18:00
Khimki Arena Moskva

CSKA Moskva - FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

Na zápas 2.kola Ligy majstrov proti armádnemu CSKA Moskva, v netradičnom čase (18:00) a pred prázdnou Khimki Arenou (trest pre CSKA za neprístojné správanie divákov v zápase minulej sezóny proti Viktorii Plzeň) nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Lahm, Benatia, Dante, Alaba - Alonso - Götze, Bernat - Robben, Lewandowski, Müller.

8min - Musa v šanci prestrelí našu bránku.
9min - po Bernatovom centri netrafí Götze z prvej bránku domácich.
11min - Robbenovu gólovú strelu k tyči po jeho typickej akcii vyráža brankár Akinfeev na roh.
15min - strelu Milanova spoza šestnástky chytá Manuel Neuer.
18min - Alonsov priamy kop končí iba v náručí domáceho brankára.
21min - 0 : 1 Fernandez fauluje na rozhraní šestnástky Götzeho. Hlavný rozhodca to posúdi ako penaltu, ktorú Thomas Müller bezpečne premení.

25min - Eremenkova strela letí vedľa našej bránky.
27min - Lewandowski dáva gól, ten ale pre offside neplatí.
34min - dobrú ďalekonosnú strelu Müllera vyráža brankár Akinfeev.
36min - Musa ujde Benatiovi a postupuje sám na Neuera. V 100% šanci ale trafí iba vybiehajúceho Manuela, odrazenú loptu stihne prihrať Tošičovi, ktorí ale našu bránku z hranice šestnástky prestrelí.
40min - ŽK pre Lahma po faule na unikajúceho Shchennikova.
41min - Eremenkova strela sa obtrie o spojnicu našej bránky.
42min - lopta po Lewandowského hlavičke končí v rukách domáceho brankára.
45min - Robben a následne Lewandowski v dobrej pozícii preváhajú správny moment na strelu, Götzeho zblokované zakončenie končí v rukaviciach brankára Akinfeeva.
45+1min - Eremenko vidí od hlavného rozhodcu ŽK.

47min - Bernatova zblokovaná strela trafí iba bočnú sieť.
52min
- Dante z Benation dovolia Musovi zakončiť, odrazenú loptu Alaba hlavou opäť posiela k Musosi, ktorého zakončenie následne Alaba zblokuje a svoju chybu napraví.
53min
- Lewandowské strelu v dobrej pozícii zblokuje domáca obrana.
62min
- Alabova strela letí vysoko nad bránku.
66min
- domáci striedajú Natcha za Doumbiu.
68min
- Benatia vidí ŽK za faul na Musu.
70min
- Götzeho nepresná strela letí vedľa bránky.
75min
- Tošičova strela z veľkej diaľky končí iba v rukách Manuela Neuera.
77min
- Shaqiriho strieda Götze.
78min
- Tošiča strieda Efremov.
81min
- Robbena strieda Rafinha.
85min
- Müller v 100% šanci nepochopiteľne volí na miesto strely prihrávku.
86min
- Shaqiriho zakončenie zblokuje Akinfeev chrbtom tesne vedľa bránky.
90min
- Lewandowského strieda Pizarro. Hrať sa budú ešte 3 minúty.
90+1min
- Pizarro sa hneď po príchode na ihrisko dostáva do šance, trafí však iba Akinfeeva.

Karl-Heinz Rummenigge: "Môžeme byť spokojní, že sme vzali tri body. Vpredu sme trochu nedbalo premieňali šance, pretože inak by sme zápas rozhodli skôr. Bol to zvláštny zápas, pretože tam nebola žiadna atmosféra, žiadne emócie. Som na futbaloch 40 rokov ale ešte nikdy som nezažil nič podobné. Dúfam, že to už ani nebudem musieť znova zažiť."

Pep Guardiola: "Druhý zápas, druhá výhra - to je dobrý výsledok. Boli sme pozorní a kontrolovali hru. S takou obranou, to je vždy veľmi ťažké. Boli sme trpezliví a mali šance na viac gólov. Bolo to divné, bez fanúšikov na štadióne. Je to vždy príjemné, keď tam fanúšikovia. Futbal je pre ľudí. Dúfam, že to, čo sa stalo, sa nebude opakovať."

Thomas Müller: "Bol to zvláštny zápas, a to nielen z dôvodu nedostatku fanúšikov, ale aj kvôli štýlu hrania súpera. Nebolo to pre nás jednoduché. 1 : 0 bolo dôležité. V priebehu hry, sme mohli ešte nejaké šance premeniť. Moskva bola po polčase nebezpečná. To je dôvod, prečo ideme domov spokojní. Máme tri body čo je veľmi dôležité."

Leonid Slutsk
i (tréner CSKA Moskva): "Hrali sme tentoraz na troch stredných obrancov. Nemôžem ale povedať, že náš plán vyšiel, ale myslím, že sme mali dosť príležitostí dať gól."