Prichádza Javi Martínez - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Prichádza Javi Martínez...
Dnes sa uzavreli špekulácie ohľadne prestupu-neprestupu 23-ročného španielskeho reprezentačného obrancu Javiho Martíneza do nášho mužstva. Po úspešnom absolvovaní lekárskej prehliadky, klub a hráč podpísali zmluvu do 30. júna 2017. Nepotvrdená prestupová čiastka by mala byť na úrovni 40 miliónov eur, čím by si príchod Martíneza stal najdrahším prestupom v histórii Bundesligy. V našom mužstve bude obliekať dres s číslom 8.

Karl-Heinz Rummenigge: "Bez diskusie to bol komplikovaný transfer. Aj preto sme veľmi šťastní, že Javier Martínez je konečne v našom kádri. Vieme, že je to kvalitný hráč so silnou osobnosťou. Spolu s trénerom Juppom Heynckesom a športovým riaditeľom Matthiasom Sammerom sa tešíme na spoluprácu s ním."

Javi Martínez: "Mám veľkú radosť a teším sa, že budem hrať za skvelý klub s takou históriou. Musel som veľmi dlho čakať, ale teraz je už čakanie u konca. Bayern je jeden z najlepších tímov v Európe aj na celom svete. Je tu mnoho špičkových hráčov, ktorí hrajú fantastický futbal a to je pre mňa veľká motivácia. A samozrejme chcem vyhrávať tituly."

fcbayern.sk praje Javimu veľa, veľa šťastia, zdravia a úspechov v našom klube. Vitaj Javi!!!


Prvý deň Javiho Martíneza v Bayerne...


11:03 - Javiho čaká tlačová konferencia v Allianz Arena, kde je asi 100 novinárov a viac ako 20 kamier. Spoločnosť mu robia športový riaditeľ Matthias Sammer a tréner Jupp Heynckes. V publiku je jeho rodina (vrátane jeho otca, matky a jeho sestry).
12:10 - prvá návšteva v kabíne Allianz Areny.
14:18 - Javi prichádza na Sabener strasse, po vystúpení z auta rozdáva prvé autogramy a pózuje na prvé fotografie s fanúšikmi.
14:23 - začína sa "tour" po školiacom stredisku. V kabíne stretáva svojho prvého tímového kolegu, v súčasnej dobe zraneného brankára Lukasa Raedera a pozdravia sa podaním ruky.
14:28 - prvý kontakt s loptou.
14:31 - na prvom poschodí stretáva ďalšieho spoluhráča - Rafinhu, s ktorým prehodia pár slov v španielčine. Počas prehliadky jedálne, kaviarne a fitnes centra objavil FC Bayern sendvičovač. "Všetko Bayern," poznamenal s úsmevom.
14:36 - na druhom poschodí strediska služieb sa Martínez zastaví v sále, kde sa konajú schôdzky tímu a video analýzy. Pokračuje na strešnú terasu, odkiaľ má nádherný výhľad na celý areál.
14:43 - v suteréne servisného stredisku sa Javi prezlieka. Vezme si oblečenie do telocvične a kopačky veľkosti 45.
14:57 - Javi v červeno-zlatej kombinácii absolvuje prvé oficiálne fotografovanie.
15:18 - v štúdiu FCB.tv je Javi natočený na video obrazovky v Allianz Arene.
15:21 - Javi sa vracia späť do kabíny.
15:25 - Pre FCB.tv hovorí Martínez o prvých dojmoch z Bayernu. "Je to neuveriteľné. Podmienky sú tu jednoducho úžasné a zodpovedajú stupňu, na ktorom tento klub je. Som ohromený a som si istý, že sa tu budem cítiť veľmi príjemne."
16:33 - Javi sa trochu potí na tréningovom ihrisku. Absolvuje ľahký tréning s loptou.
17:20 - Prvý deň Javiho Martíneza v Bayerne sa končí.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist