3.deň - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014 > Sústredenie Doha


Sústredenie Doha.3.deň


07
/01/2014

Na tretí deň v Dohe sa vrátilo slnko a na programe boli 2 tréningové jednotky. V dopoludňajších hodinách bol na programe 75 minútový fitness tréning, ktorý sa končil streľbou na bránku. Druhá tréningová jednotka podvečer bola zameraná na zdokonaľovanie v taktickej oblasti.

"Müüller!", "Aaarjen!", "Laaahm!" ale zo všetkého najviac: "Ribery! Ribéry! Ribéry! " Takto pokrikujú miestni obyvatelia na našich chlapcov. Je ich ťažké udržať.

Franck Ribéry: "Ľudia sú vždy sympatický, je pre nich skvelé, že Bayern je tu. Navyše ja mám rád fotenie  a dávanie autogramov. Cez sviatky som úplne vypol a urobil som dobre. Batérie sú nabité. Prvý tréning bol veľmi dobrý, aj keď prvých pár dní po dovolenke, je to samozrejme vždy ťažké. Čoskoro ale chytím rytmus.“
Franck nasledujúci pondelok na chvíľu opustí Katar, aby sa zúčastnil v Zürichu vyhlásenia víťaza Zlatej lopty 2013.


Pep Guardiola: "Franck má veľké, veľké srdce. Pracuje veľa dozadu na pomoc svojim spoluhráčom. Nikdy som nevidel takúto úroveň hráča s takýmto charakterom. Ako bojuje za svoj tím! Je to pre mňa česť byť jeho trénerom. Dúfam, že mu môžem pomôcť, aby mohol  hrať ešte lepšie."

Povedali v Dohe:
Jérôme Boateng:
"Budeme tvrdo pracovať, aby sme mali dobrý štart v druhej polovici sezóny. Mnohí hovoria, že Bayern je už niekde inde. Toto nás ale nesmie ukolísať! Musíme sa neustále tlačiť vpred."Bastian Schweinsteiger: "Máme sa sebou neuveriteľný rok. Pekná vec ale je, že stále ešte existujú veci, ktoré môžeme robiť lepšie. Napríklad dôslednejšie ovládať zápas od-do záverečného hvizdu. Chcem vytvoriť niečo s Bayernom, čo sa doteraz v Európe nepodarilo – obhájiť titul Ligy majstrov. Čo sa týka môjho zdravotného stavu, môžem robiť cvičenia, ktoré som nedávno nemohol a už trénujem aj s loptou, podľa mňa to ide veľmi dobre a som si istý, že to nebude trvať príliš dlho. Viem, aké vlastnosti mám, keď som zdravý a fit a tak som úplne pokojný."Mario Götze: "Je to skvelé trénovať v týchto podmienkach. V tejto fáze to je celkom normálne, že tréningy sú ťažšie ako zvyčajne, to je normálny proces. Prajem si, aby som bol najmä fit a zdravý. Momentálne som v dobrej kondícii a bavím sa. To je dôležitá vec a dúfam, že budeme hrať ako tím dobrý futbal a budeme úspešní."
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist