dnes nebolo tak jednoduché. Mali sme hneď na začiatku dobrú šancu. Sme stále uprostred prípravy, vždy trvá niekoľko zápasov, kým budeme pripravení na sto percent."

Robert Lewandowski: "Bol to prvý zápas a príprava bola obtiažna. Chceli sme vyhrať, ale dnes hral BVB lepšie. Teraz sa musíme sústrediť na ďalší zápas v pohári a myslím si, že zahráme oveľa, oveľa lepšie. Dúfam, že zranenie Javiho nebude vážne."

Jürgen Klopp (tréner Borussie Dortmund): "Dnes sme odohrali skvelý zápas. Vo fáze, v ktorej sa nachádzamesme urobili naozaj, ale naozaj veľký kus práce v obrane ako tím. Nedovolili sme Bayernu veľa príležitostí. Boli sme náročný súper. Oba tímy ale ešte stále nie na vrchole svojich tvorivých síl. Bolo trochu vidieť únavu. Ale dnes sme SuperCup vyhrali zaslúžene."