Rozhovor Martínez - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Rozhovor s Javi Martínezom...
"Vcelku môžem byť veľmi spokojný"


Javi Martínez odohral 43 zápasov v uplynulej dobe za FC Bayern a ako centrálny defenzívny stredopoliar, mal popri Bastianovi Schweinsteigerovi, veľký podiel na vynikajúcej "treble" sezóne nášho majstrovského rekordéra.

Momentálne sa však musí FCB zaobísť bez španielskeho majstra sveta a Európy, nakoľko je  Martínez po operácii triesla ešte v rehabilitácii. Robí však veľké pokroky, ako to potvrdil i v rozhovore pre portál fcbayern.de.

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

"Medzičasom už trénujem znova aj na trávniku, môžem absolvovať i tréning šprintov a behu a skúšam to už i s loptou," povedal Martínez, ktorý by mal byť už budúci týždeň postupne zaradený do mužstva. Ako divák pri ostatných zápasoch, sa Martínez s nadšením vyjadril o nedávnych výkonoch FCB: "Zo zápasu na zápas sa mužstvo zlepšuje, realizujeme nápady a myšlienky trénera dokonalejšie. Ešte to nie je všetko na 100%, ale sme na najlepšej ceste k tomu."

Rozhovor s Javi Martínezom:

fcbayern.de: Javi, pred piatimi týždňami ti operovali triesla, ako sa ti momentálne darí?
Javi Martínez: "Veľmi dobre, ďakujem. Operácia dopadla dobre a aj môj rehabilitačný program prebieha podľa plánu. Medzičasom už znova trénujem aj na trávniku, môžem už absolvovať behy a šprinty a cvičím už i s loptou. K tomu ešte robím špecifický tréning na posilnenie a stabilizovanie upínačov a priťahovačov triesiel a svalov, ktoré pôsobia na boky a panvu. Vcelku môžem byť veľmi spokojný."

fcbayern.de: Ako vyzerá ďalej tvoj rehabilitačný plán?
Martínez: "V najbližších dňoch budeme môcť ešte viac zvýšiť záťaž, aby som sa dostal postupne na 100 percent. Všetko však precízne dávkujeme, aby sa niečo znova nepoškodilo. Svalstvo musí byť i naďalej postupne posilňované. Myslím a dúfam, že sa budem môcť v priebehu budúcich týždňov, krok za krokom, zúčastňovať tréningov s manšaftom."

fcbayern.de: Kedy rátaš, že by si mohol opäť začať hrať zápasy?
Martínez: "Na to teraz ešte nemôžem odpovedať. V súčasnosti je v prvom rade dôležité, aby som mohol bez ťažkostí ďalej trénovať  a dostať sa do normálneho tréningového rytmu. Potrebujem teraz tréning, tréning a tréning, aby som sa dostal opäť do formy. Prirodzene, že chcem byť čo najskôr zasa pri tom, ale nechcem nič "prepísknuť". Napokon, tak či tak, rozhoduje tréner, kedy budem znova hrať."

fcbayern.de: V ostatných týždňoch postupne zažiarilo mužstvo i bez teba. Ako hodnotíš najčerstvejšie výkony?
Martínez: "Hrali sme skutočne veľmi, veľmi dobre. Od zápasu k zápasu mužstvo stupňovalo výkony, myšlienky a nápady trénera realizujeme dokonalejšie. Ešte nie sme na 100 percentách, no na najlepšej ceste k nim."

fcbayern.de: V akom blízkom kontakte si bol s kolegami v posledných týždňoch?
Martínez: "Aj keď som nemohol s mužstvom trénovať, alebo, že som nebol s nimi na cestách, boli sme predsa len v úzkom kontakte. Máme veľmi dobrý kolektív, ani zranení hráči nie sú na vedľajšej koľaji. A nebol som predsa sám, vo výkonnostnom centre som často trénoval spolu s Thiagom a Mariom Götzem."

fcbayern.de: V piatok večer hrá Španielsko proti Bielorusku kvalifikačný zápas o postup na MS. Získajú tvoji kolegovia z národného mužstva už letenky do Brazílie?
Martínez: "To predsa veľmi dúfam. Šance sú veľmi dobré, jedným zápasom by sme to mohli dokázať. V každom prípade si zápas pozriem, budem mužstvo podporovať a fandiť mu a dúfať, že sám budem čoskoro opäť pri tom."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist