Požiar Brenovho domu - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Požiar Brenovho domu...Známe skutočnosti:

• Vila v mníchovskej štvrti Grünwald do tla zhorela s pondelka na utorok 20/09/2011.
• Breno bol vo vile za 1,5 milióna eur sám.
• Manželka Renate a 3 deti boli v čase požiaru mimo domu.
• Pri požiari sa Breno nadýchal dymu a musel byť hospitalizovaný v nemocnici.
• Polícia namerala tesne po požiari v jeho dychu 1,5 promile.
• Vyšetrovatelia našli v dome niekoľko ohnísk požiaru.
• Záver polície: požiar, niekto založil úmyselne.
• Pri príchode záchranárov má Breno v rukách tri zapaľovače.
• Podľa susedov, Breno pôsobí v posledných týždňoch apaticky.
• Hovorí sa o oddelenej domácnosti s manželkou Renate.
• V piatok večer 23/09/2011 bol Breno vypočúvaný.
• Polícia podozrieva Brena s podpaľačstva.
• Noc strávil v Max-Planck Inštitúte na psychiatrickom pozorovaní.
• V sobotu 24/09/2011 ho vzali do väzby vo väzení Stadelheim.
• Dôvod väzby: aby nemohol utiecť a manipulovať s dôkazmi.

Breno pred rokom pre Bild am Sonntag povedal:
"V Brazílii som mal menej peňazí a menej luxusu, ale bol som šťastný človek.
Tu mám peniaze, ale chýba mi všetko ostatné. "

Pri odsúdení za podpaľačstvo hrozí Brenovi minimálne jeden rok vo väzení.


Vyjadrenia:

Karl-Heinz Rummenigge:
"Sme trochu prekvapený stanoviskom prokurátora, pretože jeho pas zničil oheň. Bez cestovného pasu sa predsa nedá utiecť. Breno je hráčom FC Bayern a platí prezumpcia neviny. Budeme podporovať jeho, ako aj jeho rodinu ako to len bude možné."

Uli Hoeness: "Budeme robiť všetko pre to, aby sme tento problém vyriešili. To čo urobil prokurátor v Mníchove, je absolútna katastrofa! Teraz je Breno vo väzení. To je nemožné. Aké nebezpečenstvo úteku?
Veď je pod zmluvou v FC Bayern. Môže naďalej pracovať a byť vyšetrovateľom k dispozícii. Dobrú noc, Nemecko, ak sa to deje v našej krajine. Budeme sa snažiť niečo urobiť, aby sme ho čo najrýchlejšie dostali z väzby."

Brenova manželka Renate na twitter napísala: "Viem, že Boh ho oslobodí od tejto nespravodlivosti.
Prosím všetkých, aby sa za Brena modlili."

Werner Leitner (Brenov advokát): "Brenovi nie je dobre, je veľmi smutný. Ako to vidím ja, je chorý a potrebuje pomoc. Už som podal habeas corpus (doslova: maj telo (nedotknuteľné), historicky prvé slová zákona o ochrane osobnej slobody človeka, prijatého anglickým parlamentom roku 1679-pozn. autora). Rozhodnúť sa musí do dvoch týždňov. Breno je vo veľmi ťažkej situácii. Robím všetko pre to, aby som zabezpečil, že ho prepustia, akonáhle to bude možné."

Barbara Stockinger (hlavný prokurátor): "Očakávame, že ukončíme kontrolu záznamov v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov. Do tej doby bude vyšetrovanie normálne pokračovať. Ak nezistíme ďalšie nové skutočnosti ohľadom vyšetrovania, zatýkací rozkaz bude zachovaný. "

Thomas Steinkraus-Koch (hovorca mníchovského štátneho zástupcu): "V Brenovom prípade naďalej prebieha vyšetrovanie, ktoré má vyvrátiť alebo potvrdiť podozrenia. Bolo potrebné minimalizovať nebezpečenstvo úteku. Bayern Mníchov môže byť jeho zamestnávateľ, ale nie je účastníkom trestného konania. Kde pán Breno prácuje, nehrá pre nás žiadnu rolu. Robíme svoju prácu ako v každom inom prípade. Podozrenie z trestného činu predsa môže byť podnetom k úteku."

Profesor Florian Holsboer (riaditeľ Inštitútu Maxa Plancka): "Nechcem povedať, že trestným stíhaním vyšetrovatelia urobili niečo zle, ale nemôžem pochopiť ich strach z nebezpečenstva s manipulácie s dôkazmi a zo skrývania. Pri našom rozhovore bol Breno priateľský, to čo hovoril malo zmysel, preto mi chýba predstavivosť, že si zapálil svoj dom úmyselne. Treba zistiť, do akej miery tam bola nedbalosť. Tiež je ťažko si predstaviť, že by mohol zatemniť svoj čin po tom všetkom, čo zažil. Mladý hráč prichádza s veľkým očakávaním ako obrovský talent do zahraničia k cudzej kultúre, všetko je pre neho nové. Tlak na jeho osobu je obrovský. Potom prídu zranenia, problémy a to všetko môže mať vplyv na psychiku, zvlášť keď je ešte tak mladý. Hrozia dislokácie a teraz sedí vo väzení. Musíte vnímať ak ste v oblasti profesionálneho futbalu nielen viditeľné zranenia ako poškodené väzy a koleno, ale musíte dať pozor aj na psychiku a tým pádom aj na poškodenia mozgu."Brenov advokát Werner Leitner prišiel vo štvrtok 29/09/2011 o 10:35 do väznice Stadelheim, aby bol prítomný pri výpovedi Brena. Brány väzenia opúšťa o 12:40 - bez Brena. Sudca sa rozhodol Brena vo väzbe zatiaľ ponechať.

Werner Leitner: "Zmenili sme argumenty a dúfam, že teraz je to dobré riešenie. Obžaloba chce ešte počkať na ďalšie vyšetrovanie. Budeme čakať v pokoji a statočne na spravodlivý rozsudok. Všetky zainteresované strany potrebujú ešte čas. Breno aj trpezlivosť."

Prokuratúra je stále názoru, že Breno si dom zapálil sám...

Prepustenie na kauciu...

  


Vo štvrtok 06/10/2011 o 16:10 opúšta po 13 dňoch Breno v čiernom Audi A5 brány väznice Stadelheim. Brazílskeho obrancu prepustili z väzby po zložení kaucie. Výška kaucie (hovorí sa o 500 000€) ani ďalších 11 podmienok za ktorých bol Breno prepustený nie sú známe. Mníchovská prokuratúra už nevidí dôvod obávať sa úteku hráča do zahraničia či iného marenia vyšetrovania, vo svojom vyhlásení ale dodáva, že: "Pri porušení niektorej podmienky môže nasledovať znovu zatknutie a vzatie do väzby." Podmienky zvyčajne zahŕňajú odovzdanie pasu a vodičského preukazu, blokáciu účtu, povinnosť pravidelne sa hlásiť na polícii a podobne. Breno zostáva naďalej hlavným podozrivým.

Werner Leitner: (Brenov advokát): "Bol to dôležitý krok správnym smerom."

Karl-Heinz Rummenigge:
"Sme veľmi radi, že Breno bol dnes prepustený z väzby a že sa môže vrátiť k svojej rodine a Bayernu. Sme vďační súdu a pánovi Leitnerovi, že sa zaoberal týmto prípadom spravodlivo a citlivo."

Christian Nerlinger: "Naša klinika s Dr.Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrtom, je pripravená okamžite poskytnúť Brenovi špičkovú starostlivosť, aby sa jeho zranené koleno úplne vyliečilo, aby sa hráč čo najskôr mohol znovu začleniť do tímu a mohol trénovať. "

V piatok 07/10/2011 po 13:00 prichádza Breno na Säbener Straße a mizne v útrobách školiaceho strediska. Tam absolvuje s fitness trénerom Thomasom Wilhelmim cvičenia na stabilizáciu operovaného pravého kolena. Manželka Renata si po neho prichádza po 15:30 a odváža ho na Audi A6 do ich nového nájomného domu.


foto: www.bild.de

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist