28/10/2012
17:30

FC Bayern - Bayer Leverkusen

1 : 2 (0 : 1)

V 9.kole Bundesligy sme na domácom štadióne odohrali zápas proti Bayeru Leverkusen v zostave: Neuer - Badstuber, Boateng, Dante, Lahm - Gustavo, Schweinsteiger - Alaba, Kroos, M
üller - Mandžukič.

2min - po prihrávke M
üllera, Schweinsteiger zakončuje pätičkou tesne vedľa.
7min - Carvajal vidí ŽK za faul na Alabu.
14min - Mandžukičovu hlavičku chytá brankár Leno na bránkovej čiare.
16min - po Lahmovom centri, nepresne hlavičkuje Alaba.
24min - Dante vidí ŽK.
28min - hostia davajú Schürrlem gól, ktorý však pre faul Wollscheida na Danteho neplatí.
32min - po centri Carvajala hlavičkuje nepresne Kießling.
40min - Schweinsteigerovu strelu z 18 metrov vyráža brankár Leno.
42min -
0 : 1 po rýchlej akcii hostí a chybe Lahma pri prihrávke Schürrleho pred bránku, posiela Kießling loptu do siete.

46min - Badstuebra strieda Shaqiri.
49min - v šanci sa najskôr ocitne Kroos a potom aj Shaqiri, ktorého strela je zblokovaná obranou hostí.
54min - ďalekonosnú strelu Boatenga vytláča brankár Leno končekmi prstov na roh.
57min - ŽK pre Mandžukiča.
59min - Gustava strieda Robben.
60min - Kießling hlavička končí v náručí Manuela Neuera.
61min - pri krásnej strele Shaqiriho sa vyznamená brankár Leno.
62min - Shaqiri vidí za "filmovanie" penalty ŽK.
64min - Neuer chytá strelu Castra.
67min - Wollscheid blokuje strelu Mandžukiča.
74min - Schweinsteigera strieda Pizarro.
76min - Sch
ürrle preniká do pokutového územia, s jeho strelou si ale Neuer poradí.
77min -
1 : 1 Pizarro zacentruje pred bránku a Mandžukič hlavou zrovnáva skóre.
79min - Pizarrov priamy kop sa od nohy Mandzukiča odrazí na tyč.
84min -dvojnásobné striedanie z mužstve hostí. Odchádzajú Schürrle a Kießling a prichádzajú Hegeler a Sam.
87min -
1 : 2 Boateng zmení smer Samovej hlavičky a vedľa bezmocného Neuera si triafa vlastný gól. 90+1min - Alaba strieľa asi z 28 metrov končí v náručí brankára Lena.
90+3min - hlavička Pizarra končí na brvne bránky hostí.

Jupp Heynckes:
"Jedna prehra nás nezlomí. Budeme z nej čerpať poučenie. Keď hráte proti tímu ako Leverkusen, musíte byť 90 minút v tempe. To sme neurobili. Avšak, máme pohodlný náskok v tabuľke."

Philipp Lahm: "Víťazstvo Leverkusen nie je nezaslúžené. Dostaneme však blbý gól na 0 : 1, potom vyrovnáme na 1 : 1 a potom dostaneme rovnako stupídny gól na 1 : 2. Nepodarilo sa nám získať body. Možno sme mali byť spokojný s bodom, ale tím chcel vyhrať."

Manuel Neuer: "Rozhodujúcim faktorom bola obzvlášť silná obrana Leverkusenu. Navyše sme dostali nešťastné góly. Po vyrovnaní sme sa snažili hrať naďalej aktívne, Leverkusen sa snažil hrať naďalej ako na začiatku. Chceli sme streliť prvý gól, namiesto toho, sme museli doháňať gólové manko. V nadstavení to už nešlo."

Sascha Lewandowski (tréner Leverkusenu):
"Blahoželám tímu. Dnes vybojoval naozaj dobrý zápas a mal aj trochu šťastia, ktoré tu potrebujete. Je to bezpochyby zvláštne víťazstvo. Po prestávke mal Bayern tlak a bol veľmi silný. S neobyčajnou stabilitu a záhadnou bojovnosťou sme odolali a dokonca strelili víťazný gól."

Simon Rolfes (kapitán Leverkusenu): "Je to zvláštne víťazstvo, pretože som nikdy nebol schopný vyhrať s Leverkusenom na Bayerne. Konečne úspech Leverkusenu. Bola to obranná bitka, ale naše protiútoky boli vždy veľmi nebezpečné. Podľa mňa to bolo zaslúžené víťazstvo."

Stefan Kießling (Leverkusen): "Víťazstvo sme vybojovali. Všetci sme sa snažili a našťastie sme strelili gól na 2 : 1."