11/02/2012
15:30

FC Bayern - 1.FC Kaiserslautern

2 : 0 (2 : 0)

V 21.kole Bundesligy sme odohrali na domácom ihrisku zápas proti 1.FC Kaiserslautern. Kvôli zraneniam nastupujeme v netradičnej základnej zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Gustavo, Alaba - Ribéry, Müller, Kroos - Gomez.

4min - Ribéryho strelu spoza šestnástky pohodlne chytá brankár Trapp.
6min -
1 : 0 Lahm prihráva Ribérymu, ten kľučkami vycvičí Sahana a posadí mäkký center na hlavu Gomeza, ktorý nás posiela do vedenia.
13min - Gomez strelou spoza šestnástky prestrelí bránku hostí.
19min - Gomezovu šancu zmarí včasným vybehnutím brankár Trapp.
23min - Alaba z priameho kopu prestrelí bránku.
24min - Ribéryho polo strela - polo center nenájde adresáta.
29min -
2 : 0 Petsos vidí ŽK po faule na Lahma. Následný PK pošle Kroos na hlavu Müllera a ten nezaváha.
40min - Petsovova strela, po rohovom kope hostí minie našu bránku.
45min - ŽK pre Lahma po faule na Dicka. Následne hlavný rozhodca končí 1.polčas.

53min - Proti Gomezovej šanci včas vybehne brankár Trapp. Obaja sa ale ťažko zdvíhajú z trávnika.
54min - Po rohovom kope Kroosa a hlavičke Ribéryho odkopáva loptu z bránkovej čiary obranca hostí.
56min - striedame. Müllera strieda Robben.
57min - Rafinhovu strelu chytá brankár Trapp.
63min - dvojnásobné striedanie hostí. Odchádzajú Sukuta-Pasu a Fortounis a prichádzajú Schechter Derstroff.
67min - Robbenovu strelu z veľkého uhla chytá brankár hostí.
70min - Robbena v dobrej šanci vychytá brankár Trapp.
76min - na center Kroosa za obranu, si dobrej nabehne Badstuber, jeho strelu z voleja vyráža brankár hostí.
78min - odchádza Ribéry a prichádza Olič.
80min - Robben pri svojej typickej akcii netrafí bránku hostí.
82min - striedanie v oboch mužstvách. V našom prichádza Tymoshchuk a odchádza Kroos. U hostí odchádza Petsos a prichádza Zellner.
83min - Gustavovu slabú strelu chytá brankár Trapp.
84min - Wagner vidí ŽK za faul na Gustava.
87min - Tymoshchukova strela míňa bránku hostí.
89min - priamy kop Robbena, chytá brankár Trapp.
90min - nadstavený čas bude 1min.
90+1min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Od prvého hvizdu hlavného rozhodcu, sme mali zápas pevne vo svojich rukách. Už v 4min to skúšal Ribéry, o 2min neskôr sa pohodlne hlavou trafil Gomez. V 13min a 19min registrujeme opäť šance Gomeza, v 23min z priameho kopu, dobrý strelecký pokus Alabu. V 29min fauluje Petsos Lahma a vidí ŽK. Následný priamy kop pošle Kroos na hlavu llera a ten nikým nekrytý posiela loptu hlavou do siete. Zásluhu na tomto góle má aj brankár Trapp, ktorý zle vyberne z bránky. V 40min vidíme prvý strelecký pokus hostí, aj ten ale iba míňa našu bránku. Pred odchodom do šatní ešte vidí Lahm ŽK za faul na Dicka. Po zmene strán, v 53 a 54min prichádzajú opäť naše šance a v 56 min aj prvé striedanie. Na miesto Müllera prichádza Robben. V 63min sa tréner hostí Marco Kurz snaží oživiť hru svojho mužstva dvojnásobným striedaním. 67 a 70, to sú minúty v ktorých má šance Arjen Robben. V 76min sa v šestnástke hostí ocitne Badstuber a jeho dobrú strelu z voleja po centri Kroosa musí vyrážať brankár Trapp. V 78min strieda Ribéryho Olič a v 82min striedajú obe mužstvá. Na miesto Kroosa prichádza Tymoshchuk a na miesto Petsosa Zellner. Do konca stretnutia vidíme už iba náznaky šancí a tak po jednej nadstavenej minúte, hlavný rozhodca končí dnešný zápas. Takto nejako by mala vyzerať cesta za povinným víťazstvom. Opäť sa nám podarilo streliť prvý gól, ktorý navyše prišiel veľmi skoro. Po polhodine hry sme strelili ďalší gól a to už bolo na hostí, ktorý z nás mali až príliš veľký rešpekt, ktorého sa nedokázali zbaviť počas celého zápasu, priveľa. Druhý polčas sme iba kontrolovali hru, aby sme si neprivodili zbytočné komplikácie. Hostia si počas celého zápasu nevypracovali žiadnu príležitosť a tak prehralu úplne zaslúžene. Podali sme dobrý kolektívny výkon, ťažko vyzdvihnúť jednotlivca, napriek tomu za hráča zápasu vyhlasujem Toniho Kroosa, ktorého výkon sa mi páčil asi najviac. Dnešné víťazstvo malo aj svojich oslávencov. Bol to 100 víťazný zápas pre trénera Juppa Heynckesa ako trénera Bayernu a pre striedajúceho Robbena, jeho 50 zápas v Bundeslige. Počas týchto zápasov na podieľal na 51 góloch, keĎ 33 dal a na 18 prihral. Za fcbayern.sk obom gratulujem, len tak ďalej. V ďalšom kole 18/02/2012 cestujeme do Freiburgu, kde nám o 18:30 bude súperom domáci SC. Dôležitý zápas, aj vzhľadom na to, že je to posledný zápas pred prvým osemfinálovým zápasom proti FC Basel, ktorý odohráme 22/02/2012. Nestratiť na Dortmund a pred zápasom v Bazileji byť na víťaznej vlne, to sú ciele s ktorými musíme do Freiburgu cestovať.

Jupp Heynckes: "Potvrdili sme našu stúpajúcu tendenciu. Bolo to zaslúžené víťazstvo, niekedy sme hrali veľmi dobrý futbal. V prvom polčase, to nebolo ľahké, pretože Kaiserslautern bránil veľmi dobre. Som obzvlášť spokojný s našou obrannou hrou. Opäť sme hrali na nulu, a nič sme súperovi nedovolili. Som veľmi potešený."

Philipp Lahm: "Vyšli sme a pridali plyn. Potom to je pre súpera ťažké, zvlášť keď hráme doma. Ak vediete 2:0, je dôležité, nedostať gól. Celkovo to bolo OK. Teraz chceme naďalej hrať tak dobre."

Mario Gomez: "Prvá polovica bola až na posledných päť minút veľmi dobrá. Je dôležité, že sme vyhrali. Musí ísť ďalej a musíme samozrejme dúfať v zakopnutie Dortmundu."

Marco Kurz (tréner 1. FC Kaiserslautern): "Ma žačiatku sme urobili chybu, dostali sme gól a potom ďalší. Defenzívne sme boli kompaktní, ale čelu chýbala rozhodnosť. V druhej polovici nás iba brankár Trapp zachránil od vyššej prehry."

Kevin Trapp (brankár 1. FC Kaiserslautern): "Vedeli sme vopred, že to nebude ľahké. Avšak, mali sme veľké plány, pretože už proti Dortmundu a Schalke, sme ukázali, že môžeme. Dnes sme si ale zaslúžili prehrať."