FC Bayern - VfL Wolfsburg

2 : 1 (1 : 0)

Ako úradujúci nemecký majster otvárame domácim zápasom proti
VfL Wolfsburg 52. ročník Bundesligy. Kvôli výraznej maródke nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Lahm, Dante, Badstuber - Robben, Gaudino, Alaba, Bernat - Müller, Lewandowski, Götze.

6min - po rohovom kope hostí fauluje Gustavo Neuera, navyše sa píska offside.
12min - Müllerova stela končí v náručí brankára Grüna.
16min - po chybnej rozohrávke Neuera sa k lopte dostáva Vieirinha, zle ale prihrá a tak zmarí črtajúcu sa šancu hostí.
18min - Grün chytá strelu Robbena.
21min - Müller na miesto strely volí prihrávku, ktorá ale neprejde na Robbena.
22min - Vieirinhovu strelu chytá Manuel Neuer.
28min - de Bruynovu prihrávku na Oliča chytá Neuer. Z protiútoku dáva Lewandowski gól, ktorý ale pre offside prihrávajúceho Robbena neplatí.
29min - Robbenovu strelu brankár hostí vyráža iba k Lewandowskému, ktorý ale nedokáže loptu doraziť do siete.
30min - Lewandowski akrobaticky zakončuje akciu, brankár Grün parádnym reflexívnym zákrokom loptu vyráža.
36min - držanie lopty 61%-39% v náš prospech.
37min -
1 : 0 Gaudinho krásne vysunie Robbena, ktorý sa pohrá s Gustavom, prihrá pred bránku a Müller tečuje loptu do bránky.

45min - hostia cez prestávku striedajú Hunta za Arnolda.
47min -
2 : 0 Robben vystihne rozohrávku hostí na polovici ihriska, vypichne loptu, ktorá sa po niekoľkých narážačkách dostáva od Lewandowskému späť k nemu a Arjen s prehľadom zakončí.
52min -
2 : 1 Vieirinha pri rýchlom vhadzovaní pošle loptu na Oliča, ktorý utešenou a presnou strelou prelobuje Neuera. Gól ale správne pre ruku Oliča pri spracovaní lopty nemal platiť.
55min - Lahm v dobrej pozícii slabo zakončí, Grün v pohode chytá.
57min - Lewandowski ide sám na brankára hostí, trafí však iba jeho.
58min - de Bruynov strelecký pokus mieri do rúk Manuela Neuera.
60min - Vieirinhu strieda Caligiuri.
62min - Götzeho strieda Shaqiri.
68min - Gustavo vidí ŽK za faul na Lewandowského. Nariadený priamy kop posiela Alaba do rúk brnakára Grüna.
72min - Gustava strieda Malanda.
78min - Lewandowského strieda Rode.
79min - Malanda zahodí nezahoditeľné. Sám pred Neuerom trafí loptu do Manuela, od ktorého sa lopta odráža späť k Malandovi, ten ale takmer z bránkovej čiary posiela loptu vedľa bránky.
84min - Rode dáva gól, ktorý ale pre údajný offside Müllera neplatí. Lopta okolo Thomasa preletela, ten ale v žiadnom prípade v offside nebol.
86min - Caligiuriho hlavička končí vedľa bránky.
87min - Arnold vidí ŽK po faule na Rodeho.
88min - Shaqiriho strelu z uhla vyráža brankár hostí.
89min - Gaudina strieda Hojbjerg.
90min - po rýchlom protiútoku vysúva Rode Robbena, ten ale trafí brvno.
90+1min - Müllerova pätička končí tesne vedľa bránky.
90+2min - Bernatovu strelu vyráža brankár Grün na roh.
90+3min - hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Pre všetkých trénerov na svete je víťazstvo tá najdôležitejšia vec. Som všeobecne veľmi, veľmi spokojný. Bojovali sme dobre. V druhej polovici bol Wolfsburg lepší. Nesmieme zabudnúť, že sme hrali proti jednému z najlepších tímov v lige. Víťazstvo je dôležité pre hlavu."

Arjen Robben: "Prvý zápas je vždy sranda. Najmä preto, že sme nemali ideálnu prípravu. Chceli sme brať tri body a to sme dosiahli. V 1. polčase sme boli suverénny, ale po 2 : 0 sme si asi pravdepodobne mysleli, že už je po všetkom. Vzhľadom k tomu, sme sa dostali do problémov. ale zvládli sme to.

Thomas Müller: "V niektorých fázach sme hrali naozaj dobrý futbal. Je zrejmé, že na začiatku sezóny neprebieha všetko hladko. Musíte sa zahryznúť a pracovať. Skvelá príležitosť Malandu nás opäť naštartovala. Môžeme hrať nielen dobrý futbal, my sme tiež bojovníci."

Holger Badstuber: "Samozrejme, že to bolo emotívne, že som bol schopný hrať po tak dlhej dobe doma pred domácim publikom. Je to krásna vec a ak ešte vyhráte. Pre mňa to bol perfektný deň."

Juan Bernat: "Je dôležité začať sezónu víťazstvom. Bol to dobrý zápas. Trochu sme ale tŕpli. Bayern je jedným z najlepších tímov na svete. Je radosť tu byť."

Dieter Hecking (tréner VfL Wolfsburg): "Na začiatku sme kontrolovali hru, potom sme ale boli príliš pasívny. Bayern nás potrestal a pridla aj ďalší gól. Po kontaktnom góle sme boli naozaj dobrí. Vzhľadom k tomu sa na ten zápas dalo pozerať. Rozdiel bol v tom, že Bayern je jednoducho konzistentný. Vzhľadom k tomu to bolo zaslúžené víťazstvo Bavorov."

Ivica Olič (VfL Wolfsburg): "Začali sme dobre. V posledných 15 minútach 1.polčasu sme boli zasunutý príliš ďaleko, pretože sme nechali Bayern hrať. Po 0 : 2 to bolo veľmi ťažké. Mali sme ale veľa dobrých momentov."

Max Green (VfL Wolfsburg): "My sme za stavu 0 : 2 ukázali veľkú morálku. Blahoželám tímu. V 2.polčase sme mohli vyrovnať. Samozrejme, že na konci mal Bayern niekoľko šancí, pretože sme museli otvoriť hru. Mali sme ale šance na strelenie druhého gólu."