Očakávania pred jarnou časťou - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Blog > Mario

Očakávania pred jarnou časťou.

29/01/2015

Máme za sebou skvelú jesennú časť. V Bundeslige nepoznáme trpkosť prehry, v Lige Majstrov sme suverénne ovládli skupinu. Všetci ale dobre vieme, že chlieb sa bude lámať až na jar. Tie najdôležitejšie zápasy nás ešte len čakajú. Skvelá forma viacerých hráčov nám robila radosť, ale to ako na tom budú kľúčoví hráči v marci či apríli, rozhodne o tom či to bude úspešná alebo veľmi úspešná sezóna. Ruku na srdce, nemecký titul sme pred sezónou brali ako samozrejmosť, a doterajší náskok nás v tom len utvrdil. Nemecký pohár by nám tiež mal priniesť finálovú učasť. Liga majstrov ostáva zatiaľ iba snom, k vytúženému Berlínskemu finále je ešte dlhá cesta. V roku 2012 sme na nemeckej pôde, dokonca v domovskej Allianz arene neuspeli a prišla nezaslúžená prehra s Chelsea. Najhorší večer v živote vystriedal o jeden rok ten najkrajší - víťazstvo s Dortmundom a gól Robbena máme snáď všetci stále pred očami. Tento moment dal mnohým fanúšikom až príliš veľké očakavánia do ďalších rokov. To minuloročné semifinále ešte tiež máme v živej pamäti, a od začiatku sezóny Guardiola pracuje na tom aby sa podobný výbuch neopakoval. V súčasnosti mám iba 3 či 4 favoritov na zisk ušatej trofeje, samozrejme vrátane Bayernu. Ale pamätáme si ťaženie Porta v roku 2004 či Interu v roku 2010, keď sa s nimi veľmi nepočítalo, takže stať sa môže čokoľvek. V osemfinále by nám konfrontácia s ukrajinským majstrom Šachtar Doneck nemala narobiť starosti. Od prípadného štvrťfinále už ale môžme čakať extra ťažkých súperov. Víťazstvo v tejto sútaži je čarovné, keď ho raz získate, chcete ho znovu. Takže motivácia hráčom nemôže chýbať. Žreb nám môže prisúdiť hocikoho, ale myslím, že práveže ostatní súperi by sa mali báť Bayernu a nie naopak. Pamätám si časy, keď sme sa dlhé roky nevedeli dostať ani len cez štvrťfinále, a teraz by sme to brali ako obrovský neúspech. Výsledky nášho tímu nás spravili nenásytnými a právom sa radíme k favoritom na finálovú účasť. S podporou fanúšikov to spoločne môžeme dokázať.

Čo sa týka Bundesligy, ťažké zápasy hráme vonku - Wolfsburg, Dortmund, Leverkusen...doma napríklad - Schalke, M'gladbach, ale potvrdenie majstrovského primátu by mohlo prísť už niekedy v apríli, očakávam tak 5-6 kôl pred koncom súťaže, možno aj skôr. Znie to naozaj neuveriteľne a takúto situáciu si z predchádzajúcich sezón nepamätáme, preto si vážme každé víťazstvo, aj proti slabším súperom. Najväčšími konkurentmi budú Wolfsburg, M'gladbach a Leverkusen. Trápenie Dortmundu v nás dosť často vyvolávalo škodoradosť, ale myslím že to vytiahnu na približne 8.-10.miesto. Tretí titul v rade a celkovo 25. je tak blízko, netreba však podceniť žiadneho súpera a ísť do zápasov so 100% nasadením.

Náš káder opustili Shaqiri a na polroka aj Höjbjerg, čo by nemalo oslabiť náš tím, keďže po dlhých zraneniach by mali byť k dispozícii Badstuber, a očakáva sa aj návrat Martineza, Thiaga a Lahma začiatkom marca. Hráčov je teda dosť, a keď nám bude priať šťastie, tak by už nemuseli prísť žiadne ďalšie zranenia. Neuer, Boateng, Alaba, Alonso, Robben a ďalší budú kľúčom k úspechu. Zohratosť by sa mohla dostať na ešte lepší level, a tak taktika nášho trénera môže sláviť úspech. Jeho práca už v Bayerne zanechala výraznú stopu a triumf v LM by z neho spravil trénerskú legendu v našom tíme. Držme mu teda palce, nech nám s Bayernom robí radosť, a keď to náhodou aj nevyjde, neodsudzujme trénera ani hráčov, lebo som si istý, že každý z nich v nasledujúcich vyše 20 zápasoch jarnej časti vo všetkých súťažiach odovzdajú maximum.

autor: Mario
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist