Prestup Boatenga - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Prestup Jérôma Boatenga.Po dlhých a náročných rokovania a dokonca aj odmlke a prerušení rokovaní zo strany Citizens predsa len prišlo k dohode. Nemecký reprezentant Jérôme Boateng oblečie náš dres. Je preňho pripravená 4-ročná zmluva do leta 2015. Prestupovú čiastku kluby po vzájomnej dohode nezverejnia, neoficiálne sa hovorí o 13,5 milióne eur. Momentálne je Boateng s Manchestrom City na predsezónnom turné v USA. V najbližších dňoch by mal pricestovať do Nemecka na zdravotné testy. 192cm vysoký Jérôme Agyenim Boateng sa narodil 3.septembra 1988 v Berlíne. Je odchovancom Herthy Berlín a v doterajšej kariére pôsobil okrem Herthy aj v Hamburgeri SV a Manchestri City.

Karl-Heinz Rummenigge: "Boli to intenzívne vyjednávania a veľmi dlhá cesta, kým sme tento prestup dotiahli do úspešného konca. Jérôme Boateng bol našim hlavným kandidátom pre posilnenie stredu obrany."

Christian Nerlinger: "Jerome je mladý a veľmi perspektívny futbalista, ktorý už patrí do kádra nemeckej reprezentácie. S takým profilom perfektne zapadá do filozofie Bayernu. Naviac si ho tiež už na začiatku vyžiadal tréner Heynckes, ktorému sme tak splnili jeho prianie."

V piatok 15/07/2011 o 10:35 priletel Jérôme Boateng do Mníchova z Los Angeles priamo z tréningového kempu Manchestru City. Odtiaľ sa ponáhľal na lekársku prehliadku, následne bude nasledovať podpis zmluvy do 30.6.2015.

Jérôme Boateng: "Let bol veľmi vyčerpávajúci. Som ale rád, že nekonečné naťahovanie o prestupe sa konečne chýli ku koncu. Veľmi ma potešilo, že sa Bayern napriek obtiažnym rokovania nevzdal a bojoval o mňa."

Podľa trénera Juppa Heynckesa by mal Boateng hrať v strednej obrany s Rafinhom, Holger Badstuber a Philipp Lahm by mali dopĺňať obranu po krajoch.

V nedeľu 17/07/2011 podpisuje Jérôme Boateng zmluvu na 4 roky a absolvuje prvý tréning s novými spoluhráčmi.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist